بازداشت 20 فعال مدنی ترک در تظاهرات حمایت از خوزستان

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در تظاهرات منطقه آذربایجان در حمایت از اعتراضات خوزستان به بحران بی‌آبی 20 نفر از فعالان مدنی بازداشت و برخی از آنها با قرار وثیقه آزاد شدند. - خبرگزاری آناتولی

در تظاهرات منطقه آذربایجان در حمایت از اعتراضات خوزستان به بحران بی‌آبی 20 نفر از فعالان مدنی بازداشت و برخی از آنها با قرار وثیقه آزاد شدند.انجمن دفاع از حقوق بشر آذربایجانی‌ها در ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از 23 تا 28 جولای بیش از 20 نفر از کنشگران و فعالان مدنی که در میان آنها زنان نیز دیده می‌شود، در مناطقی که تُرک‌های آذربایجان در آن زندگی می‌کنند، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

صمد لادوندی، محمد محمودی و هادی محمودی که در اعتراضات 24 جولای در تبریز بازداشت شده بودند، آزاد شده‌اند. بر اساس این گزارش هنوز از وضعیت داوود رحیمی، شهروز برزگر، امین ستاری، وحید ابهری و مجتبی عبدلی‌ اطلاعاتی در دست نیست و محل بازداشت پرویز سیابی ساکن اردبیل هنوز مشخص نیست. جرم او «حمایت از اعتراضات در تبریز در رسانه‌های اجتماعی» اعلام شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

KargerSuheyla اتفاقا، یکی از فعالین تالش نیز در جمهوری آذربایجان زندانی است و تحت شکنجه. او زجر می‌کشد، تنها به دلیل فعالیت فرهنگی برای تالش و به همراه داشتن پرچم_ملی_تالش در خانه‌اش.

KargerSuheyla

لازمه تکرار کنم،حمایت از تظاهرات عرب‌ها تنها یکی از انگیزه‌های اعتراضات تورک‌ها بود.در متن گزارش هم هیچ اشاره‌ای به شعارهای هویت‌طلبانه‌ی معترضان تورک نشده‌است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بستری‌شدن 10 هزار مبتلا در تهران؛ نمکی: جهان از کنترل کرونا در ایران در حیرت استسعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان ایران، هشدار داد که اگر پروتکل‌های بهداشتی همچنان رعایت نشود، امید چندانی به خارج شدن از وضعیت قرمز در اکثر شهرهای کشور وجود حیرتی هم باشه از شدت حماقت نمکی و جنایت خامنه‌ای میتونه باشه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران | ثبت‌نام واکسیناسیون در ایران از دوشنبه ۴ مرداد مختل شده است♦ مرکز مدیریت فناوری اطلاعات وزارت بهداشت بابت این مسئله از مراجعه‌کنندگان سامانه ثبت نام واکسن عذرخواهی کرده و گفته است که مشکل هنوز ادامه دارد و امکان دوباره برای ثبت‌نام برقرار نشده است. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

طرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنتطرح «صیانت از فضای مجازی» در مجلس بررسی می‌شود؛ احتمال اعمال محدودیت در دسترسی به اینترنت منتقدان می‌گویند که این طرح موجب فیلترینگ گسترده و جایگزینی برخی اپلیکیشین‌های پرکاربرد خواهد شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها: ایران باید در قبال اقدامات تروریستی‌ در آمریکا پاسخگو شودکلیفورد می، مدیر «بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها» در مقاله‌ای برای روزنامه «واشینگتن تایمز» نوشته است که ایالات متحده اگر می‌خواهد رژیم ایران را متقاعد کند که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

​​​​​​​ادامه اعتراضات در کرمانشاه و بازداشت ۲۰ نفر | DW | 27.07.2021ساکنان محله دره دریژ کرمانشاه در اعتراض به نبود آب و برق و نیز حمایت از مردم خوزستان به خیابان آمدند. در ویدیو‌های منتشر شده صدای تیراندازی شنیده می‌شود. منابع محلی خبر از بازداشت ۲۰ نفر می‌دهند. mitrandier1 راسته؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت دستکم ۲۰ معترض در کرمانشاه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »