ایران, چین, برنامه هسته‌ای ایران, اقتصاد ایران

ایران, چین

ایران: جسد قاضی منصوری پس از محدودیت‌های کرونایی به ایران منتقل می‌شود

🎥ایران خطاب به رژیم یا دولتی که احتمالا در انفجار نطنز دست داشته: دوره بزن دررویی تمام شده بیشتر بخوانید:

13/07/2020 06:36:00 ب.ظ

🎥 ایران خطاب به رژیم یا دولتی که احتمالا در انفجار نطنز دست داشته: دوره بزن دررویی تمام شده بیشتر بخوانید:

سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری روز دوشنبه خود، هم به سوال‌هایی درباره زمان بازگرداندن جسد قاضی منصوری پاسخ داده و هم به شائبه‌ها و پرسش‌ها درباره معاهده ۲۵ ساله ایران و چین . ماجرای حادثه رخ داده در نطنز نیز یکی دیگر از محورهای مطرح شده در این نشست خبری بود.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در نشست روز دوشنبه ۱۳ ژوئیه در جمع خبرنگاران هم به نکات و سوال‌هایی درباره معاهده بحث‌برانگیز ایران و چین پرداخت و هم درباره زمان بازگرداندن جسد قاضی منصوری اطلاعاتی ارایه کرد. این مقام مسئول همچنین درباره واقعه نطنز و احتمال دست داشتن دولت یا رژیمی در آن نیز به اظهار نظر پرداخت.

اعتراض کاربران ایرانی به اقدام سپاه و نیروهای مرزبانی؛ هشتگ «کولبر نکشید» در توئیتر داغ شد زمان برگزاری کنکور بدون تغییرماند مخترع «ماوس» کامپیوتر در ۹۱ سالگی درگذشت

آقای موسوی درباره حاشیه‌های ایجاد شده بر سر انعقاد تفاهم‌نامه با چین گفت: «هجمه‌ها به توافق ۲۵ ساله ایران با چین قطعا ریشه خارجی دارد و اقدامات گروه‌های ضد انقلاب در این زمینه بر کسی پوشیده نیست. آماده امضای تفاهم‌نامه‌های بلندمدت با سایر کشورهای دوست هستیم.»

چرا جزئیات معاهده با چین منتشر نمی‌شود؟او درباره اینکه چرا جزئیات سند راهبردی ایران و چین منتشر نمی‌شود نیز چنین پاسخ داد: «این سند هنوز در حال مذاکره است. نه تعهدی در آن است و نه قرارداد و نه معاهده است. یک نقشه راه است که باید چکش‌کاری شود. آنهایی که بر موج احساسات ملی سوار می‌شوند، حساسیت ما را می‌دانند.»

موسوی با بیان اینکه این سند پس از نهایی شدن منتشر خواهد شد، گفت: «این جوسازی‌ها برای دور کردن ایران و چین برای توافق است. پرداختن اضافی به این موضوع موجب می‌شود دشمنان ایران از آن سوء استفاده کنند. فعلا این سند پیشنهادات ما بوده و پس از نهایی شدن توسط چین، متن کامل آن منتشر خواهد شد.»

«بررسی امنیتی درباره نطنز انجام شده اما جمع‌بندی هنوز نه»خبرنگاران در ادامه نشست خبری از رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه درباره حادثه نطنز پرسیدند و او گفت: «توضیحات لازم توسط سازمان انرژی اتمی و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مطرح شده است. بررسی‌های امنیتی انجام شده ولی جمع‌بندی نهایی صورت نگرفته و نمی‌توان قضاوت دقیقی مطرح کرد. فکر می‌کنم پس از جمع‌بندی، شورای عالی امنیت ملی یا سازمان انرژی اتمی گزارش کاملی ارائه دهد و متناسب با یافته‌ها بعد از تحقیقات واکنش‌های لازم انجام شود.»

«حادثه نطنز تاثیری در ‌برنامه هسته‌ای ایران ندارد»این دیپلمات درباره فعالیت‌های انجام شده در سوله‌ای که در نطنز دچار سانحه شد نیز گفت: «کار اصلی نطنز روی زمین نیست و طبیعتا اقدام انجام شده و حادثه مزبور، تاثیر چندانی بر فعالیت‌ها ندارد و بلافاصله در حال بازسازی آن مکان هستیم. درباره علت حادثه نطنز، دوستان در حال جمع‌بندی نهایی هستند و اگر به این مسئله برسند که اگر دولت یا رژیمی در این حادثه نقش داشته، طبیعی است ایران واکنش‌های قاطع و مهمی نشان دهد و خواهند فهمید دوران بزن دررویی تمام شده است.»

«جسد قاضی منصوری پس از محدودیت‌های کرونایی به ایران منتقل می‌شود»وی درباره آخرین اخبار از مرگ قاضی منصوری در رومانی و پیگیری‌های وزارت خارجه در این خصوص هم گفت: «درخصوص قاضی منصوری به رغم برخی عدم همکاری‌های اولیه توسط مقامات ذیربط در رومانی، براساس گزارش سفارت ایران، بخش‌های مسئول در سفارتخانه ما، دیداری با مقامات پزشکی قانونی رومانی داشتند و پرونده به دادگاه ارجاع شده تا بررسی شود. پس از آن اجازه داده می‌شود پس از بررسی‌ها و رفع محدودیت‌های کرونایی، جسد به ایران منتقل شود.»

«کولبر نکشید»؛ طوفان توئیتری کاربران در اعتراض به مرگ مرزنشینان وزیر خارجه آمریکا: نباید به پکن اجازه داده شود که مدل حکمرانی استبدادی خود را صادر کند کشف یک خطای علمی پس از ۳۴۰ سال؛ چشمان انسان در مشاهده حرکت اسپرم اشتباه کرده است ادامه مطلب: euronews فارسی »

کرونا در ایران؛ تهران در وضعیت قرمز، مرگ ۹۷ نفر در ۲۴ ساعت

بهانه‌های کره جنوبی قابل قبول نیست/ جسد 'قاضی منصوری' به دادگاهی در رومانی ارجاع شده استسخنگوی وزارت خارجه: *براساس سند همکاری، روابط ایران و چین وارد مرحله جدیدی می‌شود *هنوز جمع بندی نهایی در مورد حادثه نطنز انجام نشده و قضاوت در این زمینه زود است *بهانه‌های کره جنوبی قابل قبول نیست *جسد 'قاضی منصوری' به دادگاهی در رومانی ارجاع شده است

زمان برگزاری آزمون‌های دکتری و کارشناسی ارشد در ایران به تعویق افتادسازمان سنجش آموزش ایران اعلام کرد کنکور دکترا و کارشناسی ارشد به تعویق افتاده و برگزاری آن به زمانی نامعلوم موکول شده است. - خبرگزاری آناتولی

اظهارات متناقض در باره واکنش احتمالی ایران به انفجار نطنز | DW | 13.07.2020سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته است که در صورت اثبات نقش عوامل خارجی در نطنز، عواقب سختی در انتظار آنان خواهد بود. این در حالی است که برخی از مقامات ایران ، ادعای ناظر بر نقش اسرائیل در این انفجار را جدی نمی‌گیرند.

کرونا در ایران؛ کنکور دکتری و کارشناسی ارشد به تعویق افتاد | DW | 13.07.2020با تصمیم وزارت بهداشت و به دلیل بحران کرونا در بسیاری از استان‌های ایران ،آزمون_دکتری و کارشناسی_ارشد به تعویق افتاد. در همین حال شمار قربانیان بیماری کووید۱۹ در ایران از مرز ۱۳ هزار نفر گذشت.

واکنش سفیر ایران در چین به انتقادات از قرارداد 25 ساله: مضحک و خنده‌دار استواکنش سفیر ایران در چین به انتقادات از قرارداد ۲۵ ساله سفیر ایران در چین طرح مباحثی مانند واگذاری برخی جزایر به چین ی‌ها یا استقرار نیروهای نظامی چین در ایران در قالب برنامه جامع همکاری‌های ایران و چین ، را مضحک، خنده‌دار و نوعی تبلیغات منفی خواند.