تیم تحقیق سازمان ملل: شنیدن آخرین لحظات عمر خاشقجی تکان‌دهنده بود

08/07/1398 06:29:00 ب.ظ

محمد بن سلمان، گفته به عنوان یکی از رهبران کشورش، مسئولیت کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی، را می پذیرد اما مجددا تاکید کرد که این قتل به دستور انجام نشده است.

محمد بن سلمان، گفته به عنوان یکی از رهبران کشورش، مسئولیت کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی، را می پذیرد اما مجددا تاکید کرد که این قتل به دستور انجام نشده است. پنجره همرسانی را ببندید محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان گفته به عنوان یکی از رهبران کشورش، مسئولیت کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه نگار عربستانی مقیم آمریکا را می پذیرد اما دوباره تاکید کرد که این قتل به دستور او صورت نگرفت.

جمال خاشقجی که از منتقدان آقای بن سلمان بود پارسال داخل کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید. دو نفر از اعضای تیم تحقیق سازمان ملل که صدای ضبط شده صحنه قتل آقای خاشقجی را گوش کرده‌اند در گفتگو با برنامه پانارومای بی‌بی‌سی از جزییات حیرت آور این نوار و لحظات وحشتناک آخرین دقایق عمر این روزنامه نگار گفته‌اند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

موسوی: اظهارات بن سلمان اساس ندارد؛ ارجاع احتمالی برجام به سازمان ملل 'غیرقانونی' استعباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به مصاحبه اخیر ولیعهد عربستان سعودی، دست داشتن ایران در حمله به آرامکو را رد نموده و همچنین افزوده است که تلاش برای ارجاع پرونده اتمی ایران از سوی کشورهای اروپایی به شورای امنیت ملی سازمان ملل 'غیرقانونی' است.

باهنر: به وحدت حداکثری نمی‌رسیم/ اگر چنین نشود به خودمان باخته‌ایمباهنر: هدف ما وحدت صد درصدی است البته به صد درصد نمی‌رسیم ولی تلاش می‌کنیم برخلاف اختلاف دیدگاه به وحدت حداکثری برسیم با توجه به فضای سیاسی حاکم بر کشور اگر خدایی نکرده به وحدت حداکثری نرسیم باید بدانیم که به خودمان باخته‌ایم

اعتراض «صلح سبز» به سفر وزیر محیط زیست برزیل به آلماناعضای صلح سبز پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن شعارهای اعتراضی از جمله «آمازون را فراموش نکنید» نوشته شده بود.

مسلمانان نقش گسترده‌ای در پایان دادن به قرون وسطا داشتند/ غربی‌ها تواضع شرقی‌ها را برای پیشرفت نداشتند/ غرب با خوی تهاجمی به دنبال به زانو درآوردن شرق بوده استپروفسور «اسما سعید» معتقد است؛ همزمان با بیداری غرب و آغاز رنسانس، سرزمین‌های اسلامی و شهرهای بزرگ و ثروتمند آن، مورد تهاجم وحشیانه مغول‌ها قرار گرفتند و از میان رفتند و این اتفاق باعث بروز یک عقب‌ماندگی تاریخی معکوس نسبت به سده‌های پیشین، میان شرق و غرب شد.

تشابه استراتژی قاچاق‌چیان انسان به قاچاق‌چیان مواد مخدر برای عبور از کانال مانش

نامور حقیقی به یورونیوز: با ترامپ باید نقداً معامله کردنامور حقیقی: ترامپ نگاه واقع‌بینانه‌ای به توان نظامی ایران ندارد. اگر کار آمریکا و ایران به جنگ بکشد، گستره درگیری می‌تواند بسیار وسیع باشد. با توجه به تجربه جنگ در عراق و افغانستان، ورود به درگیری نظامی با ایران، در صورتی عاقلانه است که تبعاتش هم قابل پیش‌بینی باشد.