کشته شدن یک سرباز اوکراینی توسط شبه نظامیان در شرق این کشور

26/09/1400 08:16 ب.ظ

با کشته شدن این سرباز مجموع نیروهای ارتش اوکراین که در سال جاری در درگیری‌ها جان خود را از دست داده‌اند به ۶۵ نفر رسید.

با کشته شدن این سرباز مجموع نیروهای ارتش اوکراین که در سال جاری در درگیری‌ها جان خود را از دست داده‌اند به ۶۵ نفر رسید. با کشته شدن این سرباز اوکراینی مجموع نیروهای نظامی این کشور که در سال جاری در این درگیری‌ها جان خود را از دست داده‌اند به ۶۵ نفر رسیده است.

ارتش اوکراین می‌گوید، نیروهای جدایی طلب با پرتاب نارنجک و همچنین خمپاره‌های ۸۲ میلی‌متری این سرباز را به قتل رسانده‌اند.

این اتفاق در حالی رخ داده که تنش‌ها میان کی‌یف و مسکو به بیشترین سطح از زمان حمله روسیه به شبه جزیره کریمه و اشغال این منطقه از خاک اوکراین رسیده است. تخمین زده می‌شود که در حال حاضر حدود صد هزار سرباز روس در امتداد مرز با اوکراین مستقر هستند.

مسکو هرگونه برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین را انکار می‌کند و در عین حال کی‌یف را به نسل کشی در شرق اوکراین متهم کرده است. ناتو و اتحادیه اروپا بارها به مسکو هشدار داده‌اند که هرگونه اقدام نظامی علیه اوکراین عواقبی عظیم برای روسیه به همراه خواهد داشت. در سوی مقابل کرملین هم بارها تاکید کرده عضویت احتمالی اوکراین در ناتو خط قرمز این کشور خواهد بود. headtopics.com

شرق اوکراین از سال ۲۰۱۴ در جنگ با کیف بوده و شبه‌نظامیان تلاش کرده‌اند خود را از زیر چتر دولت مرکزی خارج کنند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سوریه کشته شدن یک سرباز را در «حمله موشکی اسرائیل» تایید کردمقامات اسرائیلی بدون برعهده گرفتن مسئولیت حملات، به دفعات اعلام کرده‌اند که حضور نظامی ایران و گروه‌های وابسته به تهران را در سوریه برنمی‌تابند و از هرگونه اقدامی برای ضربه زدن به این نیروها فروگذار نخواهند کرد.

در حملات ائتلاف بیش از 140 شبه‌نظامی حوثی در مأرب کشته شدندائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد ظرف 24 ساعت گذشته، 25 رشته عملیات هوایی علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در استان‌ مأرب انجام داده است.ستاد با همین فرمون برید جلو. فایده نداره شکست تان نزدیک است حلم الحوثي بمأرب مثل حلم ابليس بالجنة لن يتحقق أبدا، وانما يغوي كثيرا من الزنابيل والقطعان الرخيصة ويرديهم إلى جهنم وبئس المصير.. من مأرب ستحرر كل الجمهورية ان شاء الله⚔️☝🏻 مأرب_تنتصر_للجمهورية

۲۷ نفر در آتش‌سوزی ساختمانی در اوزاکای ژاپن کشته شدند | DW | 17.12.2021در آتش‌سوزی یک ساختمان هشت طبقه در شهر اوزاکای ژاپن ۲۷ نفر کشته شدند. این یکی از بیشترین میزان تلفات بر اثر آتش‌سوزی‌در این کشور ظرف ۲۰ سال گذشته بوده است. به گفته پلیس، این حادثه می تواند عمدی بوده باشد. خدا بهشون صبر بده... ولی رفتار سلبریتی های ژاپن با این صانحه درس خوبی واسه وطنی هاست... گرد و خاک...از آب گل آلود هم ماهی نمی‌گیرند... حتی وایه افزودن فالورهاشوم... والسلام

گزارشگران بدون مرز: بیش از پانصد خبرنگار در سال ۲۰۲۱ بازداشت یا کشته‌‌‌ شده‌اندبر اساس گزارش سالانه سازمان گزارشگران بدون مرز، مکزیک و افغانستان همچنان خطرناک‌ترین کشورها برای خبرنگاران طی سال جاری میلادی بوده‌اند. نصفشون توی ایران دستگیر شدن

کاهش شدید تمایل به واکسینه شدن در ایران و خطر سویه اومیکرون | DW | 17.12.2021بر پایه آمار رسمی وزارت بهداشت ایران تمایل شهروندان واکسینه نشده به دریافت واکسن کرونا به شدت کاهش یافته است. این روند و احتمال ورود سویه بسیار مسری اومیکرون کرونا به ایران نگرانی‌هایی به وجود آورده است.

بیش از 365 شبه‌نظامی حوثی در حملات ائتلاف عربی کشته شدنددر ادامه پشتیبانی از نیروهای ارتش یمن و دفاع از غیرنظامیان در این کشور، ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی در چندین رشته عملیات هوایی مواضع حوثی‌ها را

ارتش اوکراین می‌گوید یک سرباز این کشور در درگیری با شبه‌نظامیان طرفدار روسیه در شرق این کشور کشته و یک نفر دیگر نیز زخمی شده است.

با کشته شدن این سرباز اوکراینی مجموع نیروهای نظامی این کشور که در سال جاری در این درگیری‌ها جان خود را از دست داده‌اند به ۶۵ نفر رسیده است.

ارتش اوکراین می‌گوید، نیروهای جدایی طلب با پرتاب نارنجک و همچنین خمپاره‌های ۸۲ میلی‌متری این سرباز را به قتل رسانده‌اند.

این اتفاق در حالی رخ داده که تنش‌ها میان کی‌یف و مسکو به بیشترین سطح از زمان حمله روسیه به شبه جزیره کریمه و اشغال این منطقه از خاک اوکراین رسیده است. تخمین زده می‌شود که در حال حاضر حدود صد هزار سرباز روس در امتداد مرز با اوکراین مستقر هستند.

مسکو هرگونه برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین را انکار می‌کند و در عین حال کی‌یف را به نسل کشی در شرق اوکراین متهم کرده است. ناتو و اتحادیه اروپا بارها به مسکو هشدار داده‌اند که هرگونه اقدام نظامی علیه اوکراین عواقبی عظیم برای روسیه به همراه خواهد داشت. در سوی مقابل کرملین هم بارها تاکید کرده عضویت احتمالی اوکراین در ناتو خط قرمز این کشور خواهد بود.

شرق اوکراین از سال ۲۰۱۴ در جنگ با کیف بوده و شبه‌نظامیان تلاش کرده‌اند خود را از زیر چتر دولت مرکزی خارج کنند. بسیاری از مناطق در شرق اوکراین در حال حاضر به صورت خودمختار اداره می‌شود و تلاش‌های دولت مرکزی برای کنترل این بخش‌ها بی نتیجه بوده است. اوکراین، روسیه را به حمایت از این گروه‌ها محکوم می‌کند.

پوتین در شرق اوکراین چه می‌کند؟ از پاسپورت‌های روسی تا روبل و واکسن اسپوتنیک

سربازان اوکراین می‌گوید تنها عضویت در ناتو می‌تواند به این روند و جان دادن آنها در مقابل گلوله‌های جدایی طلبان شرق این کشور پایان دهد. خبرگزاری فرانسه با گروهی از سربازان اوکراینی که مجبورند در سرمای شدید مناطق خارج از شهر دونتسک گشت بزنند گفتگو کنند. ویکتور ۵۶ ساله که سابقه حضور در ارتش اتحاد جماهیر شوروی را داشته معتقد است اوکراین باید و بدون شک به اتحاد غربی و ناتو بپیوندد.

یک سرباز دیگر می‌گوید اگر روسیه به اوکراین حمله کند، مقابله و مقاومت برای او و دیگر همراهانش بسیار دشوار خواهد بود. او می‌گوید ناتو به این دلیل اجازه پیوستن اوکراین به این پیمان را نمی‌دهد که نمی‌خواهد تنش‌ها با روسیه شدت یابد.

کرملین بارها هشدار داده که پیوستن این همسایه غربی به ناتو خط قرمز مسکو به شمار می‌رود. با توجه به شدت گیری تنش‌ها در شرق اوکراین نگرانی‌ها در خصوص وقوع اتفاقی مشابه اشغال شبه جزیره کریمه از سوی روسیه بالا گرفته است. هرچند کشورهای اروپایی و آمریکا به مسکو هشدار داده‌اند چنین اقدامی را بر نخواهند تافت اما در عین حال تردیدها در خصوص آینده این مناقشه جدی است و استمرار حضور نیروهای روسی در امتداد مرزهای اوکراین بر میزان نگرانی‌ها نیز افزوده است.