ایران جزئیات نامه ظریف به موگرینی را اعلام کرد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایران تمام تعهدات تحقیق و توسعه‌ هسته‌ای در برجام را متوقف می‌کند

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران عصر پنجشنبه، پنجم سپتامبر، درباره جزئیات نامه آقای ظریف گفته:"در این نامه تاکید شده است که این اقدام دقیقا در راستای حقوق ایران در برجام و به ویژه بر مبنای پاراگراف ۳۶ آن بوده و در پاسخ به نقض گسترده و مستمر برجام طی ۱۶ ماه گذشته صورت می گیرد."

این سومین باری است که ایران اعلام می‌کند بخشی از تعهدات برجامی خود را کنار خواهد گذاشت. مقام‌های این کشور خروج آمریکا از برجام، بازگشت تحریم‌های هسته‌ای و ناتوانی اروپا از انجام تعهداتش در برابر تهران را دلیل این اقدامات می‌دانند.

همزمان دیگر امضاکنندگان برجام از جمله متحدان اروپایی آمریکا با دونالد ترامپ مخالفند و در تلاشند تا برجام را حفظ کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جزئیات نامه ظریف به موگرینی در مورد گام سوم ایرانسخنگوی وزارت امور خارجه، جزئیات نامه محمدجواد ظریف به فدریکا موگرینی درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران را اعلام کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا از ایران خواست به وضعیت اجرای کامل توافق اتمی بازگردداتحادیه اروپا از ایران خواست به وضعیت اجرای کامل توافق اتمی بازگردد اتحادیه اروپا در واکنش به اعلام تصمیم ایران برای نقض بیشتر توافق اتمی موسوم به برجام ،‌ از جمهوری اسلامی خواست به وضعیت اجرای کامل این توافق بازگردد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا خواستار بازگشت ایران به برجام شد | DW | 05.09.2019پس از اعلام قصد ایران به کاهش بخشی دیگر از تعهدات هسته‌ای، اتحادیه اروپا خواستار بازگشت ایران به برجام و پایبندی به این توافق شد. سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید 'گسترش تحقیق و توسعه' با توافق هسته‌ای ناسازگار است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ایران آغاز گام سوم را در ساعات آینده به اتحادیه اروپا اعلام می‌کندوزیر امور خارجه ایران گفت آغاز گام سوم تصمیم برجامی ایران را در ساعات آینده رسما به اتحادیه اروپا اعلام می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران دو ماه دیگر به اروپا برای نجات برجام و انجام تعهدات فرصت می‌دهدحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که کشورش گام سوم خود در زمینه کاهش تعهدات برجامی را برخواهد داشت. وی افزود که تهران بعید می داند «امروز و فردا» با اروپا به نتیجه برسد. بیشتر بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترکیه اروپا را به بازکردن مرزهایش به روی پناهجویان تهدید کرد | DW | 05.09.2019رئیس جمهوری ترکیه خواستار کمک بیشتر اتحادیه اروپا به پناهجویان سوری مستقر در کشورش شد، در غیر این صورت او می‌تواند مرزهای کشورش به سوی اروپا را به روی این پناهجویان باز بگذارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »