تلاش‌های پشت پرده چین برای احیای برجام؛ شریک تجاری محتاط ایران در وین به دنبال چیست؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تلاش‌های پشت پرده چین برای احیای برجام؛ شریک تجاری محتاط ایران در وین به دنبال چیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

وانگ کون، مذاکره‌کننده ارشد چینی هر چند با احتیاط بیشتری نسبت به میخائیل اولیانوف، همتای روسی خود، نسبت به انتشار توییت‌ها و بیانیه‌های مطبوعاتی در مورد روند گفتگو‌های هسته‌ای در وین اقدام می‌کند ولی در رسانه‌های چینی بارها بر نقش «منحصر به فرد و سازنده» کشورش در این گفتگوها و تشویق آمریکا به ازسرگیری مذاکرات با ایران تاکید کرده و از تلاش‌های پشت پرده کشورش برای به نتیجه رسیدن این گفتگو‌ها در اسرع وقت سخن گفته است.

اما چین در جریان تلاش برای احیای برجام و لغو تحریم‌های ایران از سوی ایالات متحده به دنبال چه هدف یا اهدافی است؟ با این حال، شی‌جین پینگ، رئیس‌جمهوری چین به فاصله کوتاهی پس از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ عازم ایران شد و در جریان این سفر ۱۷ سند همکاری بین دو کشور به امضا رسید و بنیان سند همکاری ۲۵ ساله دو کشور گذاشته شد.

مطابق آمار رسمی سازمان سرمایه‌گذاری خارجی ایران، مجموع سهم چین از سرمایه‌گذاری خارجی ۸.۲ میلیارد دلاری جذب شده در دوره اجرایی شدن برجام تا پیش از خروج آمریکا از آن، حدود ۱ میلیارد دلار بوده که نزدیک به رقم سرمایه‌گذاری آلمان و یک سوم ارزش سرمایه‌گذاری اسپانیا در ایران بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چین مادرامریکارو گاییده چیه کونتون داره میسوزه 😂🍆

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نارضایتی سفیر سابق ایران در مسکو از بدعهدی ایران در قبال روسیهمعلوم نیست سفیر ایرانه یا روسیه. در دنیای وارونه ای زندگی می‌کنیم. این یارو ایرانی است یا روس؟ عجب خر تو خری است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ورود سامانه بارشی جدید به ایران همزمان با تداوم بسته بودن جاده‌ها در مناطق غربیدر حالی که سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید خبر می‌دهد، برخی جاده‌ها به‌ویژه در مناطق غربی هم‌چنان بسته است و کمک‌رسانی به این مناطق به‌کُندی پیش می‌رود. 😂گوه خوریش به رادیو فردا نیومده نیوشا سرده خوب بکنی بیتارو 😂😂🍆
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تنش و درگیری در مجمع عمومی بانک دِی در پی تداوم شرایط بحرانی در بورس ایرانچند هفته پس از درگیری در مجمع بورس کرمان، گزارش‌ها حاکی از وقوع درگیری در روز چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه، میان سهامداران و مدیران در مجمع بانک دِی در تهران است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهور ایران در دیدار با پوتین: امیدواریم تلاش ها منجر به لغو تحریم‌ها شودپیام پوتین به رهبر معظم ایران پوتین در دیدار با رئیس جمهور ایران: از طرف من سلام و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم ایران را به ایشان منتقل کنید پوتین رئیسی شده احوال یکی دیگه رو‌ می پرسه صد البته اگه پوتین بهش سلام مخصوص نرسونه کی برسونه؟ مردم فلک زده ایران؟!!!! پفیوز خایه مال آخه خارجی ها به این یارو میگن معظم آخه؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

زنان ایران در جام ملت‌های آسیا؛ مانع‌تراشی با روح مرتضی قلی‌خان بیات
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بایدن: پیشرفت‌هایی در گفتگو با ایران صورت گرفته؛ هنوز وقت ترک میز مذاکره نیسترئيس جمهوری آمریکا می‌گوید هنوز زمان برای ترک میز مذاکرات با ایران فرا نرسیده و کشورهایی که همراه با آمریکا در این گفتگوها شرکت دارند نیز چنین نظری دارند. به امید خبر های خوش... این عوضی آخند است فقد تغیر قیافه داده 😁😁😁😁😁 خفه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »