ایلان برمن: فلسفه وجودی سپاه نه پاسداری از مرزهای ایران، که «صدور انقلاب» است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ایلان برمن، معاون ارشد اندیشکده شورای سیاست خارجی آمریکا، با حضور در میزگردی مجازی در واشنگتن با موضوع سیاست‌‌گذاری مربوط به ایران، جمهوری اسلامی را «یک قدرت تغییرطلب» و ماهیت وجودی سپاه را در جهت «صدور انقلاب»‌ خواند.

ایلان برمن افزود: «این دشمنان طیف گسترده‌ای را در بر می‌گیرند و فقط منحصر به ایالات متحده و اسرائیل نیستند، بلکه سنی‌ها و جهان عرب سنی نیز میان این دشمنان قرار دارند. کاری که ایران کرده، این است که طی چند دهه خودش را در موضعی قرار داده که بتواند به خواسته‌ جاه‌طلبانه‌ای که از مدت‌ها پیش داشته است، برسد.»

آقای برمن در ادامه گفت: «دلیل وجودی اصل صدور انقلاب در قانون اساسی همین است. به همین خاطر است که قانون اساسی تشکیل دهنده جمهوری اسلامی یادآور شده است که وجود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فقط برای حفظ مرزهای ایران نیست و باید صادرکننده نمونه موفق انقلاب اسلامی شیعه فراتر از مرزهای آن کشور باشد. و این چهارچوبی ضروری است که متاسفانه اغلب در گفت‌وگوهای سیاست‌گذاری در واشنگتن در مورد فعالیت‌های ایران، از قلم می‌افتد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دانش‌آموزان در مناطقی که امکان حضور فراهم است از روز شنبه در محل تحصیل حاضر شوندتهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش اولویت را آموزش حضوری اعلام کرد و گفت: در هر مکانی که جمعیت کلاس به تشخیص مدیر مدرسه و براساس دستورالعمل ابلاغ شده با رعایت فاصله اجتماعی امکان حضور دانش‌آموزان فراهم باشد، همه آنها باید از روز شنبه در محل تحصیلی خود حاضر شوند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

روزنامه‌نگار برای همین روزها است که روزنامه‌نگار شده؛ موضوع تجاوز
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پلیس تهران: کیوان امام‌وردی مدعی شده که مبتلا به سادیسم است - BBC News فارسیحسین رحیمی، رئیس پلیس تهران می‌گوید کیوان امام‌وردی 'به ارتکاب جرم اقرار کرده اما مدعی شده که مبتلا به سادیسم است اما اما این‌گونه نیست'. آقای رحیمی گفته است: ' تاکنون شاکیان زیادی در رابطه با این پرونده به پلیس مراجعه کرده‌اند و مراجعات شاکیان کماکان ادامه دارد و پرونده در دست رسیدگی است'.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کشوری که پادگان هایش حسینیه باشد، شکست ناپذیر استفرمانده کل ارتش: محرم امسال همه ایران به حسینیه تبدیل شد کشوری که پادگان‌هایش حسینیه باشد، شکست ناپذیر است امروز جنگ ما با آمریکا جنگ اراده‌هاست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ماکرون: حزب‌الله بخشی از مردم لبنان استماکرون: حزب‌الله بخشی از مردم لبنان است، باید دولت هرچه سریع‌تر تشکیل و اصلاح بخش برق، مبارزه با فساد و اصلاح معیارهای بازنشستگی و نظام بانکی انجام شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مکرون: حزب الله نماینده بخشی از مردم لبنان استحزب_الله_لبنان نماینده بخشی از مردم لبنان | امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه روز سه شنبه در بیروت تاکید کرد، جنبش مقاومت حزب الله نماینده بخشی از مردم لبنان است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »