وحدتی: کاهش قیمت دلار تاثیر جدی بر قیمت کالاهای اساسی خواهد گذشت

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: *کاهش قیمت دلار تاثیر جدی بر قیمت کالاهای اساسی خواهد گذشت *قیمت واقعی دلار ۱۱ و ۱۲ هزار تومان نیست بلکه قیمت واقعی دلار ۶ یا ۷ هزار تومان است و مطمئنا باید به این قیمت بازگردیم

محمد وحدتی هلان در گفت‌گو با ایسنا ضمن تشکر از رئیس بانک مرکزی با اشاره به تغییرات اخیر بازار ارز گفت: اتفاقا اخیرا با رئیس بانک مرکزی در تبریز جلسه‌ای داشتیم. در آن جلسه من به ایشان گفتم که شما در کاهش قیمت ارز اقدامات خوبی انجام دادید اما باید سیاست‌گذاری‌هایی در جهت واقعی کردن قیمت دلار داشته باشید.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس افزود: اقدامات اخیر بانک مرکزی باعث شده است که دلار در مسیر برگشت به قیمت واقعی قرار بگیرد. قیمت واقعی دلار ۱۱ و ۱۲ هزار تومان نیست. قیمت واقعی دلار ۶ -۷ هزار تومان است و مطمئنا باید به این قیمت بازگردیم. این بازگشت تاثیر جدی در قیمت کالاهای اساسی خواهد گذشت. دولت اخیرا با بانک مرکزی جلسه داشته و آقای روحانی هم تاکید کرده که کاهش‌ها باید بر بازار تاثیر مستقیم داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه «چه بخواهیم چه نخواهیم کاهش نرخ دلار در بازار تاثیر می‌گذارد» گفت: من از برنامه‌های بانک مرکزی اطلاعی ندارم. حتی شاید بعضی از برنامه‌های بانک مرکزی محرمانه باشد اما اطلاعات موثقی از سالم بودن اقدامات بانک مرکزی شنیده‌ام. وقتی بانک مرکزی دلارها را به افراد رانت‌خوار ندهد.

وحدتی در پایان گفت: ما باید دلار و ارز را در مسیر و محل اصلی خودش مصرف کنیم. توامان باید سعی کنیم که رانت خواری را از بین ببریم. اگر این اقدامات را درست انجام دهیم، دلار بر قیمت اصلی برخواهد گشت و بازار از ثبات نسبی برخوردار خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تازمانی که دانش اقتصاددانان درسطح وسیع ازجمله نگاه به ارزخارجی اصلاح نشودکشوردرتلاطم بی ثباتی اقتصادی خواهدماند.پول هرکشورارزهمان کشوراست ودرایران هم ریال ارزکشوراست.تعادل وتلاطم درکشورمربوط به برنامه های غیرعلمی برنامه ریزان کشوراست که خودبه ان دانش ندارندکه بایدازطریق قران شناخ

نه تا الان که نذاشته

زرشک. تو گفتی و ما هم باور کردیم. موقتا تا زمان انتخابات یه کارهایی با هماهنگی ارباب های خارجی تون انجام می دین. بعد کارتون که با مردم تموم شد دوباره قیمت ها می کشه بالا. سناریو تکراریه. گرچه خیلی از مردم فراموش کارن و دوباره خر می شن.

😂

حرف مفت

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دلار به کانال ۱۱۰۰۰ تومان برگشتدلار به کانال ۱۱۰۰۰ تومان برگشت صرافی‌های مجاز بانک مرکزی قیمت دلار را نسبت به روز گذشته ۳۵۰ تومان کاهش دادند؛ به طوری که قیمت خرید دلار در این صرافی‌ها ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان و قیمت فروش آن ۱۱ هزار و ۹۵۰ تومان است. چرا چرت و پرت می‌گید در ایسنا‌. نرخ زوریه و شانتاژ. چرا قیمت یک قلم کالا پایین نمیاد و هر روز بالاتر میره؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قیمت نفت برنت به 63.33 دلار رسیدهر بشکه نفت خام برنت در معاملات صبح امروز در بازارهای جهانی با قیمت 63.33 دلار داد و ستد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

میلیون ها دلار کمک اتحادیه اروپا به مولداویمایا ساندو، نخست وزیر جدید مولداوی در دیدار از بروکسل و مقامات اتحادیه اروپا، موفق شد قرارداد کمک های مالی چهل و پنج میلیون دلاری با اتحادیه اروپا امضاکند. واسه چی؟ نه , واسه چی؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فروش یک جفت کفش دو و میدانی «نایکی» به قیمت ۴۳۷,۵۰۰ دلار رکورد جهانی را شکستفروش یک جفت کفش دو و میدانی «نایکی» به قیمت ۴۳۷,۵۰۰ دلار رکورد جهانی را شکست این کفش موسوم به «مون شو» یا «کفش ماه» توسط «بیل باورمن» مربی دو و میدانی و یکی از مؤسسان شرکت محصولات ورزشی «نایکی»، برای دوندگان مسابقات انتخابی المپیک ۱۹۷۲ طراحی شده بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نرخ ارز و طلا در بازار استانبولدلار آمریکا امروز در بازار استانبول با قیمت 5.6980 لیر و یورو نیز به بهای 6.3530 لیر ترکیه فروخته شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زن چینی که ۱۱۸ کودک را به فرزندی پذیرفته بود، خلافکار بود؛ «مادر عشق» به ۲۰ سال زندان محکوم شدزن چینی که ۱۱۸ کودک را به فرزندی پذیرفته بود، خلافکار بود؛ «مادر عشق» به ۲۰ سال زندان محکوم شد او ادعا می کند پس از آنکه همسر سابقش، پسرشان را به قیمت ۷ هزار یوان به قاچاقچی انسان فروخت ، تصمیم گرفت برای نجات کودکان بی سرپرست دست به کار شود. زرشک... اینم که خلافکار از آب در اومد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »