بانک‌ها منابع وام ازدواج ۱۲۰ میلیون تومانی را ندارند/ افزایش فوق‌العاده فروش نفت و امکان ورود پول آن به کشور

22/11/1400 10:50:00 ق.ظ

سخنگوی کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با ایلنا: بانک‌ها منابع وام ازدواج ۱۲۰ میلیون تومانی را ندارند/ افزایش فوق‌العاده فروش نفت و امکان ورود پول آن به کشور

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: در حال حاضر امید به بهبود درآمدهای دولت شکل گرفته و امیدواریم در سال آینده درآمدهای دولت افزایش یابد. نسبت به دوره‌ای که فروش نفت کشورمان به چیزی حدود صفر رسیده بود الان وضعیت بسیار فوق‌العاده‌ای در درآمدهای نفتی داریم و این درآمدها را می‌توانیم به کشور برگردانیم. وی ادامه داد: رویکرد کلی مجلس این است که چهارچوب‌ها را مشخص کند تا در اجرا شاهد اقدامات سلیقه‌ای در پرداخت وام ازدواج نباشیم.

مجلس سقف و چهارچوب وام ازدواج را تعیین می‌کند تا دولت در اجرا و در پرداخت‌ها احیانا دخل و تصرف‌هایی نداشته باشد که از هدف اصلی پرداخت وام ازدواج دور شویم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به نظر مجلس درباره پیشنهاد دولت نسبت به تعیین تکلیف وام ازدواج در بودجه سال اینده گفت: چه کمیسیون تلفیق و چه زمانی که نوبت بررسی این موضوع به صحن برسد این پیشنهاد دولت در لایحه بودجه 1401 مبنی بر اینکه مدیریت وام ازدواج در اختیار دولت باشد را نخواهد پذیرفت. نظر مجلس این است که حد و مرزها را تعریف کنیم تا از اعمال نظرات و اقدامات سلیقه‌ای در پرداخت وام ازدواج جلوگیری کنیم.

مرحبا با بیان اینکه به طور قطع نمی‌توان طولانی بودن صف وام ازدواج را انکار کرد و نارضایتی‌های مردمی در اینباره وجود دارد، گفت: دلیل طولانی بودن صف وام ازدواج نبود منابع در بانک‌ها است. از آنجایی که منابع وام ازدواج متفاوت از منابع روتین بانکی است، دولت باید در این مورد به بانک‌ها کمک کند. اینکه بانک‌ها نمی‌توانند به این تعهد خود در موعد مقرر عمل کنند به همین موضوع منابع بر می‌گردد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

کاخ‌ سفید حمله گروه مورد حمایت جمهوری اسلامی به فرودگاهی در جنوب عربستان را محکوم کردجیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز پنجشنبه ۲۱ بهمن در بیانیه‌ای با محکوم کردن این حمله، به تماس روز چهارشنبه جو بایدن و ملک سلمان اشاره کرد و یادآور شد که ایالات متحده به حمایت از عربستان سعودی در دفاع از مردم و سرزمین خود در برابر این حملات متعهد است. حوثی های تروریست از لیست سیاه توسط دولت حزب دموکراتی بایدن خارج شُده حال عربستان باید آمریکا را پاسخگو کند ک چرا تروریست ها را از لیست سیاه خارج نَموده و امنیت عربستان را ب خطر انداخته 🤚🏻

وزارت خارجه آمریکا حمله حوثی‌های یمن به فرودگاه ابها در عربستان سعودی را محکوم کردسخنگوی وزارت خارجه آمریکا حمله اخیر شورشیان حوثی مورد حمایت حکومت ایران به عربستان سعودی را محکوم کرد و گفت، همانطور که رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با پادشاه سعودی تاکید کرد، ما متعهدیم به عربستان برای دفاع از خودش کمک کنیم. ند پرایس با صدور بیانیه‌ای که روز پنجشنبه ۲۱ بهمن منتشر شد گفت:... آمریکا باید هم از تروریست های هم پیمان خود دفاع کند مرحبا و آفرین به غیور مردان یمنی که با دستان خالی عربستان چلغوز تا دندان مسلح شده توسط آمریکا و اسرائیل و اروپا را سر جایش نشانده است زنده باد ایران عزیز. زنده باد جمهوری اسلامی ایران. ۲۲بهمن ماه روز پیروزی انقلاب اسلامی و خفت و شکست استکبار جهانی مبارک باد خسته نباشید... کمر درد نگیره هی بیانیه و محکوم میکنیم و .... !!

آمریکا به شهروندان خود در امارات نسبت به حملات احتمالی هشدار دادسفارت آمریکا در ابوظبی طی بیانیه‌ای درباره خطرات بالقوه و احتمالی در امارات متحده عربی به شهروندان خود هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه حملات خطری برای کل خاورمیانه است

افزایش 41 درصدی صادرات بخش معادن ترکیه در ژانویهافزایش 41 درصدی صادرات بخش معادن ترکیه در ژانویه بر اساس داده های مجمع صادرکنندگان ترکیه، صادرات محصولات معدنی کشور در ماه اول امسال با 41.3 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال 2021، به 498 میلیون و 221 هزار دلار رسید.

افزایش 200 درصدی قیمت لوازم خانگی در یک سال گذشته/استقبال مشتریان از کالاهای خارجیدر حالى که در چند سال گذشته با هدف حمایت از صنعت لوازم خانگى داخلى از واردات کالاى خارجى به کشــور ممانعت شد اما در طول این ســال ها این صنعت نتوانست انتظار مصرف کننده را برآورده کند. فقط جنس خارجی نه مونتاژ کاری جنس اشغال چینی

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شناسایی ۳۳ هزار بیمار جدید، تداوم افزایش قربانیانهمزمان با افزایش شمار مبتلایان به کرونا در ایران، شمار جان‌باختگان نیز روند صعودی در پیش گرفته است.