نتانیاهو به بایدن: برای منع ایران از دستیابی به سلاح اتمی آنچه لازم است انجام می‌دهم

24/12/1399 11:28 ق.ظ

نتانیاهو به بایدن: برای جمنع ایران از دستیابی به سلاح اتمی آنچه لازم است انجام می‌دهم العربية

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، طی یک مصاحبه تلویزیونی با کانال 13 اسرائیل، بار دیگر بر نیت خود نتانیاهو گفت، با جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روابط خوبی داشت اما بایدن منافع دیگران را در نظر نمی‌گیرد.

او با اشاره به برنامه هسته‌ای ایران گفت، به بایدن گفته است که برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای به آنچه لازم است، دست خواهد زد.

نتانیاهو افزود اسرائیل بر هیچ توافقی با رژیمی افراطی مانند رژیم ایران حساب نخواهد کرد و از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری خواهد کرد. آمریکا و اسرائیل روز پنجشنبه 11 مارس اولین نشست استراتژیک خود را در مورد مسائل امنیتی منطقه و ایران به صورت مجازی برگزار کردند.

نخستین نشست کارگروه‌ مشورتی استراتژیک ایالات متحده و اسرائیل به ریاست جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، و همتای اسرائیلی‌ او، مئیر بن شبات، به صورت مجازی برگزار شد و طرفین در این جلسه، چالش‌های امنیتی منطقه، از جمله جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را، بررسی کردند. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

بایدن خطاب به مهاجران: به آمریکا نیاییدرئيس جمهور ایالات متحده طی گفت‌وگو با مجری برنامه یک شبکه‌ تلویزیونی این کشور خطاب به مهاجران غیرقانونی گفت به آمریکا نیایند - خبرگزاری آناتولی چشم

بایدن به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای نمی‌دهدیک مقام بلندپایه آمریکایی به روز پنج‌شنبه 6 می 2021 به «العربیه» گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده تاکید کرد اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی چرا به پاکستان اجازه داد ؟

مقام آمریکایی: بایدن به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای نخواهد دادیک مقام بلندپایه آمریکایی شامگاه پنجشنبه 6 می 2021 به «العربیه» گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده تاکید کرد اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست خخخخخ شکر زیادی خورده تو باور نکن ما ایرانی ها اگر بخواهیم بسازیم شما و گنده تون آمریکا سگی کی باشید که بخواهید نذارید؟ بحث اینجاست که اسلام دست ما رو بسته جیگر بایدن که هیچ ، حتی اگر همه هم بخوان نمیتونند جلوش رو بگیرند ، اگر بد هست باید برای همه بد باشه ، نه فقط برای ایران ،من کاری به نظام یا دولت ندارم ، اما این حق ایران هست که بهترین و پيشرفته ترین سلاح هارو داشته باشه ، دنیا شده جنگل قوی نباشی ، می‌خورند.

پرزیدنت بایدن سقف پذیرش پناهندگان به ایالات متحده را دوباره به ۶۲ هزار نفر افزایش دادپرزیدنت بایدن سقف پذیرش پناهندگان به ایالات متحده را دوباره به ۶۲ هزار نفر افزایش داد سقف پذیرش پناهندگان در دولت قبلی ایالات متحده ۱۵ هزار نفر در سال مقرر شده بود. برای مردم آمریکا متاسفم

به سیگنال‌های مثبت و منفی دولت بایدن اهمیت نداده‌ایم/ نخست‌وزیر کره با راهکار به ایران بیایدسخنگوی وزارت خارجه: در چند روز آینده از طریق کواکس واکسن وارد کشور می‌شود که بالغ بر ۲.۲ میلیون دوز است فکر می‌کنم طی هفته‌های آینده واردات واکسن از طریق روسیه و کواکس تسریع شود هندی‌ها تاکنون واکسن‌ها را ارسال نکرده‌اند امیدواریم این مسئله نیز حل شود رقم و حد و حدود نداره، کُلشو دادن رفت آی کلک ها شما گفتید و ما باور کردیم

مبنی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

نتانیاهو گفت، با جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، روابط خوبی داشت اما بایدن منافع دیگران را در نظر نمی‌گیرد.

او با اشاره به برنامه هسته‌ای ایران گفت، به بایدن گفته است که برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای به آنچه لازم است، دست خواهد زد.

نتانیاهو افزود اسرائیل بر هیچ توافقی با رژیمی افراطی مانند رژیم ایران حساب نخواهد کرد و از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری خواهد کرد. آمریکا و اسرائیل روز پنجشنبه 11 مارس اولین نشست استراتژیک خود را در مورد مسائل امنیتی منطقه و ایران به صورت مجازی برگزار کردند.

نخستین نشست کارگروه‌ مشورتی استراتژیک ایالات متحده و اسرائیل به ریاست جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، و همتای اسرائیلی‌ او، مئیر بن شبات، به صورت مجازی برگزار شد و طرفین در این جلسه، چالش‌های امنیتی منطقه، از جمله جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را، بررسی کردند.

امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «طرفین دیدگاه‌های خود را درباره موضوعات امنیتی منطقه که دوکشور در آنها منافع و نگرانی‌های مشترک دارند، از جمله ایران، را مطرح کردند و بر عزم مشترک خود برای مقابله با این چالش‌ها و تهدیداتی که منطقه با آن مواجه است تاکید کردند.«

پیش از جلسه روز پنج‌شنبه، سالیوان و بن‌شبات طی دو تماس طولانی جداگانه با یکدیگر تبادل‌نظر کرده‌ بودند.

از سوی دیگر، رسانه‌های اسرائیل نیز گزارش داده‌اند که روز چهارشنبه یک هیات از مقامات اسرائیلی در سفری به واشینگتن، مواضع اسرائیل در مورد مناسبات آتی آمریکا با ایران را به اطلاع مقامات ایالات متحده رسانده‌اند.

نشست کارگروه مشورتی استراتژیک آمریکا و اسرائیل یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در نشست کمیته روابط خارجه مجلس نمایندگان ایالات متحده تاکید کرد که دولت بایدن متعهد است پیش از هر توافقی با ایران در مورد مساله هسته‌ای این‌ کشور، با اسرائیل و کشورهای عربی متحد آمریکا رایزنی کند.

برچسب‌ها