بازگشت قیمت به آگهی‌های مسکن سایت‌های اینترنتی

05/05/1398 12:25:00 ب.ظ

بازگشت قیمت به آگهی‌های مسکن سایت‌های اینترنتی چند ماه قبل زمانی‌که تب قیمت در بازار مسکن و خودرو به‌شدت بالا گرفت، تنها نسخه مسوولان برای ساماندهی آن، صدور دستور حذف قیمت آگهی‌ها در سایت‌های فروش مسکن و خودرو بود./ دنیای اقتصاد

چند ماه قبل زمانی‌که تب قیمت در بازار مسکن و خودرو به‌شدت بالا گرفت، تنها نسخه مسوولان برای ساماندهی آن، صدور دستور حذف قیمت آگهی‌ها در سایت‌های فروش مسکن و خودرو بود. این تعلل نهادهای تعیین شده برای همکاری با استارت‌آپ‌هایی مانند «دیوار» و «شیپور» برای تعیین قیمت تنها به نفع آن دسته دلالان سودجو و کسب‌وکارهای سنتی است که بنای فعالیت خود را روی یک بازار غیرشفاف تعبیه کرده‌اند.

به هر حال، منزوی کردن استارت‌آپ‌ها، نه‌تنها باعث بازگشت فضای پرتردید و غیرقابل اعتماد گذشته به بازار مسکن و خودرو شده بود بلکه در این میان، افرادی را که توانسته بودند به واسطه یک پلت‌فرم به قیمت‌های واقعی دست پیدا کردند و مطمئن خرید کنند، دلسرد می‎کرد. در این میان، نسخه حذف قیمت از آگهی‌های آنلاین چاره‌ساز نبود و باعث کاهش تب افزایش قیمت مسکن نشد. البته این التهاب در بازار خودرو هم دست کمی از مسکن نداشت چراکه فقدان یک سیستم قیمت‌گذاری شفاف و کارآ و جای خالی یک بانک اطلاعاتی در این بازار باعث شده بود، سوداگران و اخلالگران رویه قبلی خود را در یک بازار نامعلوم در پی بگیرند. به این ترتیب، سودجویان بازار خودرو با سوءاستفاده از فقدان یک سیستم روشن در تعیین قیمت، به افزایش قیمت خودرو دامن زدند.

بازار مسکن و خودرو پس از حذف قیمت افزایش بی‌سابقه قیمت مسکن در سه ماهه اخیر که در غیاب قیمت‌ها روی سایت‌ها شکل گرفت، نشان داد که روند رو به رشد قیمت‌ها در بازار املاک، نه از نمایش قیمت‌ها که بر اثر نبود شفافیت در زمینه قیمت‌گذاری است و آن را باید در بازار سنتی ریشه‌یابی کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

راهکار کوتاه‌مدت حل التهاب بازار مسکنوام_مسکن_یکم و مسکن_مهر، طرح‌‌هایی بودند که در سال‌های گذشته در ایران برای تامین مسکن شهروندان به اجرا درآمدند. نگاهی به مزایا و معایب این طرح‌ها و راهکارهایی برای حل معضل مسکن در یادداشتی از علیرضا صلواتی، کارشناس اقتصادی: SalavatiAlireza SalavatiAlireza لطفاشماراهکاربرای عرعرستان بدهید،درراهکاردشمن،بالاخص جیره خوران بن سلمان برای ایران،قطعاچیزی جزخرابکاری وبدبختی مردم ایران درکارنیست،خجالت نمیکشیدکرامت انسانی خودرابه بن سلمان فروخته ایدبدانیدنام عرعرستان اینترنشنالیهادرزمره وطنفروشترین خائنین ایران درتاریخ بخاطرپولپرستی ثبت میشو SalavatiAlireza کی از مزدک رونمایی میکنید پس؟

وحدتی: کاهش قیمت دلار تاثیر جدی بر قیمت کالاهای اساسی خواهد گذشتنایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ورود نرخ ارز به کانال ۱۱ هزار تومان اظهار کرد: اقدامات اخیر بانک مرکزی باعث شده است که دلار در مسیر برگشت به قیمت واقعی خود قرار بگیرد. قیمت واقعی دلار ۱۱ و ۱۲ هزار تومان نیست. قیمت واقعی دلار ۶ یا ۷ هزار تومان است و مطمئنا باید به این قیمت بازگردیم. حرف مفت 😂 زرشک. تو گفتی و ما هم باور کردیم. موقتا تا زمان انتخابات یه کارهایی با هماهنگی ارباب های خارجی تون انجام می دین. بعد کارتون که با مردم تموم شد دوباره قیمت ها می کشه بالا. سناریو تکراریه. گرچه خیلی از مردم فراموش کارن و دوباره خر می شن.

رجبی: برنامه دولت برای کنترل بازار مسکن اثردهی خود را نشان نداده است🔻فرج‌اله رجبی، عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین خبر داد:احتمال افزایش قیمت مسکن در نیمه دوم سال/برنامه دولت برای کنترل بازار مسکن اثردهی خود را نشان نداده است/مالیات بر خانه‌های خالی موضوع متعارفی نیست این گفت‌وگو را اینجا_بخوانیم👇

برای وام مسکن چقدر هزینه کنیم؟برای وام مسکن چقدر هزینه کنیم؟ هزینه وام مسکن نسبت به دو هفته گذشته برای اقشار مختلف جامعه تفاوت چندانی نداشته است به طوریکه زوج‌ها با توجه به اینکه در کجای ایران ساکن هستند، باید هفت تا ۱۰.۵ میلیون تومان برای دریافت وام مسکن و جعاله هزینه کنند بارکج به سرانجام نمی رسد.

دلار به کانال ۱۱۰۰۰ تومان برگشتدلار به کانال ۱۱۰۰۰ تومان برگشت صرافی‌های مجاز بانک مرکزی قیمت دلار را نسبت به روز گذشته ۳۵۰ تومان کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان است. چرا چرت و پرت می‌گید در ایسنا‌. نرخ زوریه و شانتاژ. چرا قیمت یک قلم کالا پایین نمیاد و هر روز بالاتر میره؟

قفل بازار مسکن و خبر خوش دولت | DW | 26.07.2019بازار معاملات مسکن دچار رکود تورمی است اما اجاره‌ها ۳۰درصد جهش کرده‌اند. هم‌زمان با کوچ بسیاری از خانوارهای کارمندی و کارگری به جنوب شهر و مناطق حاشیه‌ای، سخنگوی دولت وعده ساخت خانه‌های کوچک برای زوج‌های جوان را می‌دهد. اجاره ها ۳۰٪ کم شدن؟!! تازگی چند نفر مستاجر، اسباب کشی کردن اما همه می گفتن خیلی گرون تر شده سخنگوی دولت عن خورده دولت فقط بر خانه های خالی مالیات سنگین ببندد همه مشکلات حل خواهد شد.