الیگارش روس 'قتل عام' مردم اوکراین توسط ارتش روسیه را محکوم کرد | DW | 20.04.2022

31/01/1401 01:13 ب.ظ

یکی از الیگارش‌های روسی که خود به دلیل جنگ روسیه علیه اوکراین تحریم شده، این جنگ را محکوم کرده و گفته است، تنها اقلیتی از جامعه از تهاجم به اوکراین حمایت کرده‌اند. او می‌گوید که ۹۰ درصد روس‌ها مخالف این جنگ هستند.

اولگ تینکوف، میلیاردر روسی ارتش روسیه را به ارتکاب"قتل عام" در اوکراین متهم کرده و در پیامی اینستاگرامی خواستار پایان دادن به این "جنگ جنون‌آمیز" علیه کشور همسایه شده است.

بنیانگذار بانک تینکوف (Tinkoff) که در خارج از روسیه زندگی می‌کند در اینستاگرام نوشته است: «۹۰ درصد روس‌ها مخالف این جنگ هستند. فقط اقلیتی از جنگ حمایت کرده‌اند، اما در همه کشورها ۱۰ درصد ابله‌اند». تینکوف یکی از الیگارش‌های روسی است که به دنبال تجاوز روسیه علیه اوکراین در فهرست تحریم‌های غرب قرار گرفته است. او اکنون به شدت از ارتش و حلقه رهبری اطراف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه انتقاد می‌کند.

او ادامه داده است: «هیچ برنده‌ای در این جنگ وجود ندارد و این تنها سربازان و انسان‌های بیگناه هستند که کشته می‌شوند». تینکوف به زبان انگلیسی خطاب به غرب گفته است: «لطفا به آقای پوتین راهی روشن نشان دهید که بتواند با حفظ آبرو این کشتار را متوقف کند. لطفا منطقی‌تر و انسان‌دوستانه‌تر رفتار کنید.»

به گفته تینکوف، نخبگان روسیه از تاثیر تحریم‌های غرب بر این کشور ناراضی هستند. مقامات کرملین از این واقعیت که خود و فرزندان‌شان دیگر نمی‌توانند تعطیلات تابستانی را در دریای مدیترانه بگذرانند،"شوکه‌اند". headtopics.com

دروغ میگه بیش از 60 درصد روسها موافق تجاوز به اوکراینن

تینکوف نوشته است: «صاحبان سرمایه در تلاش هستند تا آنچه از دارایی‌هایشان باقی مانده است را نجات دهند».بانک روسی تینکوف گفته است که در مورد"عقاید شخصی" او اظهار نظری نمی‌کند. زیرا بنیانگذار این موسسه دیگر عضوی از بانک نیست و مدت زیادی است که در روسیه نبوده است. علاوه بر این، او"در چند سال گذشته مشکلات سلامتی داشته است".

مقامات روسیه علیه منتقدان جنگ علیه اوکراین به شدت وارد عمل می‌شوند. انتشار تمامی اخباری که دولت آنها را به عنوان "اخبار جعلی" در مورد جنگ علیه اوکراین طبقه‌بندی می‌کند، تا ۱۵ سال حبس دارد.کشتی ۱۴۳ متری (۴۷۰ فوتی)"سیلینگ یات آ" که"SY A" نیز خوانده می‌شود حدود ۵۳۰ میلیون یورو (۵۷۸ میلیون دلار) ارزش دارد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

اوکراین: از ابتدای جنگ 20 هزار و 800 نظامی روس کشته شده‌اندستاد کل ارتش اوکراین اعلام کرد که تاکنون 20 هزار و 800 نظامی روسیه کشته و 169 فروند جنگنده، 150 فروند بالگرد و 802 عراده تانک ارتش این کشور نیز منهدم شده است. - خبرگزاری آناتولی

جنگ اوکراین؛ روسیه از «آخرین مدافعان ماریوپل» خواست به «مقاومت احمقانه» پایان دهندروسیه از سربازان اوکراینی خواست سلاح خود را زمین بگذارند و به «مقاومت احمقانه» پایان دهند در صفحه پوشش لحظه به لحظه آخرین تحولات و خبرهای مرتبط با حمله نظامی روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بیشتر بخوانید: افغانستان را به مقصد رساندند حال هم نوبت شماست

باور-۳۷۳؛ از شایعه حضور در جنگ اوکراین تا نمایش در رژه روز ارتشدر رژه روز ارتش در ایران، از جمله سامانه ضد موشکی باور ۳۷۳ نمایش داده شد که ادعا شده بود برای استفاده در تهاجم به اوکراین در اختیار روسیه قرار گرفته است. از این سامانه چه می‌دانیم؟ گزارشاتی از توافق برای انتقال سامانه باور 373 به سوریه، منتشر شده است. رادیو فردا، 22 تیر 1399

جنگ اوکراین؛ زلنسکی: روسیه نبرد دونباس را آغاز کردهفتمین هفتۀ جنگ اوکراین در حالی در جریان است که حملات سنگین روسیه به شهر ماریوپول واقع در جنوب شرق اوکراین همچنان ادامه دارد. همزمان ولودیمیر زلنسکی هشدار داد که روسیه در تدارک حمله‌ای سنگین برای «نابودی» دونباس است. زلنسکی، دلقک صهیونیست، با 'حماقتهای ابلهانه' کشور اوکراین، را 'نابود' کرد. اروپای لاشخور کماکان در حال تماشا و تناول از نفت پوتین جنایتکا

جنگ در شرق اوکراین؛ نیروهای روسیه شهر کرمینا را تصرف کردندفرماندار کرمینا در شرق اوکراین تائید کرد که نیروهای روسی کنترل این شهر را در دست گرفته‌اند. وزیر خارجه روسیه نیز از آغاز دور تازه آنچه «عملیات ویژه» در اوکراین خواند، خبر داد.

ایران و پیامدهای جنگ اوکراینبا گذشت حدود دو ماه از تهاجم ارتش روسیه به اوکراین، از شواهد میدانی چنین برمی‌آید که جنگ اوکراین به‌زودی خاتمه نخواهد یافت. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، به متحدان اروپایی خود گفته است جنگ روسیه و اوکراین می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی ادامه یابد. ضمن اینکه توقع نمی‌رود روسیه موفق شود پیروزی دندان‌گیری به دست آورد.