بازداشت طولانی یک شهروند سنندجی به خاطر شرکت در تظاهرات اعتراضی علیه ترکیه

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«فرهاد ۲۶ روز است در بازداشت‌گاه اطلاعات سنندج در انفرادی و زیر بازجویی است. اصلا معلوم نیست دانشجویی را که با کارگری خرج زندگی‌اش را درمی‌آورد چرا باید در تظاهرات علیه ترکیه در ایران بازداشت کنند و برای مدت طولانی بازجویی کنند؟» اخبار_ایران IranWire

و تعدادی نامعلوم هنوز در بازداشت مانده‌ و برای بازجویی به بازداشت‌گا‌ه‌های اطلاعات منتقل شده‌اند.

فرهاد طاریمرادی در دو روز نخست اعتراضات هم حاضر بوده و به گفته هیوا در هر دو روز هم با ماموران انتظامی که در تلاش بوده‌اند معترضان را پراکنده کنند تعقیب و گریز داشته است: «نمی‌دانم فرهاد برای بازداشت نشان شده بود یا نه اما در هر دو روز نخست تظاهرات از دست مامورانی که دنبالش کرده بودند فرار کرده بود و حتی شنبه شب ۲۰ مهر با این تصور که ممکن است برای بازداشت او به خانه‌اشان بریزند، در خانه نخوابید و پیش یکی از دوستانش شب را سر کرده بود.

پنجشنبه ۲۵ مهر، فرهاد طاریمرادی با خانه‌ تماس می‌گیرد و می‌گوید نگران نباشند او حالش خوب است، اما نگفته بود کجا نگهداری می‌شود. به گفته هیوا هنوز پدر و مادر فرهاد نمی‌دانستند او در دست چه نهادی است و اصلا چرا بازداشت شده است: «خانواده فرهاد دست از پیگیری و مراجعه برنداشتند اما هنوز با همان جواب روز نخست مواجه می‌شدند: پسر شما دست ما نیست. اما احتمالا همین پیگیری‌ها و سماجت‌ها باعث شد فرهاد دوباره ۴ روز بعد تماس بگیرد.

دو روز بعد، یکشنبه ۱۲ آبان، فرهاد مجددا با خانه تماس می‌گیرد و به مادرش می‌گوید خوراکی‌ها را دریافت کرده است و در پاسخ به مادرش که از وضعیتش می‌پرسد می‌گوید نگران نباشد چون بازجویانش به او گفته‌اند بازجویی از او به زودی تمام می‌شود و تکلیفش روشن می‌شود. پدرش از او می‌پرسد چرا اصلا او را بازداشت کرده‌اند و از او چه می‌خواهند. فرهاد می‌گوید بالاخره این‌جا چیزهایی می‌پرسند و من هم چیزهایی گفته‌ام، این‌جا نمی‌توانی چیزی نگویی.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ایجور که پيش میره برای نفس کشیدن هم بازداشت در پیش است

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ظریف در نشست وزیران امور خارجه اکو شرکت می‌کندسخنگوی وزارت امور خارجه: ظریف در بیست و چهارمین نشست وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی «اکو» که شنبه (۱۸ آبان) در آنتالیای ترکیه برگزار می شود، شرکت خواهد کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی آمریکا و اتحادیه اروپا از بازداشت بازرس آژانس در ایرانآمریکا و اتحادیه اروپا نسبت به بازداشت کوتاه مدت یک بازرس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران ابراز نگرانی کردند. درک. غلط بی‌جا كردن
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آنچه اردوغان درباره همسر و دختر البغدادی اعلام نکرده بود، فاش شدیک مسئول ترک، آنچه رجب‌طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه درباره همسر ابوبکر البغدادی و جزئیات مربوط به این مسأله اردوغان_فاشیست قبل از سفر به آمریکا نشان از استیصال حکومت نژادپرست ترکیه در برابر اقدامی که کُرد ها در روژآوا برای ۵ ماه کار اطلاعاتی در یافتن مکان بزرگ‌ترین تروریست جهان بود که در نهایت توسط آمریکا کشته شد!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ظریف وارد فرودگاه آنتالیای ترکیه شدمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در بیست و چهارمین نشست وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی «اکو» به ترکیه سفر کرده است ‌.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چهار تروریست پ.ک.ک در شمال عراق کشته شدندچهار عنصر پ.ک.ک در عملیات ضد تروریستی ارتش ترکیه در منطقه متینا در شمال عراق به هلاکت رسیدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بریژیت ماکرون و یادآوری دوران معلمیبریژیت ماکرون، همسر رئیس جمهوری فرانسه در جریان سفر رسمی آقای ماکرون به چین به همراه پنگ لیوان، همسر رئیس جمهوری این کشور از یک مدرسه راهنمایی در شانگهای بازدید کرد. همسر رئیس جمهوری فرانسه ، مادر بزرگ همهس !
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »