کرونا در ایران؛ آغاز فاز دوم واکسیناسیون، سالمندان در صف‌های طولانی دریافت واکسن

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 68 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 51%

کرونا در ایران؛ آغاز فاز دوم واکسیناسیون، سالمندان در صف‌های طولانی دریافت واکسن در حالی که فاز دوم واکسیناسیون در ایران آغاز شده است، هنوز ابهاماتی در مورد شیوه ثبت‌نام و دریافت واکسن وجود دارد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

تأخیر در ابلاغ محدودیت تردد مرزی به هند و پاکستان

در حالی که در روزهای گذشته، نگرانی از پخش ویروس جهش‌یافته هندی در ایران شدت یافته است، محدودیت تردد مرزی با تأخیر چند روزه به نهادهای فعال در مرز ابلاغ شد.روح‌الله لطیفی گفت از روز چهارشنبه، هشتم اردیبهشت، تردد مسافر در مرز میرجاوه پاکستان به عنوان مرز رسمی با ایران ممنوع شد اما اتباع هر دو طرف اجازه برگشت به کشور خود را خواهند داشت.

پیشتر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به خبرگزاری «ایسنا» گفته بود ۲۰ نفر از اتباع کشور هند وارد استان بوشهر شده بودند و نتیجه آزمایش ۵ نفر از این افراد مثبت و ۳ نفر نیز «مشکوک» گزارش شده است.هر چند هند، از لحاظ شرایط وخیم کرونا در دنیا خبرساز شده است، اما اگر آمار ابتلا و مرگ بر اساس جمعیت سنجیده شوند، ایران از لحاظ میزان ابتلا و مرگ و میر روزانه بالاتر از هند قرار می‌گیرد.

ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت، رعایت پروتکل‌ها را ۶۰ درصد عنوان کرده است. به گفته آقای حریرچی، طرح جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای متخلفان، «بازدارنده» نبوده است. در همین حال بابک دین پرست، دبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا، در نامه‌ای به نیروی انتظامی خواستار اعمال جریمه نقض قرطینه شده است. به گفته آقای دین پرست در برخی موارد، نقض قرنطینه از سوی یک بیمار تا ۱۴ بار تکرار شده است.آمار رسمی وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد ۴۶۲ بیمار دیگر نیز جان خود را در اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست دادند. به این ترتیب، مجموع جان‌باختگان کرونا در ایران به ۷۰ هزار و ۵۳۲ نفر رسید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نام تمام سالمندان در مراکز بهداشت محلی ثبت شده است و مرتبا پیگیری می شوند. در این مورد هم به نوبت فراخوان خواهند شد . شما نگران نباشید هیچ ابهامی وجود ندارد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کروناکرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده استآنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده است وزیرخارجه ایالات متحده گفت: «من فکر می‌کنم همان‌طور که یکی از همکارانم چند روز پیش گفت، مسیر پیش روی‌مان بیش از مسافت طی شده است. پس باید ببینیم به کجا خواهیم رسید.» دیگه پول خرج نکنین برای رای آوردن اصلاح طلبا به هیچ جا نمیرسید خسته نباشید جناب وزیر امورخارجه امریکا خیلی پیشرفت داشتید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمار کرونا در هند به ۲۰ میلیون رسید؛ کارشناسان: هفته‌های بدتری در پیش استکارشناسان از سوی دیگر با استناد به کندی روند مهار کرونا و سرعت گسترش بیماری در هند، در مورد تشدید این وضعیت بحرانی در روزهای آینده هشدار داده و می‌گویند که هیچ چشم‌اندازی برای پایان این وضعیت وجود ندارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شیوع «تصاعدی» کرونا در همسایگی هند؛ در نپال نتیجه ۴۰ درصد تست‌ها مثبت استنپال ۱۸۵۰ کیلومتر مرز مشترک با هند دارد. مرز این کشور با هند همچنان به روی مسافرانی که برای کار یا دیدار خانواده‌هایشان بین دو کشور رفت و آمد می‌کنند باز است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه تجمعات اعتراضی اقشار مختلف مردم در شهرهای ایران در سایه بحران کروناصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. جمهوری اسلامی جواب هر اعتراضی رو با گلوله میده ،اما به حای زندگی،فلاکت و فقری رو برامون فراهم کرده که مرگ در برابرش آسایشه.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تداوم آمار بالای مرگ بر اثر کرونا در ایران؛ فساد و سوءاستفاده مقامات در تزریق واکسنصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. تازه اینا آمار واقعی رو تقسیم بر ده و بیست می‌کنند و به عنوار شمار قربانیان اعلام می کنند‌.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »