بازداشت ۱۱ ایرانی توسط گشت مرزی آمریکا به جرم ورود غیرقانونی از مکزیک

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اداره گمرک و مرزبانی ایالات متحده اعلام کرد گروهی متشکل از ۱۱ ایرانی را که اوایل هفته جاری به صورت غیرقانونی از مرز مکزیک به ایالت آریزونای آمریکا وارد شده بودند، بازداشت کرده است.

بنابر بیانیه مطبوعاتی این سازمان، ماموران گشت مرزی آمریکا عصر دوشنبه ۵ زن و ۶ مرد با تابعیت ایران را هنگام ورود غیرقانونی به خاک ایالات متحده در شهر سن‌لوئیس ایالت آریزونا بازداشت کرده و برای انجام مراحل قانونی به مرکز یوما انتقال داده‌اند.

سازمان مرزبانی آمریکا در اطلاعیه خود آورده است: «ماموریت اصلی گشت مرزی جلوگیری از ورود افراد و گروههای شرور به خاک ایالات متحده است. ایران نیز کشوری است که به عنوان حافظ و اشاعه دهنده تروریسم در لیست ما به ثبت رسیده است.» مقامات آمریکایی با این حال تصریح نکرد‌ه‌اند که آیا افراد بازداشت شده مظنون به فعالیت‌های تروریستی بوده‌اند یا نه.اداره مرزبانی آمریکا گفته است تعداد ایرانیان بازداشت‌شده در سال جاری، بالاترین میزان طی دو سال اخیر بوده است.

در سال ۲۰۲۰ میلادی ماموران مرزبانی آمریکا ۸ ایرانی را بازداشت کرده بودند، این در حالی است که شمار دستگیر‌شدگان ایرانی در سال ۲۰۲۱ میلادی تا کنون به ۱۴ تن رسیده است.پیش‌تر در ماه گذشته جو بایدن، رئیس‌جمهور تازه آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق را در مورد مرزهای جنوبی ایالات متحده و ساخت دیوار فسخ کرد و خواهان «یک سیستم مهاجرتی جامع و انسانی مطابق با ارزش‌های آمریکایی» شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت ۱۱ ایرانی به دلیل ورود غیرقانونی به آمریکا از مکزیک🔺بازداشت ۱۱ ایرانی به دلیل ورود غیرقانونی به آمریکا از مکزیک ⚡️این افراد دوشنبه شب پس از عبور غیرقانونی از مرز مکزیک و آمریکا در ایالت آریزونا بازداشت شدند بدبخت شدن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وداع بارسلونا از لیگ قهرمانان؛ بعد از رونالدو نوبت به مسی رسید | DW | 11.03.2021لیونل مسی به همراه بارسلونا در مصاف با پاریس سن ژرمن در لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا به تساوی یک بر یک دست یافت و به این ترتیب از گردونه رقابت‌ها حذف شد. لایپزیگ از آلمان نیز با شکست از لیورپول این رقابت‌ها را وداع گفت.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سپاه پاسداراران از سازماندهی بیش از ۱۱ هزار نفر به عنوان «فرهنگی‌یار سپاه» خبر داداینها همه نیروهای تروریستی و سرکوب هستن و فقط فیش حقوقیشان با عنوان فرهنگی و نویسنده صادر میشود.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت هفت گروه از افراد به جرم «مدلینگ» در استان البرزفارسی زبانان گرامی یک رشته توییت نظرسنجی، برای همه ی موافقان و مخالفان! میتوانید بدون هزینه با رای مخفی، نقطه نظرتان را با یک کلیک ثبت کنید و وزن تفکر و همفکرانتان در توییتر را بسنجید لطفا برای مشارکت بیشتر لایک، ریتوییت و کامنت با آرزوی بهترینها سپاس
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »