ایجاد دو کارخانه تولید واکسن کرونا در اتحادیه اروپا | DW | 27.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

اتحادیه اروپا امیدوار است که کارخانه‌های جدید در آلمان و هلند بخش قابل توجهی از نیازهای این منطقه به واکسن کرونا را برطرف کند. برای بریتانیا محدودیت‌های صادراتی در نظر گرفته شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کارخانه تولید واکسن هالیکس در منطقه لیدن هلند در چند هفته اخیر مقادیر زیادی واکسن آسترازنکا تولید کرد و برای پخش آن منتظر مجوز آژانس دارویی اروپا (EMA) بود. اکنون این آژانس مجوز را صادر کرده و واکسن بریتانیایی - سوئدی می‌تواند در اتحادیه اروپا و کشورهای عضو «کوواکس» (برنامه‌ بین‌المللی برای دسترسی عادلانه کشورها به ابزار‌های مبارزه با کووید ۱۹) پخش شود.

با گذشت حدود سه ماه از سال جاری، شرکت بریتانیایی - سوئدی آسترازنکا تاکنون تنها ۱۳ میلیون دوز به اتحادیه تحویل داده است.تنها استثا در رابطه با پخش تولیدات هالیکس را بریتانیا تشکیل می‌دهد. کمیسیون اتحادیه اروپا از آسترازنکا خواسته است، صادرات خود به بریتانیا را قطع کند. با قوانین جدید برای محدود کردن صادرات واکسن، اکنون کمیسیون اتحادیه اروپا می‌تواند اطمینان حاصل کند که هیچ واکسن تولیدشده در خاک اتحادیه به انگلیس و ایرلند شمالی ارسال نمی‌شود.

علاوه بر بریتانیا، بخشی از واکسن‌های آسترازنکا که در اتحادیه اروپا تولید شده‌اند به استرالیا، عربستان سعودی و کانادا نیز ارسال شده است.آژانس دارویی اروپا همچنین مجوز کارخانه جدیدی در شهر ماربورگ آلمان را که متعلق به شرکت کومیرانتی است صادر کرد.این دو شرکت به تعهد‌های خود با کمیسیون اتحادیه اروپا عمل کرده‌اند و به همین دلیل انتظار نمی‌رود که واکسن آنها با محدودیت صادرات مواجه شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن🔺کرونا در ایران؛ ابراز نگرانی مقام بهداشتی از «واکسن گیت» و تبعیض در توزیع واکسن آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از نهم تا دهم اردیبهشت، ۲۰ هزار و ۷۳۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده است و ۳۹۱ بیمار جان خود از دست دادند. بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آغاز تزریق واکسن کرونا در مطب‌ پزشکان در آلمان | DW | 06.04.2021در مقابله با شیوع ویروس کرونا و شتاب بخشیدن به روند واکسیناسیون مردم در آلمان، تزریق واکسن در مطب پزشکان آغاز شده است. مشکل اصلی مصون‌سازی عمومی اما همچنان کمبود واکسن کرونا است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تداوم آمار بالای مرگ بر اثر کرونا در ایران؛ فساد و سوءاستفاده مقامات در تزریق واکسنصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. تازه اینا آمار واقعی رو تقسیم بر ده و بیست می‌کنند و به عنوار شمار قربانیان اعلام می کنند‌.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ از واکسن پولی تا درگذشت ۴۰۵ تن در یک روز
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ آغاز فاز دوم واکسیناسیون، سالمندان در صف‌های طولانی دریافت واکسنکرونا در ایران؛ آغاز فاز دوم واکسیناسیون، سالمندان در صف‌های طولانی دریافت واکسن در حالی که فاز دوم واکسیناسیون در ایران آغاز شده است، هنوز ابهاماتی در مورد شیوه ثبت‌نام و دریافت واکسن وجود دارد نام تمام سالمندان در مراکز بهداشت محلی ثبت شده است و مرتبا پیگیری می شوند. در این مورد هم به نوبت فراخوان خواهند شد . شما نگران نباشید هیچ ابهامی وجود ندارد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ رکورد تازه در بیمارستان‌های تهران و جنجال سوءاستفاده از سهمیه واکسن پاکبان‌های شهرداریکرونا در ایران؛ رکورد تازه در بیمارستان‌های تهران و جنجال سوءاستفاده از سهمیه واکسن پاکبان‌های شهرداری آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از هشتم تا نهم اردیبهشت ۱۹ هزار و ۸۹۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شده است و ۳۸۵ بیمار جان خود را از دست دادند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »