بازگشت داعش به افغانستان تحت کنترل اسلامگرایان طالبان؟ | DW | 20.04.2022

31/01/1401 02:20:00 ب.ظ

مطابق شواهد، حمله تروریستی اخیر به دو مرکز آموزشی در کابل کار شاخه افغانستان گروه داعش موسوم به 'داعش خراسان' است. این گروه ظاهرا فعالیت در افغانستان را گسترش می‌دهد و اخیرا مسئولیت چند حمله را بر عهده گرفته است.

مطابق شواهد، حمله تروریستی اخیر به دو مرکز آموزشی در کابل کار شاخه افغانستان گروه داعش موسوم به 'داعش خراسان' است. این گروه ظاهرا فعالیت در افغانستان را گسترش می‌دهد و اخیرا مسئولیت چند حمله را بر عهده گرفته است. حمله انتحاری به مسجد شیعیان در پیشاور که"داعش خراسان" مسئولیت آن را بر عهده گرفت، مارس ۲۰۲۲ تا ظهر چهارشنبه هیچ گروهی مسئولیت این حمله‌ها را به طور رسمی بر عهده نگرفت.

"تاگس‌شاو"، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان بر پایه شواهد موجود این انفجارها را به شاخه افغانستان گروه تروریستی دولت اسلامی نسبت می‌دهد که خود را"داعش خراسان" می‌نامد.

اقلیت قومی و مذهبی هزاره تا کنون هدف حمله‌های بسیاری بوده‌اند که مسئولیت آنها را شاخه افغانستان گروه داعش بر عهده گرفته است. مدیر این موسسه که فعالیت‌های تروریستی در پاکستان و افغانستان را رصد می‌کند گفته شیعیان هزاره بارها، به خصوص در ماه رمضان هدف حمله‌های داعش قرار گرفته‌اند.

تروریست‌های داعش بر بخشی از افغانستان به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید هدف برخی از این حمله‌ها شیعیان بوده‌اند. شاخه افغانستان گروه داعش به تازگی در پاکستان نیز فعال‌تر شده و ماه گذشته مسئولیت یک حمله انتحاری خونین در مسجد شیعیان شهر پیشاور را بر عهده گرفت. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کار داعش نیست بلکه کار مقاومتی ها است.

حمله روزنامه اصولگرا به رئیسی: به اقتصاد نمی‌توان دستور دادروزنامه اصولگرای «رسالت» با اشاره به عدم دستورپذیری اقتصاد، به انتقاد از رویکرد اقتصادی دولت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران پرداخت و نوشت، تورم و

حمله اسرائیل به غزهارتش اسرائیل از هدف قرار دان یک نقطه متعلق به گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس در نوار غزه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

ارتش ترکیه از زمین و هوا به مواضع پ‌کا‌کا در شمال عراق حمله کردخلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه روز دوشنبه ۱۸ آوریل از آغاز یک عملیات نظامی هوایی و زمینی برون مرزی توسط ارتش کشورش علیه مواضع شبه‌نظامیان کرد در شمال عراق خبر داد.

زلنسکی: حمله گسترده روسیه به شرق اوکراین آغاز شدولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، شامگاه دوشنبه اعلام کرد که حمله گسترده روسیه در منطقه شرقی دونباس آغاز شده است.

مقتدی صدر حمله نظامی ترکیه به شمال عراق را محکوم کردمقتدی صدر، رهبر جنبش صدری‌ها مداخله نظامی ترکیه در خاک عراق را محکوم کرد و از آنکارا خواست برای انجام هر گونه عملیات با بغداد هماهنگی کند.صدر، سه‌شنبه 19

یونیسف: حدود 36 هزار کودک مبتلا به سوءتغذیه در افغانستان درمان شدندصندوق کودکان ملل متحد اعلام کرد که طی ماه مارس حدود 36 هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه در افغانستان درمان شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی