ایران به دنبال انتخاب نخست‌وزیری نزدیک به خود در عراق است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایران در تلاش است با آشتی دادن گروه‌های شیعی که در عراق با یکدیگر مشکل دارند، نخست وزیری نزدیک به تهران انتخاب شود.

گفته می‌شود سفر قاآنی به عراق که شامل نجف و بغداد بود مربوط به نامزدی نخست‌وزیری است که دولت تهران با ایجاد اجماع بین گروه‌های شیعه آن را تایید کند.

ادعا شده بود که تهران با اعزام هادی امیری، رهبر ائتلاف شیعه فتح به اربیل، اقدام به اقناع این گروه کرده است. وی پس از نجف به بغداد آمده و با نمانیدگان ائتلاف موسوم به «چارچوب هماهنگی شیعیان» نزدیک به ایران دیدار کرد.با این حال، بر اساس اطلاعات دریافتی، تلاش‌های قاآنی برای متقاعد کردن صدر برای آشتی با رهبران شیعه نزدیک به تهران و مشارکت آنها در دولت بی‌نتیجه بوده است. قرار است وی به زودی بار دیگر به نجف سفر کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت: به هیچ وجه به پایان همه‌گیری کووید نزدیک نیستیمدبیر کل سازمان جهانی بهداشت به کشورهای جهان هشدار داد که همچنان موارد بهداشتی لازم برای مقابله و کنترل ویروس کرونا را جدی بگیرند و اجازه گسترش بیشتر این ویروس را ندهند. بله... مولتی میلیاردها.. ببخشید مولتی تریلیاردرها هنوز سیر نشده اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتقاد تند رسانه نزدیک به سپاه از اظهارت وزیر خارجه ایران درباره روسیهخبرگزاری تسنیم در یادداشتی وزیر خارجه ایران را به «عدم درک مناسب از نگاه به شرق» متهم کرد و از او به خاطر گفتن از «روبط متوازن با شرق و غرب» انتقاد کرد. ازفردا تومنبرها روحانیون میگن حدبث هست روایت میکنن هرکس باچین وروسیه دوستی کنه وخودشو دراختیار انها قراردهد دربهشت همجوار پیغمبر خواهد بود اخه اوسگول تورو سن نه نه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان جهانی بهداشت: پاندمی کرونا اصلا به پایان نزدیک نیست | DW | 19.01.2022مدیرکل سازمان جهانی بهداشت نسبت به 'بی‌خطر' تلقی کردن سویه اومیکرون هشدار داده و گفته تا رسیدن به پایان کرونا راهی طولانی در پیش است. او گفته است اومیکرون نیز می‌تواند به بستری شدن در بیمارستان و مرگ منجر شود. نه چینی ها هنوز باید واکسن و ماسک بفروشن میدونن چقدر ویروسشون ادامه داره
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تلاش‌های پشت پرده چین برای احیای برجام؛ شریک تجاری محتاط ایران در وین به دنبال چیست؟همزمان با اذعان روسیه و طرف‌های غربی از جمله اتحادیه اروپا و آمریکا به حصول پیشرفت‌هایی در جریان مذاکرات هسته‌ای با ایران در وین، چین همچنان به عنوان شریک تجاری «محتاط» جمهوری اسلامی بیشتر ترجیح می‌دهد تا با ایفای نقش پشت پرده به حصول توافق نهایی با ایران کمک کند. چین مادرامریکارو گاییده چیه کونتون داره میسوزه 😂🍆
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران به دنبال «تعامل حداکثری» با همه کشورهای جهان استرئیس جمهور کشورمان در جریان برنامه‌های سفر خود به روسیه، با حضور در دومای روسیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال 'تعامل حداکثری' با همه کشورهای جهان، بخصوص کشورهای همسایه و هم‌‏پیمان خود است، گفت: هدف و مبنای این همکاری و تعامل، منافع متقابل ملت‏ها و شکل‏‌دهی فزاینده به یک 'جامعه‌‏ جهانی متمدن' است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

المپیک ۲۰۲۲: دی جی جامائیکایی به دنبال اسکی‌کردن روی برف‌های چین - BBC News فارسیبنیامین الکساندر متولد نورثهمپتون و فارغ التحصیل مهندسی است و پیش از تبدیل شدن به یک دی‌جی پرطرفدار، دوره کوتاهی در امور مالی کار کرده است. او اولین اسکی‌باز آلپاین جامائیکا در بازی‌های المپیک زمستانی است، آن هم تنها شش سال پس از شروع این ورزش.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »