ایران، کنوانسیون منع سلاح شیمیایی و گزارش محرمانه دولت امریکا

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزارت_خارجه_آمریکا گزارش استفاده از سلاح‌های_شیمیایی در جهان را به طور عمومی در دسترس قرار داده و اعلام کرده ۴ کشور ایران، روسیه، برمه، سوریه با به‌کارگیری یا تولید این سلاح کنوانسیون منع سلاح‌های شیمیایی را نقض کرده‌اند. گزارش فرامرز داور راستی‌_آزمایی

است و گفته می‌شود در ارتباط با «محسن فخری‌زاده»، از مدیران ارشد وزارت دفاع و از دست اندرکاران برنامه اتمی ایران بوده، در این گزارش متهم شده که در تولید مواد شیمیایی با کاربرد دوگانه تسلیحاتی فعال است.

کنوانسیون منع گسترش سلاح‌های شیمیایی جامع‌ترین مقررات مبارزه با این دست سلاح‌ها است که تولید، انبار و نگه‌داری و به کارگیری آن‌ها را ممنوع کرده است. گزارش اخیر وزارت خارجه امریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ایران هم در جریان جنگ با عراق، درصدی از سلاح‌های شیمیایی را به کار گرفته بود که مبنای این گزارش، اظهارات مقام‌های وقت عراقی است.

سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی تا دو سال پیش صرفا قادر به تایید استفاده از سلاح‌های شیمیایی بود ولی نمی‌توانست عامل استفاده از آن را هم مشخص کند. اما این سازمان اکنون می‌تواند گزارش وزارت خارجه امریکا را مورد راستی‌آزمایی قرار دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مسخره است ایران زمان خودش یکی از بزرگترین قربانیان سلاح‌های شیمیایی بوده است. چرا کشورهای که به صدام ملعون سلاح شیمیایی میفروختند در لیست نیستند ولی ایران که خود قربانی این سلاح‌هاست در لیست قرار گرفته؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پمپئو: ایران کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی را نقض کرده است | DW | 11.01.2021مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده که گزارش ناظر بر فعالیت‌های شیمیایی ایران از طبقه‌بندی خارج شده است. در این گزارش به چند مورد از کشف جنگ‌افزارهای شیمیایی ایران در لیبی و عراق اشاره شده است. دیگه وقتشه بریزن توی ایران و انبار های شیمیایی رو پیدا کنن باز شعر گویی هایتون شروع شد پمپی جان تولید مواد شیمیایی سوراخ خودتو و اربابتو بگیر که بد جوری بوش دراومده ایران پیکش
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نتانیاهو به بایدن: برای منع ایران از دستیابی به سلاح اتمی آنچه لازم است انجام می‌دهمبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، طی یک مصاحبه تلویزیونی با کانال 13 اسرائیل، بار دیگر بر نیت خود
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تاکید مجدد آمریکا بر حمایت از امنیت اسرائیل و منع ایران از دستیابی به سلاح اتمیجک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، شامگاه سه شنبه 13 آوریل با دیگر بر تعهد قاطع آمریکا به ترامپ خر رو شناخته بود که اجازهء داشتن شاخ رو بهش نمیداد. اروپا باید مکانیزم ماشه رو فعال کنه. نه_به_جمهوري_اسلامي نه_به_قرارداد_۲۵_ساله
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واشینگتن: هدف ما منع دستیابی دائمی ایران به سلاح هسته‌‌ای استند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت: «هدف ما دستیابی به توافقی است که مانع دستیابی دائمی ایران به سلاح هسته‌ای شود.»پرایس در یک نشست خبری شامگاه فقط میدونم دنیا در اسارت کامل آمریکا به سر میبره و این مشکل بزرگی که باید حل بشه ... چون این جاه طلبی ها دنیا رو در وضعیت قرمز قرار داده..
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

احتمال دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای؛ یک اعتراف و یک تهدید | DW | 09.02.2021وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی تلویحا اعتراف کرده که ایران در صورت لزوم اقدام به تجهیز خود به سلاح هسته‌ای خواهد کرد. رئیس سازمان انرژی اتمی ایران نیز گفته است که این کشور 'همه آستانه‌های قدرت هسته‌ای' را در اختیار دارد. ویروس اسلامی از نوع شیعه په نه په! میخواستی زندگی ما رو فلج کنی ما هم با لبخند نگات کنیم؟ شکی نیست که تنها هدفشون رسیدن به بمب اتمیست .واقعیت این است مشکلشان در نگرش شان نسبت بدنیا از دیدگاه حقانیت خود نگاه میکنند که تاریخ این حیوانات را بخود ندیده .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »