بازداشت طولانی یک شهروند سنندجی به خاطر شرکت در تظاهرات اعتراضی علیه ترکیه

18/08/1398 11:32:00 ق.ظ

«فرهاد ۲۶ روز است در بازداشت‌گاه اطلاعات سنندج در انفرادی و زیر بازجویی است. اصلا معلوم نیست دانشجویی را که با کارگری خرج زندگی‌اش را درمی‌آورد چرا باید در تظاهرات علیه ترکیه در ایران بازداشت کنند و برای مدت طولانی بازجویی کنند؟» اخبار_ایران IranWire

و تعدادی نامعلوم هنوز در بازداشت مانده‌ و برای بازجویی به بازداشت‌گا‌ه‌های اطلاعات منتقل شده‌اند. «فرهاد طاری‌مرادی»، از فعالان مدنی در سنندج، یکی از این معترضان که در سومین روز اعتراضات در سنندج بازداشت شد، او هنوز در بازداشت مانده است.

آقای طاری‌مرادی، متولد سال ۱۳۷۱، دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی دانشگاه پیام‌نور سنندج و کارگر کاشی‌کاری است. هیوا (نام مستعار)، از بستگان این فعال بازداشتی، می‌گوید فرهاد دوشنبه ۲۲ مهر در مسیر تظاهرات از میدان اقبال به سه‌راه نمکی در شهر سنندج بازداشت شده است: «فرهاد به همراه ۳ نفر دیگر از معترضان در مسیر تظاهرات از میدان اقبال به سه‌راه نمکی به دست ماموران نیروی انتظامی بازداشت شد. سید‌خالد حسینی، فواد عنایتی و فرامرز شریعتی سه نفر دیگری بودند که همراه فرهاد بازداشت شدند.»

هیوا می‌گوید او اطلاعی از وضعیت فعلی فرامرز شریعتی ندارد اما می‌داند که از این جمع سیدخالد حسینی پس از تقریبا ۱۰ روز بازداشت، آزاد شده و فواد عنایتی هم پنجشنبه ۹ آبان به دادگاه منتقل شده و قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی برای او صادر شده است اما باتوجه به اعلام خانواده او مبنی بر عدم توان مالی برای تامین این وثیقه، آقای عنایتی به زندان مرکزی سنندج منتقل شده است و فرهاد طاریمرادی هنوز در بازداشت اطلاعات سنندج است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ایجور که پيش میره برای نفس کشیدن هم بازداشت در پیش است

ظریف در نشست وزیران امور خارجه اکو شرکت می‌کندسخنگوی وزارت امور خارجه: ظریف در بیست و چهارمین نشست وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی «اکو» که شنبه (۱۸ آبان) در آنتالیای ترکیه برگزار می شود، شرکت خواهد کرد

ابراز نگرانی آمریکا و اتحادیه اروپا از بازداشت بازرس آژانس در ایرانآمریکا و اتحادیه اروپا نسبت به بازداشت کوتاه مدت یک بازرس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران ابراز نگرانی کردند. درک. غلط بی‌جا كردن

آنچه اردوغان درباره همسر و دختر البغدادی اعلام نکرده بود، فاش شدیک مسئول ترک، آنچه رجب‌طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه درباره همسر ابوبکر البغدادی و جزئیات مربوط به این مسأله اردوغان_فاشیست قبل از سفر به آمریکا نشان از استیصال حکومت نژادپرست ترکیه در برابر اقدامی که کُرد ها در روژآوا برای ۵ ماه کار اطلاعاتی در یافتن مکان بزرگ‌ترین تروریست جهان بود که در نهایت توسط آمریکا کشته شد!

ظریف وارد فرودگاه آنتالیای ترکیه شدمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در بیست و چهارمین نشست وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی «اکو» به ترکیه سفر کرده است ‌.

چهار تروریست پ.ک.ک در شمال عراق کشته شدندچهار عنصر پ.ک.ک در عملیات ضد تروریستی ارتش ترکیه در منطقه متینا در شمال عراق به هلاکت رسیدند. - خبرگزاری آناتولی

بریژیت ماکرون و یادآوری دوران معلمیبریژیت ماکرون، همسر رئیس جمهوری فرانسه در جریان سفر رسمی آقای ماکرون به چین به همراه پنگ لیوان، همسر رئیس جمهوری این کشور از یک مدرسه راهنمایی در شانگهای بازدید کرد. همسر رئیس جمهوری فرانسه ، مادر بزرگ همهس !