بازداشت بیش از ۵۱۰۰ معترض به بازداشت ناوالنی؛ آمریکا سرکوب مردم روسیه را محکوم کرد

13/11/1399 05:36 ب.ظ

بازداشت بیش از ۵۱۰۰ معترض به بازداشت ناوالنی؛ آمریکا سرکوب مردم روسیه را محکوم کرد الکسی ناوالنی ۴۴ ساله شهریور گذشته با عامل عصبی نوویچوک مسموم شد و در آلمان تحت درمان قرار گرفت. مسئولان آلمانی و حامیان او معتقدند مسکو پشت «سوء قصد» بوده است

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه ۱۲ بهمن با انتشار توییتی ادامه سرکوب معترضان در روسیه را که در اعتراض به زندانی شدن الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان کرملین، در شهرهای مختلف آن کشور به خیابان آمده و خواستار آزادی او شده‌اند، محکوم کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از گروهی که بازداشت‌های سیاسی را پیگیری می‌کند، گزارش داده که پلیس روسیه روز یکشنبه بیش از ۵۱۰۰ معترض را در یازده منطقه زمانی مختلف آن کشور بازداشت کرده است. آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در توئیتی نوشت: «ایالات متحده استفاده مداوم از روش‌های خشونت‌آمیز علیه معترضان مسالمت‌جو و روزنامه‌نگاران توسط مسئولان روسیه برای دومین هفته متوالی را محکوم می‌کند.»

وی بار دیگر از روسیه خواست کسانی را که به دلیل استفاده از حقوق انسانی خود بازداشت شده‌اند، از جمله الکسی ناوالنی، آزاد کند. The U.S. condemns the persistent use of harsh tactics against peaceful protesters and journalists by Russian authorities for a second week straight. We renew our call for Russia to release those detained for exercising their human rights, including Aleksey Navalny.January 31, 2021 headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

بازداشت بیش از ۴۰۰۰ معترض به بازداشت ناوالنی؛ آمریکا سرکوب مردم روسیه را محکوم کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. انقه پلیس روسا قویه این ملت شورشی رو درسته قورتشون میدن خیاط هم داره میافته تو کوزه کلا مقابله با شورش یا معترض تو کل دنیا کار اخیه جز آمریکا.

بازداشت ۱۱ ایرانی توسط گشت مرزی آمریکا به جرم ورود غیرقانونی از مکزیکاداره گمرک و مرزبانی ایالات متحده اعلام کرد گروهی متشکل از ۱۱ ایرانی را که اوایل هفته جاری به صورت غیرقانونی از مرز مکزیک به ایالت آریزونای آمریکا وارد شده بودند، بازداشت کرده است.

بازداشت ۱۱ ایرانی به دلیل ورود غیرقانونی به آمریکا از مکزیک🔺بازداشت ۱۱ ایرانی به دلیل ورود غیرقانونی به آمریکا از مکزیک ⚡️این افراد دوشنبه شب پس از عبور غیرقانونی از مرز مکزیک و آمریکا در ایالت آریزونا بازداشت شدند بدبخت شدن

بازداشت شاهزاده اردن؛ حمایت کشورهای عرب از ملک عبدالله، ایران اسرائیل را متهم کردتنها ساعاتی پس از انتشار خبر بازداشت مقام‌های کلیدی دولت و دربار اردن، عربستان و قطر حمایت همه جانبه خود را از سلطنت ملک عبدالله اعلام کردند. بنظر یک شهروند ایرانی هم از ملک عبدلله باید حمایت کرد. یعنی چی معنی نداره برادر توطئه کنه علیه برادر پادشاهش !! واه واه ترکیه و قطر در این کودتا دست داشته‌اند،

وزیر خارجه آمریکا از ایران خواست سیامک نمازی را آزاد کند | DW | 03.04.2021دو هزار روز از زندانی شدن سیامک نمازی، شهروند دوتابعیتی در ایران می‌گذرد. آنتونی بلینکن در پیامی توییتری خواهان آزادی او و سایر گروگان‌هایی شد که به طور غیرقانونی در ایران محبوس شده‌‌‌اند. سیامک نمازی ده سال حکم دارد. ایران به هیچ عنوان دخالت خارجی‌ها را در امور داخلی خود نمی‌پذیرد امریکا در جایگاهی نیست که چنین تقاضای داشته باشد

برخورد ماموران امنیتی روسیه با معترضان در مسکو، یکشنبه ۱۲ بهمن

وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه ۱۲ بهمن با انتشار توییتی ادامه سرکوب معترضان در روسیه را که در اعتراض به زندانی شدن الکسی ناوالنی، رهبر مخالفان کرملین، در شهرهای مختلف آن کشور به خیابان آمده و خواستار آزادی او شده‌اند، محکوم کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از گروهی که بازداشت‌های سیاسی را پیگیری می‌کند، گزارش داده که پلیس روسیه روز یکشنبه بیش از ۵۱۰۰ معترض را در یازده منطقه زمانی مختلف آن کشور بازداشت کرده است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در توئیتی نوشت: «ایالات متحده استفاده مداوم از روش‌های خشونت‌آمیز علیه معترضان مسالمت‌جو و روزنامه‌نگاران توسط مسئولان روسیه برای دومین هفته متوالی را محکوم می‌کند.»

وی بار دیگر از روسیه خواست کسانی را که به دلیل استفاده از حقوق انسانی خود بازداشت شده‌اند، از جمله الکسی ناوالنی، آزاد کند.

The U.S. condemns the persistent use of harsh tactics against peaceful protesters and journalists by Russian authorities for a second week straight. We renew our call for Russia to release those detained for exercising their human rights, including Aleksey Navalny.January 31, 2021

الکسی ناوالنی ۴۴ ساله شهریور گذشته با عامل عصبی نوویچوک مسموم شد و در آلمان تحت درمان قرار گرفت. مسئولان آلمانی و حامیان او معتقدند مسکو پشت «سوء قصد» بوده است.

با وجود تهدید مقام‌های روسیه به بازداشت او در صورت بازگشت، او ۱۷ ژانویه به همراه همسرش به کشور بازگشت و در بدو ورود، توسط ماموران امنیتی در فرودگاه مسکو بازداشت شد.

دولت ایالات متحده خواستار آزادی این منتقد سرسخت ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و دیگر حامیان زندانی او شده و از سرکوب اعتراضات مردمی در آن کشور انتقاد کرده است.