بازگشت داعش به افغانستان تحت کنترل اسلامگرایان طالبان؟ | DW | 20.04.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مطابق شواهد، حمله تروریستی اخیر به دو مرکز آموزشی در کابل کار شاخه افغانستان گروه داعش موسوم به 'داعش خراسان' است. این گروه ظاهرا فعالیت در افغانستان را گسترش می‌دهد و اخیرا مسئولیت چند حمله را بر عهده گرفته است.

مطابق شواهد، حمله تروریستی اخیر به دو مرکز آموزشی در کابل کار شاخه افغانستان گروه داعش موسوم به"داعش خراسان" است. این گروه ظاهرا فعالیت در افغانستان را گسترش می‌دهد و اخیرا مسئولیت چند حمله را بر عهده گرفته است.بامداد دیروز سه انفجار شدید در دو مرکز آموزشی در غرب کابل رخ داد که شماری کشته و مجروح برجا گذاشت.

اقلیت قومی و مذهبی هزاره تا کنون هدف حمله‌های بسیاری بوده‌اند که مسئولیت آنها را شاخه افغانستان گروه داعش بر عهده گرفته است."تاگس‌شاو" به نقل از امیر رعنا، مدیر اجرایی موسسه پاکستانی پژوهش‌های صلح می‌گوید الگوی انفجارهای روز گذشته با دیگر عملیات داعش خراسان انطباق دارد. نظامیان آمریکایی و متحدانش پیش از خروج کامل از افغانستان در اوت سال پیش بارها علیه تروریست‌های داعش اقدام کردند اما موفق به بیرون راندن آنها از مناطق تحت کنترل‌شان نشدند.اکنون به نظر می‌رسد که پس از قدرت‌گیری طالبان، شاخه افغانستان داعش به شدت مشغول تجدید سازماندهای نیروهای خود است و در ماه‌های گذشته عملیات تروریستی را افزایش داده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دروغ است، کار خود طالبان بوده

شهدای لیسه عبد الرحیم شهید ۱۲۶ نفر زخمیها ۷۳ نفر شهدای مسجد سه دکان ۶۱ نفر و۶۰ نفر زخمی رسانه BBC وانتر نشنال شهدای کابل را ۶ نفر ومزار را ۵ نفر اعلام کردند مگر این کوچک نمایی عمدی و حساب شده نیست ؟

این هم از،ارمغان شوم وننگین غرب،درافغانستان...

کار داعش نیست بلکه کار مقاومتی ها است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله روزنامه اصولگرا به رئیسی: به اقتصاد نمی‌توان دستور دادروزنامه اصولگرای «رسالت» با اشاره به عدم دستورپذیری اقتصاد، به انتقاد از رویکرد اقتصادی دولت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران پرداخت و نوشت، تورم و
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حمله اسرائیل به غزهارتش اسرائیل از هدف قرار دان یک نقطه متعلق به گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس در نوار غزه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ارتش ترکیه از زمین و هوا به مواضع پ‌کا‌کا در شمال عراق حمله کردخلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه روز دوشنبه ۱۸ آوریل از آغاز یک عملیات نظامی هوایی و زمینی برون مرزی توسط ارتش کشورش علیه مواضع شبه‌نظامیان کرد در شمال عراق خبر داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

زلنسکی: حمله گسترده روسیه به شرق اوکراین آغاز شدولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، شامگاه دوشنبه اعلام کرد که حمله گسترده روسیه در منطقه شرقی دونباس آغاز شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مقتدی صدر حمله نظامی ترکیه به شمال عراق را محکوم کردمقتدی صدر، رهبر جنبش صدری‌ها مداخله نظامی ترکیه در خاک عراق را محکوم کرد و از آنکارا خواست برای انجام هر گونه عملیات با بغداد هماهنگی کند.صدر، سه‌شنبه 19
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

یونیسف: حدود 36 هزار کودک مبتلا به سوءتغذیه در افغانستان درمان شدندصندوق کودکان ملل متحد اعلام کرد که طی ماه مارس حدود 36 هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه در افغانستان درمان شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »