بازداشت دستکم ۲۰ معترض در کرمانشاه

27/07/2021 06:19:00 ب.ظ

کرمانشاه

یکی از ساکنین شهرک مهدیه (محله دره‌دریژ) گفته است: «این محله کاملاً امنیتی شده و نهادهای امنیتی علاوه بر بازداشت شهروندان اقدام به تفتیش منازل آن‌ها نموده و منازل شماری از آن‌ها را کاملاً به هم ریخته‌اند». اخبار_ایران کرمانشاه

روز گذشته شماری از اهالی شهرک مهدیه در کرمانشاه خیابان‌های منتهی به این شهرک را با آتش زدن لاستیک بسته و به نبود آب و برق اعتراض کردند. آن‌ها همچنین شعارهایی در اعلام همبستگی با معترضان خوزستان سر دادند.هه‌نگاو به نقل از منابع خود گفته است شهروندان بازداشت شده در شهرک مهدیه به مکان نامعلومی منتقل شده و تنها هویت ۹ تن از آنان تا این لحظه احراز شده است.

یکی از ساکنین شهرک مهدیه (محله دره‌دریژ) گفته است: «این محله کاملاً امنیتی شده و نهادهای امنیتی علاوه بر بازداشت شهروندان اقدام به تفتیش منازل آن‌ها نموده و منازل شماری از آن‌ها را کاملاً به هم ریخته‌اند».هه‌نگاو ویدئوهایی منتشر کرده است که تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی معترضان را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

پلیس استرالیا شماری از معترضان به محدودیت‌‌های مقابله با شیوع کووید-۱۹ را بازداشت کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به تخمم اعتراضات برضد سرمایه دار های غربی است به همین سبب مردم بیچاره وغریب را جذا میدهند.

گیتی پورفاضل، از امضاء کنندگان بیانیه درخواست استعفای خامنه ای از زندان به مرخصی رفتصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. به امید آزادی تمام زندانیان سیاسی

طرح جنجالی محدودیت اینترنت موقتا از دستور کار مجلس خارج شد | DW | 26.07.2021طرح محدودیت فضای مجازی موسوم به 'صیانت از حقوق کاربران در فضای‌مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌ اجتماعی' از دستور کار این هفته مجلس ایران خارج شد. سخنگوی مجلس ولی گفته است که بررسی این طرح متوقف نشده است.

شماری از معترضان در مرکز تهران با سر دادن شعارهای تند سیاسی راهپیمایی کردنددر این اعتراضات، مردم با طرح شعارهای تند ضد حکومتی، خشم و نارضایتی خود را از وضعیت اداره کشور ابراز داشتند. چرا میگید شعارهای سیاسی؟ رضا_شاه_روحت_شاد نکوشیمون یورو نیوز شعار های سیاسی ؟ تا کی میخوای خایه مالی جمهوری اسلامی بکنی قند تو دلتون آب نشه هیبت ملت ایران رو در تشییع پیکر شهید سلیمانی درک کنید یادتون که نرفته؟

تصاویری از رژه دریایی روسیه در حضور پوتین در خلیج فنلانددر این مراسم که با حضور ۵۴ کشتی دریایی برگزار شد، کشورهایی چون ایران، هند و پاکستان هم در آن مشارکت داشتند.

یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن استرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نظارت میدانی سال گذشته از خوزستان و تعیین اعتبار هزار میلیارد تومانی برای رفع مشکلات این استان، با تاکید بر این که ما از نبود امکانات و پول رنج نمی بریم بلکه رنج اساسی ما در حوزه مدیریت و باور است گفت: با وجود تعیین روستاهایی که دارای تنش آبی هستند و نیز مشخص شدن وزارتخانه متولی رفع انجام کار درحالی که بنا بود با تامین اعتبار هزار میلیارد تومانی بخشی از کار شروع شود اما بروکراسی اداری و مدیریتی آنقدر این موضوع را چرخاند تا تبدیل شد به مشکلی که امروز می بینیم. اگه راهکار داری قالیباف بگو اگه نه که ساکت باش من و همه افراد عادی بهتر از تو میتونیم حرف مفت بزنیم رییسی سالی یک میلیون می سازه و همه رو خانه دار خواهد کرد🤣🤣🤣 مسکن وسیب زمینی!🤣😅

استان‌وایر- سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو» امروز ۵ مردادماه ۱۴۰۰ گزارش کرده است که ۲۰ نفر از ساکنان شهرک مهدیه که برای دومین روز به منظور اعتراض به نبود آب و برق و همچنین حمایت از اعتراضات مردم خوزستان به خیابان‌ها آمده بودند، بازداشت شده‌اند.به نوشته ان‌پی‌آر، در استرالیا روز شنبه هزاران نفر در سیدنی و دیگر‌ شهرها علیه محدودیت‌ها برای مقابله با شیوع کووید-۱۹ تظاهرات کردند.رئیس سازمان زندان ها، اقدامات تامینی و تربیتی ایران روز یکشنبه ۳ مرداد از «اعطاء مرخصی» به گیتی پورفاضل خبر داد.ایران طرح جنجالی محدودیت اینترنت موقتا از دستور کار مجلس خارج شد طرح محدودیت فضای مجازی موسوم به"صیانت از حقوق کاربران در فضای‌مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌ اجتماعی" از دستور کار این هفته مجلس ایران خارج شد.

روز گذشته شماری از اهالی شهرک مهدیه در کرمانشاه خیابان‌های منتهی به این شهرک را با آتش زدن لاستیک بسته و به نبود آب و برق اعتراض کردند. آن‌ها همچنین شعارهایی در اعلام همبستگی با معترضان خوزستان سر دادند. محدودیت‌ها در استرالیا با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا اعمال می‌شود. هه‌نگاو به نقل از منابع خود گفته است شهروندان بازداشت شده در شهرک مهدیه به مکان نامعلومی منتقل شده و تنها هویت ۹ تن از آنان تا این لحظه احراز شده است. #گیتی_پورفاضل مادربزرگ عزیز تر از جانم در اوین به کرونا مبتلا شده. یکی از ساکنین شهرک مهدیه (محله دره‌دریژ) گفته است: «این محله کاملاً امنیتی شده و نهادهای امنیتی علاوه بر بازداشت شهروندان اقدام به تفتیش منازل آن‌ها نموده و منازل شماری از آن‌ها را کاملاً به هم ریخته‌اند». شمار مبتلایان به کرونا به خاطر شیوع گونه دلتا رو به افزایش است. هه‌نگاو ویدئوهایی منتشر کرده است که تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی معترضان را نشان می‌دهد.  درباره دلایل واقعی خارج شدن این طرح از دستور جلسه علنی مجلس آن هم در شرایطی که نمایندگان موافق و مخالف برای اظهارنظر درباره این طرح ثبت‌نام کرده بودند، هنوز توضیحی داده نشده است.

طی روزهای گذشته چند استان کشور در حمایت از معترضان خوزستان به بحران بی‌آبی دست به اعتراضات گسترده زدند. گونه دلتا برای نخستین بار در هند مشاهده شد.. نیروهای امنیتی ده‌ها نفر را در جریان این اعتراض‌ها بازداشت کرده و طبق آخرین گزارش‌ها دست‌کم ۹ نفر در خوزستان با تیراندازی نیروهای امنیتی کشته شده‌اند. به رغم جو امنیتی و قطع اینترنت، طی ۱۲ روز گذشته اعتراضات در خوزستان کماکان ادامه دارد. هفته گذشته دولت آمریکا ضمن هشدار مسافرتی در مورد بریتانیا، از مردم آمریکا خواست از سفر به آن کشور که با افزایش شمار مبتلایان به گونه دلتا مواجه است خودداری کنند. . وی باقرارکفالت ۲،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ریالی که من بعنوان وکیل او،کفالتش راتعهد کردم آزادشد.