بارش برف و باران در بیشتر نقاط / ورود سامانه بارشی جدید به کشور

28/09/1400 09:50 ق.ظ

بارش برف و باران در بیشتر نقاط رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان این که طی امروز (۲۸آذرماه) در بیشترنقاط کشور بارش برف و باران پیش بینی می‌شود، از ورود سامانه بارشی جدید در روز چهارشنبه (۱دی) به کشور خبرداد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان این که طی امروز (۲۸آذرماه) در بیشترنقاط کشور بارش برف و باران پیش بینی می‌شود، از ورود سامانه بارشی جدید در روز چهارشنبه (۱دی) به کشور خبرداد. رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: دوشنبه (۲۹آذر) در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، استان‌های قم و مرکزی، شمال غرب فارس، شمال بوشهر و برخی مناطق اصفهان بارش رخ می‌دهد.

وی در ادامه گفت: دوشنبه(۲۹آذر) در شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شرق و جنوب لرستان، غرب کردستان و غرب آذربایجان غربی بارش شدت خواهد داشت. رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: سه شنبه(۳۰آذر)، علاوه بر این مناطق در امتداد البرز شرقی در برخی نقاط استان‌های مازندران، گلستان و سمنان و در برخی مناطق شمال شرق بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد و به‌تدریج این سامانه از کشور خارج خواهد شد.

وی در ادامه گفت: چهارشنبه(۱دی) با ورود سامانه جدیدی به شمال غرب کشور، بارش برف و باران در شمال غرب و مناطقی از غرب کشور دوباره آغاز خواهد شد همچنین در اوایل شب با شمالی شدن جریان روی دریای خزر در گیلان و مازندران نیز بارش باران و کاهش نسبی دما شروع می‌شود. headtopics.com

به گفته ضیاییان پنجشنبه (۲ دی) در برخی مناطق شمال غرب بارش برف و در استان‌های ساحلی خزر بارش باران و در مناطق کوهستانی امتداد البرز بارش برف رخ می دهد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

بارش برف در پایتخت/ رگبار و وزش باد شدید در نقاط مختلف کشوررگبار، باران و وزش باد شدید در کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا: از اواخر امروز (۲۷ آذر) در بیشتر نقاط کشور وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

اپوزیسیون ترکیه خواستار انتخابات زودهنگام جهت جلوگیری از هرج‌ومرج در کشور شدکمال قلیچ‌دار اوغلو رهبر حزب «جمهوری‌خواه خلق ترکیه» از مخالفان حزب حاکم «توسعه و عدالت»، خواستار انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری در این کشور شد.قلیچ‌دار حکومت های دینی باعث هرج و مرج هستند.

حوثی‌ها می‌خواهند سفیر ایران در یمن خاک این کشور را ترک کند🔺 حوثی‌ها می‌خواهند سفیر ایران در یمن خاک این کشور را ترک کند ▪به نوشته وال استریت ژورنال ، این درخواست نشان‌دهنده بروز اختلاف میان حوثی‌ها و حامی عمده خود، یعنی حکومت ایران، است. ⬇ بیشتر بخوانید: بالاخره کلاغ ک...ن دریده هم از خجالتشون درومد!! یعنی باز خامنه‌ای مادر ج....دوباره یک جای خر رو خورد و مادرش گا.....شد اوفییی

کشته شدن یک سرباز اوکراینی توسط شبه نظامیان در شرق این کشوربا کشته شدن این سرباز مجموع نیروهای ارتش اوکراین که در سال جاری در درگیری‌ها جان خود را از دست داده‌اند به ۶۵ نفر رسید.

در ۴۱ کشور دنیا نرخ واکسیناسیون زیر ۱۰درصد است | DW | 17.12.2021۱۱میلیارد دوز واکسن در سال ۲۰۲۱ تولید شده‌اند و از نظر ریاضی، هر نفر از جمعیت جهان باید حداقل یک مرتبه واکسن زده باشد. نمودارها اما گویای این واقعیت هستند که ایمن‌سازی نیز نابرابر صورت گرفته است؛ بیش از همه در آفریقا. در تهران یک عده برای دوز چهارم هم اقدام کرده اند!

شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه مواضعشان در غرب فرات را تقویت کردنددیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران مستقر در غرب رودخانه فرات از بیم حملات ناشناس به تقویت مواضع خود اقدام کردند.این نهاد

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: امروز در استان‌های خوزستان، لرستان، جنوب ایلام، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، شمال بوشهر و برخی مناطق استان‌های اصفهان، یزد، شمال خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: دوشنبه (۲۹آذر) در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور، دامنه‌های البرز غربی و مرکزی، استان‌های قم و مرکزی، شمال غرب فارس، شمال بوشهر و برخی مناطق اصفهان بارش رخ می‌دهد.

وی در ادامه گفت: دوشنبه(۲۹آذر) در شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شرق و جنوب لرستان، غرب کردستان و غرب آذربایجان غربی بارش شدت خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: سه شنبه(۳۰آذر)، علاوه بر این مناطق در امتداد البرز شرقی در برخی نقاط استان‌های مازندران، گلستان و سمنان و در برخی مناطق شمال شرق بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد و به‌تدریج این سامانه از کشور خارج خواهد شد.

وی در ادامه گفت: چهارشنبه(۱دی) با ورود سامانه جدیدی به شمال غرب کشور، بارش برف و باران در شمال غرب و مناطقی از غرب کشور دوباره آغاز خواهد شد همچنین در اوایل شب با شمالی شدن جریان روی دریای خزر در گیلان و مازندران نیز بارش باران و کاهش نسبی دما شروع می‌شود.

به گفته ضیاییان پنجشنبه (۲ دی) در برخی مناطق شمال غرب بارش برف و در استان‌های ساحلی خزر بارش باران و در مناطق کوهستانی امتداد البرز بارش برف رخ می دهد.

وی افزود: طی پنج روز آینده در نواحی کوهستانی و سردسیر کاهش دید به دلیل رخداد مه و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود همچنین در نواحی مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست. از یکشنبه (۲۸آذر) تا سه شنبه (۳۰آذر)، غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود. چهارشنبه (۱دی) و پنجشنبه (۲دی) دریای خزر مواج می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۹آذر) قسمتی ابری همراه با غبار صبحگاهی و به‌تدریج ابری و اواخر وقت بارش باران و وزش باد و با حداقل دمای۴ و حداکثر دمای۱۴ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۳۰آذر) ابری، همراه با وزش باد و بارش باران با حداقل دمای۶ و حداکثر دمای۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۸و ۲۹ آذرماه) بندرعباس با دمای۲۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین وتبریز با دمای ۶ و ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.