ایالات متحده می گوید «بیتل‌های داعش» را از سوریه خارج کرده است

18/07/1398 01:59 ب.ظ

🔺ایالات متحده می گوید «بیتل‌های داعش» را از سوریه خارج کرده است ⚡️رئیس جمهور آمریکا در یک توئیت خبر انتقال دو شبه نظامی عضو داعش موسوم به «بیتل‌ها» به یک منطقه امن تحت کنترل ایالات متحده را تایید کرد.

رئیس جمهور آمریکا در یک توئیت خبر انتقال دو شبه نظامی عضو داعش موسوم به «بیتل‌ها» به یک منطقه امن تحت کنترل ایالات متحده را تایید کرد. پرزیدنت دونالد ترامپ روز پنجشنبه ۱۸ مهرماه در صفحه توئیتر خود ن آزیتا رفیع‌زاده، یکی از مدرسان مؤسسه آموزش عالی بهایی با پایان دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد آزیتا رفیع‌زاده، شهروند بهایی و یکی از مدرسان مؤسسه آموزش عالی بهایی که چهار سال پیش به اتهام «اقدام علیه امنیت کشور» زندانی شده بود،...

آزیتا رفیع‌زاده، یکی از مدرسان مؤسسه آموزش عالی بهایی با پایان دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد آزیتا رفیع‌زاده، شهروند بهایی و یکی از مدرسان مؤسسه آموزش عالی بهایی که چهار سال پیش به اتهام «اقدام علیه امنیت کشور» زندانی شده بود، با سپری کردن دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد.

این شهروند بهایی اوایل خرداد ماه ۱۳۹۰ به همراه همسرش «پیمان کوشک‌باغی» با مراجعه نیروهای امنیتی به منزل آنها بازداشت شد. در زمان بازداشت این دو شهروند بهایی نیروهای امنیتی پس از تفتیش منزل تعدادی از وسایل شخصی از جمله کتاب، جزوه‌‌ها، سی‌دی‌ها، لپ‌تاپ و هارد کامپیوتر آنها را ضبط کردند.

جلسه دادگاه آزیتا رفیع‌زاده خرداد ۱۳۹۳ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد و این شهروند بهایی بابت اتهام «عضویت در تشکیلات غیرقانونی بهائیت با هدف اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت غیر قانونی در موسسه آموزشی (BIHE)» به چهار سال زندان محکوم شد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

وزیر خارجه ایالات متحده خشونت در درگیری‌های عراق را محکوم کرد🔺وزیر خارجه ایالات متحده خشونت در درگیری‌های عراق را محکوم کرد ⚡️وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر عراق خشونت‌های اخیر در درگیری‌های عراق را محکوم کرد و از دولت این کشور خواست تا «حداکثر خوشیتنداری» را اعمال کند. خب پرزیدنت ترامپ هم‌گفتن‌من اقتصاد ترکیه را‌ خراب میکنم‌ سپاه_تروریستی_پاسداران سپاه_تروریستی_پاسداران سپاه_تروریستی_پاسداران TerroristIRGC_OutOfIraq محکومیت چیزی و حل نمیکنه یکی از مشکلات اساسی ترامپ اینکه فقط هشدار میده و تحریم میکنه عمل نیازه بابا جان هم در مورد ج.ا هم عراق

مایک پمپئو: ایالات متحده چراغ سبز به ترکیه نشان نداده استوزیر خارجه ایالات متحده گفت که دولت آمریکا به ترکیه برای انجام عملیات در شمال سوریه چراغ سبز نشان نداده است. مایک پمپئو شامگاه روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه در گفت‌وگو با شبکه پی‌بی‌اس در پاسخ به این که آ Hawar2020Kurd's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. پس خروج همزمان نیروهای متجاوز آمریکایی و ورود بلافاصله نیروهای متجاوز ترک به سوریه، چه توجیهی داره شرم بر ترامپ

آمریکا 'بیتل‌های' داعش را از شمال سوریه خارج کردنظامیان آمریکایی دو عضو بریتانیایی گروه دولت اسلامی موسوم 'بیتل‌های داعش' را که مامور گردن زدن زندانیان این گروه بودند از کردهای سوریه تحویل گرفته و به محل امنی انتقال داده است. انتقال این دو نفر همزمان با آغاز حمله ترکیه به مناطق تحت اختیار کردهای سوریه در شمال شرق آن کشور انجام شده است. بیتل_های_ایرانی را هم آزاد کنید محمدی_هاش_صلوات_برفستن عه سمت چپی که انگار کالباسی خودمونه🤔 یارو دست چپیه شبیه BahmanKalbasi نیست؟!

کدام کشورها بیشترین جایزه نوبل را دریافت کرده‌اند؟کدام کشورها بیشترین جایزه نوبل را دریافت کرده‌اند؟ کشورهای غربی با فاصله زیاد در صدر کشورهایی هستند که شهروندان آنها بیشترین جایزه نوبل را دریافت کرده اند. بالاخره خیلی وقت ها آدم از این جیب به اون جیب می کنه! اخه مخاطب رو چی فرض کردید؟ خب معلوم خودشون این رو درست کردن ، خودشون هم بیشتر جایزه گرفتن حتما هم از غربی انتظار دارید که تو مسابقه ای که خودشون به راه انداختن دوم شن ؟ قرآن🌹 جايزه نوبل آسمان همان كتابی است که بنام قرآن شهرت دارد و این همین جایزه عظیم پروردگارعالم است که به مامسلمانها وغیرمسلمانها هدیه کردن تا شاید اینکه ما بتوانیم از تاریک اندیشی به سمت نور اندیشی هدایت و نجات یابیم، اما متاسفانه بیشتر جایزه نوبل دنیا با مار و عقرب خلط شده؟!!

'سیاست‌های آمریکا در سوریه ممکن است کل منطقه را شعله‌ور کند'وزیر خارجه روسیه با ابراز نگرانی از اقدامات آمریکا در سوریه گفت سیاست های واشنگتن ممکن است کل منطقه را شعله‌ور کند. - خبرگزاری آناتولی

پیدا و پنهان اعترافات تلویزیونی به روایت حسین انصاری‌رادتهران- ایرنا- حسین انصاری راد نماینده مجالس اول، پنجم و رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ششم به ایرنا می گوید: در مجلس پنجم اعترافاتی از زبان همسرسعید امامی پخش شد که می گفت همراه همسرش به اسرائیل رفته و در آنجا توطئه قتل ها را سامان داده است . در این فیلم ها چند نفری دیگری را هم آوردند که با سبیل و در شمایل قاچاقچیان درباره این پرونده اعترافاتی کردند که بعدا فهمیدیم این بندگان خدا را مجبور به تراشیدن ریش و اعتراف کرده اند.\r\nایرنا همچنین نظر ایشان را درباره مصوبه پیرامون تعیین مکان مشخص برای اعتراضات و طرح شفافیت آرای نمایندگان پرسیده است. قدرت پوشالی وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه، با این اعتراف گرفتن های اجباری کاملا زیر سوال می رود اینها به خودشان پر و بال می دهند تا ترسناک و بزرگ جلوه کنند هر چند وقت یک سناریوی خود ساخته مثل ترور سلیمانی و دانشمندان هسته ای و غیره راه می اندازند از ۲ نفر اعتراف اجباری می گیرند

نظرات بیشتر

مهر ۱۷, ۱۳۹۸

آزیتا رفیع‌زاده، یکی از مدرسان مؤسسه آموزش عالی بهایی با پایان دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد

لحظه آزادی آزیتا رفیع‌زاده، شهروند بهایی از زندان اوین

آزیتا رفیع‌زاده، شهروند بهایی و یکی از مدرسان مؤسسه آموزش عالی بهایی که چهار سال پیش به اتهام «اقدام علیه امنیت کشور» زندانی شده بود، با سپری کردن دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، آزیتا رفیع‌زاده که به اتهام «اقدام علیه امنیت کشور» از طریق آنچه فعالیت غیر قانونی در مؤسسه آموزش عالی بهایی نامیده شده، به چهار سال زندان محکوم شده بود، روز چهارشنبه ۱۷ مهر با سپری کردن دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد.

این شهروند بهایی اوایل خرداد ماه ۱۳۹۰ به همراه همسرش «پیمان کوشک‌باغی» با مراجعه نیروهای امنیتی به منزل آنها بازداشت شد. در زمان بازداشت این دو شهروند بهایی نیروهای امنیتی پس از تفتیش منزل تعدادی از وسایل شخصی از جمله کتاب، جزوه‌‌ها، سی‌دی‌ها، لپ‌تاپ و هارد کامپیوتر آنها را ضبط کردند.

بر اساس گزارش منتشر شده، خانم رفیع‌زاده و همسرش پس از مدتی با اخذ تعهد مبنی بر قطع همکاری با مؤسسه آموزش عالی بهائی و تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی به طور موقت و تا پایان مراحل بازرسی آزاد شده بودند.

جلسه دادگاه آزیتا رفیع‌زاده خرداد ۱۳۹۳ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد و این شهروند بهایی بابت اتهام «عضویت در تشکیلات غیرقانونی بهائیت با هدف اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت غیر قانونی در موسسه آموزشی (BIHE)» به چهار سال زندان محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، آزیتا رفیع‌زاده که مدرک کارشناسی ارشد خود در رشته مهندسی کامپیوتر در موسسه آموزش عالی بهایی (BIHE) کسب کرده، از سال ۱۳۸۱ همکاری خود را به عنوان مدرس رشته کامپیوتر در این موسسه آغاز کرده بود.

بر اساس اطلاعات موجود، موسسه آموزش عالی بهایی، دانشگاهی غیر رسمی در ایران است که از سال ۱۳۶۶ توسط جامعه بهائیان ایران تأسیس و هدف این موسسه آموزشی غیر حضوری، آموزش جوانان بهایی است که تنها به دلیل عقاید مذهبی از تحصیل در دانشگاه‌های ایران محروم شده‌اند و در حال حاضر شهروندان بهایی می‌توانند در ۳۸ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل خود را ادامه دهند.

موسسه آموزش عالی بهایی در حالی در ایران به فعالیت خود ادامه می‌دهد که جمهوری اسلامی آن را غیرقانونی عنوان کرده و بر اساس گزارش سالانه آزادی مذهبی وزارت خارجه آمریکا، بهائیان از داشتن نهادهای آموزشی خود ممنوع هستند و دانشجویان بهایی از تحصیل در دانشگاه‌ها ممنوع شده‌اند و اگر دین آنها بعد از تحصیل معلوم شود، از دانشگاه اخراج می شوند.

/**/ /**/ /**/

سی صفحه از گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره آزادی مذهبی در جهان به ایران اختصاص دارد

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های حقوق بشری، سال جاری تعدادی از شهروندان بهایی به رقم گذراندن امتحانات ورودی دانشگاه، همچون سال‌های گذشته به بهانه‌های مختلفی از جمله «نقص در پرونده» و برخلاف مقررات جمهوری اسلامی ایران از ورود به دانشگاه محروم شدند.

/**/ /**/ /**/

آمار دانشجویان بهایی محروم از تحصیل در ایران باز افزایش پیدا کرد

سال گذشته نیز دست کم ۵۸ دانش آموز بهائی پذیرفته شده در کنکور سراسری هنگام تلاش برای ثبت نام با عبارت نقص پرونده روبرو شده‌اند. در واقع بهائیان، به جز مقاطعی، از ادامه تحصیل در دانشگاه محروم می‌شوند مگر اینکه پیروی از بهائیت را مخفی کرده یا رد کنند.

/**/ /**/ /**/

تعداد دانش آموزان بهائی محروم از ثبت نام در دانشگاه به ۵۸ تن رسید

چندی پیش نیز محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، در حاشیه جلسه هیئت وزیران گفت که اگر دانش آموزان اظهار کنند که پیروان ادیان دیگری به جز ادیان رسمی کشور هستند و این اقدام آن‌ها به نوعی تبلیغ محسوب شود، تحصیل آن‌ها در مدارس ممنوع است.

/**/ /**/ /**/

آموزش و پرورش ایران تحصیل برای دانش‌آموزانی که اظهار پیروی از ادیان غیررسمی کنند را ممنوع کرد

در بخشی از اعلامیه جهانی حقوق بشر که دولت ایران نیز ملزم به پیروی از آن است در رابطه با حق تحصیل است؛ در بخشی از ماده ۲۶ این اعلامیه نوشته شده که دستیابی به آموزش عالی باید به شکلی برابر برای تمامی افراد و بر پایه شایستگی‌های فردی صورت پذیرد.

سازمان های بین المللی مدافع حقوق بشر و وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا به دفعات برخورد حکومت جمهوری اسلامی با بهائیان و نقض حقوق شهروندی آنها را محکوم کرده‌اند.

در بخش ایران گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره آزادی مذهبی در جهان آمده است که، در ایران بهائیان از داشتن نهادهای آموزشی خود ممنوع هستند و دانشجویان بهایی از تحصیل در دانشگاه ها ممنوع شده اند و اگر دین آنها بعد از تحصیل معلوم شود، از دانشگاه اخراج می شوند.