ایران از آبان امسال به‌ اتحادیه اوراسیا می‌پیوندد

  • 📰 PadDolat
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

رئیس‌جمهوری پیش از عزیمت به ارمنستان: ایران از آبان امسال به‌ اتحادیه اوراسیا می‌پیوندد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر دوشنبه و پیش از ترک تهران به مقصد ایروان که به دعوت رسمی رئیس جمهور ارمنستان انجام می گیرد ، به خبرنگاران گفت: پیشرفت و قدرت اقتصاد یک کشور زمانی است که بتواند با اقتصاد جهانی رقابت کند.

دکتر روحانی اظهار داشت: توافق ایران با این اتحادیه 5 آبان امسال اجرایی و عملیاتی می‌شود و 502 قلم کالای ما از شرایط خاص ترجیحی می‌توانند استفاده کنند؛ ‌یعنی با تعرفه تقریباً صفر، 502 قلم کالاهای ما به این کشورها صادر شود و این گام اول بوده و گام‌های بعدی در این زمینه برداشته می‌شود. رئیس جمهور ادامه داد : در شرایطی که آمریکایی‌ها ظالمانه دنبال فشار و تحریم بر مردم ایران و تجارت جهانی ایران هستند، این قدم بسیار مهمی است؛ این کشورها 180 میلیون جمعیت دارند و خود ما هم 83 میلیون جمعیت هستیم و بنابراین، این ارتباط می‌تواند ارتباط مهمی باشد.

دکتر روحانی همچنین با بیان اینکه در جریان این سفر علاوه بر شرکت در این اجلاس با اکثر مقامات کشورهایی که حضور دارند گفتگوی دوجانبه هم خواهیم داشت، گفت: امشب گفتگویی با رئیس جمهور ارمنستان به عنوان میزبان اجلاس داریم و فردا هم با نخست وزیر ارمنستان و روسای جمهور قزاقستان، روسیه و نخست وزیر سنگاپور گفتگوی دوجانبه خواهیم داشت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

با سران کشورهای روسیه، قزاقستان و سنگاپور گفت وگو می‌کنم/ گام‌های اقتصادی مهمی را برخواهیم داشترئیس جمهوری اسلامی ایران پیش از سفر به ارمنستان برای سخنرانی در اجلاس اتحادیه اقتصادی اورآسیا به تشریح جزئیات برنامه‌هاش در این سفر پرداخت کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار سخنگوی وزارت خارجه ایران به اروپا: اسنپ بک مرده استموسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به احتمال خروج اتحادیه اروپا از برجام، گفت: اگر بخواهند اسنپ بک انجام دهند، این اقدام از اکنون مرده است، چرا که ما اقدامات جبرانی برای خود و آنها در برجام پیش‌بینی کرده بودیم.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری به ارمنستان سفر می ‌کندرئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی نخست وزیر ارمنستان، عصر دوشنبه ۸ مهر ماه جاری به این کشور سفر می کند.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

ظریف به تهران بازگشتوزیر امور خارجه پس از سفری ۱۰ روزه به نیویورک وارد ایران شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خاطراتی از وزارت کار دولت موقت تا کامیون کامیون نانی که روانه جبهه می‌شد/ یک عمر دوندگی برای 'عدالت'کریم شافعی از قدیمی‌هاست؛ از آنها که زمانی در اتحادیه کارگران خباز کشور فعالیت می‌کردند؛ او روزهای زندگی‌اش را روایت می‌کند؛ روزهایی که همیشه با دادخواهی برای «حق» به انتها رسیده است....
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

باخبر: ۵ مهر ۹۸ - ۲۷ سپتامبردر باخبر: ۶ مهر ۹۸ – ۲۸ سپتامبر بشنوید: نشست مخالفان جمهوری اسلامی در لندن، وزارت ارشاد جمهوری دست به سانسور در محتویات ویکی‌پدیا می‌زند و پایان انتخابات افغانستان زیر سایه‌ی تدابیر امنیتی 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »