روزنامه‌نگار برای همین روزها است که روزنامه‌نگار شده؛ موضوع تجاوز

11/06/1399 10:50 ب.ظ

نزدیک به سه هفته از افشای موضوع تجاوزها در جامعه می‌گذرد، با این حال خبرگزاری‌ها و رسانه‌های داخلی بیشترین خبری که در این باره منتشر کرده‌اند، موضوع بازداشت «کیوان_امام‌وردی» از سوی نیروی انتظامی بوده است. خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی آزار_جنسی

با عنوان «اگر خودمان نگوییم، دیگران خواهند گفت» که در «روزنامه همشهری» منتشر شده، از بی‌توجهی رسانه‌های جریان اصلی داخل به موضوع تجاوز و تعرض جنسی به زنان و مردان که بیش از سه هفته است فضای مجازی و رسانه‌های فارسی خارج از ایران را پر کرده، انتقاد کرده است.

او در بخش دیگری از مطلب خود با بیان این جمله که «روزنامه‌نگار برای همین روزها است که روزنامه‌نگار شده»، نوشته است: «رسانه‌های جریان اصلی با نادیده ‌گرفتن ماجرای آزارها و تعرض‌های جنسی، عملاً راه را باز می‌گذارند برای این که متجاوزان و مقصران به‌ راحتی بتوانند از مخمصه نجات پیدا کنند و قسر در روند، جرایم خود را مشمول مرور زمان یا فضا را با فنون روابط‌عمومی مدیریت کنند.

افشاگری‌‌ از موضوع تجاوز، با کیوان امام وردی، دانشجوی سابق «دانشگاه تهران» شروع شد. روز جمعه ۱۷ مرداد ماجرای تجاوز او به یک دختر در توییتر منتشر شد و به دنبال آن، سیل قربانیان دیگرش به افشاگری از وی پرداختند. اما این ماجرا تنها شروع افشاگری‌های غم‌انگیز درباره تجاوز به زنان و مردان جامعه بدون پی‌گرد قانونی شخص متجاوز بود.

با این حال، پس از گذشته سه هفته از شروع ماجرا، هنوز اکثر رسانه‌های داخل ایران به این موضوع به شکل ریشه‌ای و جدی نپرداخته‌اند. تنها برخی از خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها خبر بازداشت کیوان امام وردی را منتشر کردند. خبرگزاری دولتی «ایرنا» هم به انتشار خبری کوتاه با عنوان «متهم تجاوز به دختران دانشجو دستگیر شد»، بسنده کرد. headtopics.com

این روزنامه‌نگار در بخش دیگری از مطلب خود نوشته است رسانه‌ها و خبرنگاران داخل سه هفته شاهد قضیه افشاگری تجاوز بوده اما واکنش درخوری نداشته‌اند. ارکان‌زاده یزدی در بخش دیگری نوشته است: ‌«حالا رسانه‌های جریان اصلی داخلی ما از سوژه‌ای که شبانه‌روز بحث آن در فضای مجازی و در میان جوانان داغ شده است، با فاصله زیادی عقب مانده‌اند. سال‌ها است می‌گوییم مخاطبان از رسانه‌های رسمی ما فاصله گرفته‌اند، بله، یکی از دلایل فاصله‌گرفتن مخاطبان این است که به نیاز خبری آن‌ها پاسخ داده نمی‌شود.

ادامه مطلب:
iranwire »

آمادگی جهاددانشگاهی برای همکاری با وزارت دفاع برای رفع نیازهای استراتژیک کشوررییس جهاددانشگاهی: جهاددانشگاهی آمادگی کامل خود را برای همکاری با مجموعه‌ عظیم وزارت دفاع برای بومی‌سازی محصولات فناورانه‌ی کشور با حداکثر استفاده از ظرفیت داخل و مقابله با تحریم‌ها اعلام می‌نماید

اجازه ایران برای بازرسی از دو سایت مورد درخواست آژانس هوشمندانه بود/چشم‌انداز نشست ماه سپتامبر شورای حکام مثبت است/ ترامپ برای مقابله با ایران تا انتخابات به هر دری می‌زنددیپلمات پیشین ایران به بررسی و تحلیل آثار سفر مدیرکل آژانس بین المللی به ایران‌و در نشست ماه سپتامبر شورای حکام پرداخت و اقدام ایران در قبال آژانس و قطعنامه ‌اخیر آن درباره ایران را هوشمندانه قلمداد کرد.

کشف یک واکسن موثر برای کرونا پایان راه نیست/ کووید ۱۹ با ما خواهد مانداستادیار اپیدمیولوژی دانشگاه کالیفرنیای سانفرانسیکو آمریکا معتقد است کرونا ۱۹ با ما خواهد ماند همانطوری که آنفلوانزا و بقیه ویروسهای کرونا مانده اند و این ما هستیم که باید یاد بگیریم با آنها زندگی کنیم و با رفتار خود خطر انتقال آنها را کم و کمتر کنیم.

وکیل مادر رومینا: رضا اشرفی گفت برای پاک کردن ناموس دخترش را کشتهابراهیم نیکدل‌مقدم، وکیل‌مدافع مادر رومینا، در واکنش به صدور حکم ۹ سال زندانی برای رضا اشرفی به عنوان مجازات قتل دختر سیزده ساله‌اش رومینا، گفت که او با تحقیق و با «سبق تصمیم» و به گفته خودش در دادگاه «برای پاک کردن ناموسش»، دخترش را با داس به قتل رساند.

صدور مجوز برای ۳ واکسن بالقوه کووید-۱۹ قبل از اتمام مرحله نهایی آزمایش بالینیصدور مجوز برای ۳ واکسن بالقوه کووید-۱۹ قبل از اتمام مرحله نهایی آزمایش بالینی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) مایل به پیگیری سریع واکسن کروناویروس جدید و صدور مجوز برای آن قبل از پایان مرحله سوم آزمایش‌های بالینی آن است.

پاسخ به ۱۰ سوال کلیدی برای خرید سهام ETF پالایشیپاسخ ده سوال اساسی درباره ETF | از برنامه‌های مهم پیش‌روی دولت برای بازار سهام و مردمی کردن اقتصاد، عرضه صندوق‌های قابل معامله (ETF) به بورس به شمار می‌رود که از پنجم شهریور پذیره‌نویسی دومین مرحله از آن آغاز شده است