بایدن: وضعیت اضطراری ملی در قبال ایران را برای یک‌ سال دیگر تمدید می‌کنم

18/08/1400 11:51 ب.ظ

بایدن: وضعیت اضطراری ملی در قبال ایران را برای یک‌ سال دیگر تمدید می‌کنم جزئیات بیشتر🔽

آقای بایدن در بیانیه‌ای که توسط کاخ سفید منتشر شده اعلام کرد: «وضعیت اضطراری ملی اعلام شده در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ و اقدامات اتخاذ شده در آن تاریخ برای مقابله با آن وضعیت اضطراری، باید پس از ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱ هم ادامه یابد.از همین رو رئیس جمهور آمریکا در بیانیه خود نوشت که بر اساس بخش ۲۰۲ (دی) قانون ملی موارد اضطراری، «وضعیت اضطراری ملی» در قبال ایران را که در فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰ اعلام شده است، برای مدت یک سال دیگر تمدید می‌کند.

از همین رو رئیس جمهور آمریکا در بیانیه خود نوشت که بر اساس بخش ۲۰۲ (دی) قانون ملی موارد اضطراری، «وضعیت اضطراری ملی» در قبال ایران را که در فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰ اعلام شده است، برای مدت یک سال دیگر تمدید می‌کند.

فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰برای نخستین بار در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ و در زمان ریاست‌ جمهوری جیمی کارتر و ۱۰ روز پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران توسط دانشجویان «پیرو خط امام» صادر شد. ایران از آمریکا خواست تا «برای عدم تکرار رفتاری مشابه اقدامات ترامپ» تضمین بدهد

بر اساس این فرمان اجرایی، آمریکا اقداماتی را برای مقابله با تهدیدات «غیرمعمول و فوق‌العاده» ایران انجام می‌دهد. از همین رو هر رئیس جمهوری در آمریکا می‌تواند اموال و دارایی‌های ایران را توقیف کند، موضوعی که زمینه‌ساز اعمال تحریم‌های واشینگتن علیه ایران در دهه‌های گذشته بوده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

پرزیدنت بایدن وضعیت اضطراری ملی در قبال جمهوری اسلامی ایران را تمدید کرد🔺پرزیدنت بایدن وضعیت_اضطراری ملی در قبال جمهوری اسلامی ایران را تمدید کرد ▪️این تصمیم نخستین بار در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ توسط جیمی کارتر، رئیس جمهوری وقت آمریکا طی یک فرمان اجرایی گرفته شد و از آن زمان تاکنون همه رؤسای جمهوری هر ساله آن را تمدید کرده‌اند ایران هم از حرفای الکی زیاد شنیده مردک خرفت مهم پشت پرده و در خفا چه میگذره مهمه . آخرش ببینیم چکار میکنه

اردوغان: کسانی که در قبال اشغال قره‌باغ سکوت کردند، مسئولان اصلی تراژدی در این منطقه هستنداردوغان: کسانی که در قبال اشغال قره‌باغ سکوت کردند، مسئولان اصلی تراژدی در این منطقه هستند برادری ملتهای تورکان و شورای اتحادیه ملتهای تورکان،مخصوصاً برادری آزربایجان و تورکیه،بر اساس کاملترین علوم عالم و جهان،علوم طبیعی خردمندانه حضوریکتائی(انجمن مغان)ده هزارساله است نه مثل برادری جاهلانه اعراب باعلوم جاهلیت و نه مثل برادری فاشیستی صلیبچیها باعلوم ذهنی ناقص و محدود

صدها پناهجو در مرز لهستان با بلاروس؛ ورشو جلسه اضطراری تشکیل می‌دهدورشو با متهم کردن دولت الکساندر لوکاشنکو می‌گوید که صدها پناهجو روز دوشنبه تحت حمایت نظامیان بلاروس قصد ورود غیرقانونی به خاک لهستان را داشته‌اند.

۳ تا ۵ میلیون کودک در ایران امکان تحصیل ندارند

کرونا در ایران | ناکامی داروی «امام کاظم» و تأکید دوباره وزیر بهداشت بر تقویت طب ایرانیواکسن برکت مجوز کمیته اخلاق در پژوهش را برای آزمایش در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال کسب کرد. در این کارآزمایی بالینی، یک گروه واکسن سینوفارم و یک گروه واکسن برکت دریافت خواهند‌ کرد. چنین آزمایشی تاکنون در مطالعات بزرگ واکسن کرونا در دنیا انجام نشده است. ایناهمشون داستان رامی دانند...ومی دانندچطورازسفرهءبیت المال بی نصیب نباشند! قربون امام کاظم وسایرامامان برم که ازاسمشون چه کیسه هابرای چپاول بیت المال دوخت شده.

قهرمانی پرورش اندام ایران در جهانی اسپانیا با ۱۰ طلا، ۷ نقره و ۵ برنزقهرمانی پرورش اندام ایران در جهانی اسپانیا با ۱۰ طلا، ۷ نقره و ۵ برنز تیم ملی پرورش اندام ایران موفق شد با کسب ۱۰ مدال طلا، ۷ نقره و ۵ برنز به عنوان قهرمانی مسابقات جهانی ۲۰۲۱ اسپانیا دست پیدا کند.

آقای بایدن در بیانیه‌ای که توسط کاخ سفید منتشر شده اعلام کرد: «وضعیت اضطراری ملی اعلام شده در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ و اقدامات اتخاذ شده در آن تاریخ برای مقابله با آن وضعیت اضطراری، باید پس از ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱ هم ادامه یابد.»

از همین رو رئیس جمهور آمریکا در بیانیه خود نوشت که بر اساس بخش ۲۰۲ (دی) قانون ملی موارد اضطراری، «وضعیت اضطراری ملی» در قبال ایران را که در فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰ اعلام شده است، برای مدت یک سال دیگر تمدید می‌کند.

فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰برای نخستین بار در ۱۴ نوامبر ۱۹۷۹ و در زمان ریاست‌ جمهوری جیمی کارتر و ۱۰ روز پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران توسط دانشجویان «پیرو خط امام» صادر شد.

ایران از آمریکا خواست تا «برای عدم تکرار رفتاری مشابه اقدامات ترامپ» تضمین بدهد

بر اساس این فرمان اجرایی، آمریکا اقداماتی را برای مقابله با تهدیدات «غیرمعمول و فوق‌العاده» ایران انجام می‌دهد.

از همین رو هر رئیس جمهوری در آمریکا می‌تواند اموال و دارایی‌های ایران را توقیف کند، موضوعی که زمینه‌ساز اعمال تحریم‌های واشینگتن علیه ایران در دهه‌های گذشته بوده است.

بیانیه آقای بایدن برای تمدید وضعیت اضطراری ملی در قبال ایران در شرایطی صادر شده که دولت او با تأکید بر ضرورت مذاکرات احیای برجام، از تهران خواسته است تا به این مذاکرات بازگردد.

مذاکره بر سر احیای برنامه جامع اقدام مشترک که به توافق هسته‌ای ایران نیز معروف است، از ماه ژوئن با وجود درخواست‌های بین‌المللی در بن بست قرار گرفته است.

با این حال انتظار می‌رود که مذاکرات احیای برجام بر اساس توافق انجام شده میان کشورهای باقی‌مانده در این توافقنامه در ۲۹ نوامبر در وین از سر گرفته شود.البته آقای بایدن در بیانیه خود تصریح کرده که وضعیت اضطراری اعلام شده توسط فرمان اجرایی ۱۲۱۷۰ با وضعیت اضطراری اعلام شده در فرمان اجرایی ۱۲۹۵۷ در ۱۵ مارس ۱۹۹۵ متمایز است. از همین رو او تأکید کرده که این تمدید با تمدید اضطراری ۵ مارس ۲۰۲۱ متمایز است.

برخی از صاحب‌نظران سیاسی بر این باورند که اقدام آقای بایدن در تمدید وضعیت اضطراری ملی در قبال ایران دور از انتظار نبوده است، همانگونه که روسای جمهوری‌خواه و دموکرات پیش از او چنین عمل کرده‌اند.