این اعتراضات با حکومت چه می‌کند؟

30/02/1401 07:39 ب.ظ

اردیبهشت ۱۴۰۱ هم به گاهشمار اعتراضات بزرگ سال‌های اخیر اضافه شد؛ به پاییز و تابستان ۱۴۰۰ اصفهان و خوزستان، آبان ۹۸، مرداد ۹۷ و دی‌ماه ۹۶. اعتراضات اخیر ایران به دنبال اعلام...

اردیبهشت ۱۴۰۱ هم به گاهشمار اعتراضات بزرگ سال‌های اخیر اضافه شد؛ به پاییز و تابستان ۱۴۰۰ اصفهان و خوزستان، آبان ۹۸، مرداد ۹۷ و دی‌ماه ۹۶. اعتراضات اخیر ایران به دنبال اعلام... اردیبهشت ۱۴۰۱ هم به گاهشمار اعتراضات بزرگ سال‌های اخیر اضافه شد؛ به پاییز و تابستان ۱۴۰۰ اصفهان و خوزستان،و دی‌ماه ۹۶.

اعتراضات اخیر ایران به دنبال اعلام رسمی آزادسازی بهای آرد شروع شد؛ تصمیمی که جهش ناگهانی قیمت مواد خوراکی اساسی را به‌دنبال داشت و خشم مردمی را که تا همین‌جا هم سفره‌هایشان روز به روز کوچک‌تر شده است.

از شهرهایی در خوزستان، تا نقاط مختلف کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، تهران، گیلان، اردبیل، خراسان رضوی، اصفهان شاهد حضور معترضان بود. این بار هم مانند اعتراض‌های قبلی، اگرچه جرقه اصلی مسائل معیشتی بود، اما جنس و رنگ اعتراضات به سرعت تغییر کرد و نوک پیکان شعارها، بار دیگر صدر نظام و کلیت حکومت را هدف گرفت.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

هیچی …

اردوغان: به دوستان ذی‌ربط گفتیم که ترکیه با ورود فنلاند و سوئد به ناتو مخالف است و در این زمینه نظرمان تغییر نخواهد کرداردوغان: به دوستان ذی‌ربط گفتیم که ترکیه با ورود فنلاند و سوئد به ناتو مخالف است و در این زمینه نظرمان تغییر نخواهد کرد اردوغان: در قبال روسیه و اوکراین سیاست توازن اجرا می‌کنیم و در این مسیر قصدی برای قطع روابط با پوتین و زلنسکی ندارم.

خبرنگار کرجی با شکایت امام جمعه به حبس و محرومیت از اینستاگرام محکوم شدپایگاه اطلاع رسانی «چند ثانیه» از حکم شش ماه حبس خبرنگار کرجی درپی طرح یک سوال از امام جمعه کرج خبر داد. دادستان کرج از «مهیار تقی‌خانی» خبرنگار اهل کرج شکایت و او را به ۶ماه حبس و یک‌سال محرومیت از اینستاگرام محکوم کرد!» اخبار_ایران

ایتالیا: اجلاس سران دوجانبه با ترکیه به زودی برگزار می‌شودنخست‌وزیر ایتالیا گفت که اوایل جولای به منظور شرکت در اجلاس سران دوجانبه با ترکیه به آنکارا سفر خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

کرواسی در مخالفت با عضویت سوئد و فنلاند در ناتو به ترکیه پیوستترکیه پیش‌تر و با میان کشیدن موضوعاتی چون حمایت و پناه دادن به «تروریست»‌های مخالف این کشور در خاک سوئد و فنلاند و ممنوعیت‌های تسلیحاتی اعمال شده از سوی متحدان آنکارا در ناتو اعلام کرده بود که با عضویت دو کشور شمال اروپا در پیمان آتللانتیک شمالی مخالف است. همه سیاه بازیه. مخالفت آنها بیفایده اس اردوغان کاملا وابسته به آمریکا است و اگر آمریکا از آنها بخواهد مخالفت شان را کنار خواهند گذاشت آشفته_بازار.........ناتو.....بی تو...برای او...برای فضایی ها...آتو...اُتو....اُتان...اِتان...............! 😘🤣😂😂😂😂😂😂🤣🤣😍🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣جنگل!

اظهارات نخست‌وزیر فنلاند درباره مخالفت ترکیه با الحاق فنلاند و سوئد به ناتواظهارات نخست‌وزیر فنلاند درباره مخالفت ترکیه با الحاق فنلاند و سوئد به ناتو نخست‌وزیر فنلاند در رابطه با مخالفت ترکیه با الحاق فنلاند و سوئد به ناتو گفت که باید در تماس‌ها با ترکیه و سایر کشورها به سوالات پاسخ دهیم تا سوءتفاهم‌ها رفع شود.

اردوغان: رابطه با عربستان و امارات به نفع روابط تجاری و سیاسی دوجانبه استاردوغان: رابطه با عربستان و امارات به نفع روابط تجاری و سیاسی دوجانبه است رئیس‌جمهور ترکیه روند آغاز شده برای برقراری روابط با عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به نفع روابط تجاری و سیاسی هر دو کشور خواند. منتظر نتایج خوبی برای این همکاری هستیم

نسخه چاپی

اردیبهشت ۱۴۰۱ هم به گاهشمار اعتراضات بزرگ سال‌های اخیر اضافه شد؛ به پاییز و تابستان ۱۴۰۰ اصفهان و خوزستان،و دی‌ماه ۹۶.

اعتراضات اخیر ایران به دنبال اعلام رسمی آزادسازی بهای آرد شروع شد؛ تصمیمی که جهش ناگهانی قیمت مواد خوراکی اساسی را به‌دنبال داشت و خشم مردمی را که تا همین‌جا هم سفره‌هایشان روز به روز کوچک‌تر شده است.

از شهرهایی در خوزستان، تا نقاط مختلف کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، تهران، گیلان، اردبیل، خراسان رضوی، اصفهان شاهد حضور معترضان بود.

این بار هم مانند اعتراض‌های قبلی، اگرچه جرقه اصلی مسائل معیشتی بود، اما جنس و رنگ اعتراضات به سرعت تغییر کرد و نوک پیکان شعارها، بار دیگر صدر نظام و کلیت حکومت را هدف گرفت.

پاسخ حکومت هم البته قابل پیش‌بینی بود. تا این‌جا به‌نظر می‌رسد که سرکوب، جو امنیتی و خاموشی نقطه به نقطه اینترنت، شعله اعتراضات را خوابانده باشد.