ایالات متحده طرح خروج شماری از نیروهایش از کره جنوبی را تکذیب می‌کند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایالات متحده طرح خروج شماری از نیروهایش از کره_جنوبی را تکذیب می‌کند وزیر دفاع هفته پیش در کره جنوبی بود و آن جا به دفعات بر تعهد خلل ناپذیر ما به کره جنوبی و مردم آن کشور تاکید گذاشت.

صدای آمریکا - پنتاگون یک گزارش خبری کره جنوبی را که می گوید ایالات متحده در حال بررسی کاهش چشمگیر شمار نیروهایش در کره جنوبی در صورت عدم مشارکت بیشتر سئول در تامین هزینه نیروهای آمریکایی مستقر در آن کشور است، تکذیب کرده است.

جاناتان هافمن، سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، در بیانیه ای با اشاره به عدم اطلاع مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا از چنین برنامه ای، گفت: «گزارش چوسان ایلبو مبنی بر این که وزارت دفاع ایالات متحده در حال بررسی خروج نیرو از شبه جزیره کره است، مطلقا حقیقت ندارد. وزیر دفاع هفته پیش در کره جنوبی بود و آن جا به دفعات بر تعهد خلل ناپذیر ما به کره جنوبی و مردم آن کشور تاکید گذاشت. گزارش های خبری مانند این نشانگر کاستی های خطرناک و غیرمسئولانه گزارشگری بر مبنای یک منبع خبری ناشناس است.

چوسان ایلبو در گزارش خود به نقل از یک منبع دیپلماتیک ادعا می کند ایالات متحده برای خروج یک تیپ نظامی از کره جنوبی آماده می شود. یک تیپ نظامی آمریکا معمولا شامل ۳ تا ۴ هزار نیرو است. در حال حاضر ۲۸۵۰۰ نیروی آمریکایی در کره جنوبی مستقر هستند. وزیر دفاع آمریکا طی سفر به ویتنام به خبرنگاران گفت: «ما متحدان خود را بر سر این موضوع تهدید نمی کنیم.»بر مبنای قانون ایالات متحده نیروهای آمریکایی مستقر در کره جنوبی نباید از ۲۲ هزار نفر کمتر شوند، مگر این که وزیر دفاع آمریکا کاهش بیشتر نیروها را برای کنگره توجیه کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرزیدنت ترامپ مجلس نمایندگان آمریکا را در جریان اقدامات بازدارنده خود در برابر ایران گذاشتپرزیدنت ترامپ مجلس نمایندگان آمریکا را در جریان اقدامات بازدارنده خود در برابر ایران گذاشت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با ارسال نامه‌ای به نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را در جریان اقدامات بازدارنده نظامی خود در برابر ایران گذاشت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تجمع مخالفان جمهوری اسلامی در برابر سفارت ایران در بروکسل و پاریسروز سه شنبه ۱۹ نوامبر شماری از ایرانیان مقیم بلژیک و هلند در حمایت از معترضان در ایران دست به تجمع زدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشته شدن 2 نظامی آمریکایی در سقوط بالگرد در افغانستاندو نظامی آمریکایی بر اثر سقوط یک فروند بالگرد در افغانستان کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کارشناس آمریکایی: نقش سیا در آشوب‌ها در ایران مشهود است- اخبار رسانه ها - اخبار تسنیم - Tasnimکارشناس آمریکایی: نقش سیا در آشوب‌ها در ایران مشهود است مأموران آمریکا هستند که می‌روند و [در ایران] همه‌چیز را منفجر می‌کنند و آدم را می‌کشند ما داریم خودمان را با بدترین آدم‌ها همراه می‌کنیم، فقط چون می‌خواهیم رژیمی که دوست نداریم را سرنگون کنیم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مجلس نمایندگان آمریکا دو طرح را در حمایت از معترضان در هنگ هنگ تصویب کردمجلس نمایندگان ایالات متحده شامگاه چهارشنبه دو طرح را در حمایت از حقوق بشر در هنگ هنگ و معترضان در این جزیره واقع در جنوب چین تصویب کرد. به گزارش رسانه‌های آمریکا، طرح موسوم به «قانون حقوق بشر و دمو
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اعتراضات در ایران: گفتگو با سعید برزین در مورد سناریوهای محتملاعتراضات در ایران: گفتگو با سعید برزین در مورد سناریوهای محتمل
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »