اردوغان: رابطه با عربستان و امارات به نفع روابط تجاری و سیاسی دوجانبه است

29/02/1401 11:24 ب.ظ

اردوغان: رابطه با عربستان و امارات به نفع روابط تجاری و سیاسی دوجانبه است رئیس‌جمهور ترکیه روند آغاز شده برای برقراری روابط با عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به نفع روابط تجاری و سیاسی هر دو کشور خواند.

رئیس‌جمهور ترکیه روند آغاز شده برای برقراری روابط با عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به نفع روابط تجاری و سیاسی هر دو کشور خواند. - خبرگزاری آناتولی 19.05.

2022 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در چارچوب"گفت‌وگوهای کتابخانه‌ای" که به مناسبت «19 مه؛ روز یادبود آتاترک، عید جوانان و ورزش» در کتابخانه ملی ریاست جمهوری برگزار شد، با جمعی از جوانان شهرهای مختلف کشور دیدار کرد.

وی در مورد روابط ترکیه با عربستان سعودی و امارات متحده عربی، گفت: به نظرم روند کنونی که با هر دو کشور آغاز شده به نفع هر دو کشور هم در روابط تجاری و هم در روابط سیاسی خواهد کرد. اردوغان درباره وضعیت پناهجویان سوری در ترکیه اظهار داشت: آیا سوری‌ها برای لذت و تفریح به ترکیه آمده‌اند یا ترس از مرگ و جنگ مجبور به مهاجرت شده‌اند؟ این افراد از جنگ، آزار و اذیت در سوریه فرار کرده و به ترکیه پناه آورده‌اند. ما از اول هم به آنها به چشم «مهاجران» نگاه کردیم و نمی‌توانیم به چنین هجرتی «خیر» بگوییم.

ادامه مطلب:
aa_persian »

منتظر نتایج خوبی برای این همکاری هستیم

خبرنگار کرجی با شکایت امام جمعه به حبس و محرومیت از اینستاگرام محکوم شدپایگاه اطلاع رسانی «چند ثانیه» از حکم شش ماه حبس خبرنگار کرجی درپی طرح یک سوال از امام جمعه کرج خبر داد. دادستان کرج از «مهیار تقی‌خانی» خبرنگار اهل کرج شکایت و او را به ۶ماه حبس و یک‌سال محرومیت از اینستاگرام محکوم کرد!» اخبار_ایران

ایتالیا: اجلاس سران دوجانبه با ترکیه به زودی برگزار می‌شودنخست‌وزیر ایتالیا گفت که اوایل جولای به منظور شرکت در اجلاس سران دوجانبه با ترکیه به آنکارا سفر خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

کرواسی در مخالفت با عضویت سوئد و فنلاند در ناتو به ترکیه پیوستترکیه پیش‌تر و با میان کشیدن موضوعاتی چون حمایت و پناه دادن به «تروریست»‌های مخالف این کشور در خاک سوئد و فنلاند و ممنوعیت‌های تسلیحاتی اعمال شده از سوی متحدان آنکارا در ناتو اعلام کرده بود که با عضویت دو کشور شمال اروپا در پیمان آتللانتیک شمالی مخالف است. همه سیاه بازیه. مخالفت آنها بیفایده اس اردوغان کاملا وابسته به آمریکا است و اگر آمریکا از آنها بخواهد مخالفت شان را کنار خواهند گذاشت آشفته_بازار.........ناتو.....بی تو...برای او...برای فضایی ها...آتو...اُتو....اُتان...اِتان...............! 😘🤣😂😂😂😂😂😂🤣🤣😍🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣جنگل!

اظهارات نخست‌وزیر فنلاند درباره مخالفت ترکیه با الحاق فنلاند و سوئد به ناتواظهارات نخست‌وزیر فنلاند درباره مخالفت ترکیه با الحاق فنلاند و سوئد به ناتو نخست‌وزیر فنلاند در رابطه با مخالفت ترکیه با الحاق فنلاند و سوئد به ناتو گفت که باید در تماس‌ها با ترکیه و سایر کشورها به سوالات پاسخ دهیم تا سوءتفاهم‌ها رفع شود.

اردوغان: به دوستان ذی‌ربط گفتیم که ترکیه با ورود فنلاند و سوئد به ناتو مخالف است و در این زمینه نظرمان تغییر نخواهد کرداردوغان: به دوستان ذی‌ربط گفتیم که ترکیه با ورود فنلاند و سوئد به ناتو مخالف است و در این زمینه نظرمان تغییر نخواهد کرد اردوغان: در قبال روسیه و اوکراین سیاست توازن اجرا می‌کنیم و در این مسیر قصدی برای قطع روابط با پوتین و زلنسکی ندارم.

گزارشگران بدون مرز : روزنامه‌نگاران ایران همزمان با اعتراضات تهدید و احضار شده‌اندهمزمان با اعتراض به گرانی و سیاست‌های ناکارآمد اقتصادی دولت، سازمان گزارشگران بدون مرز از احضار و تهدید روزنامه‌نگاران به نهادهای امنیتی «با هدف تهدید و وادار کردن آن‌ها به سکوت» خبر داد. اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست