اگر جی پی اس از کار بیفتد، چه اتفاقی می‌افتد؟

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

اگر چی پی اس - سیستم ردیابی جهانی- از کار بیفتد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ نمی‌توان در مورد خسارات احتمالی ناشی از ایجاد اختلال در سیگنال‌های جی پی اس مطمئن بود اما چنین اختلالی قطعا مشکل‌ساز خواهد بود؟

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بدون جی پی اس، خدمات اورژانس هم دچار مشکل می‌شدند. اپراتورها قادر به ردیابی تماس‌گیرنده‌ها از طریق سیگنال‌های تلفنی نبودند و نمی‌توانستند نزدیک‌ترین آمبولانس یا ماشین پلیس را پیدا کنند.در بندرگاه‌ها هم راهبندان بوجود می‌آمد چون جرثقیل‌ها برای تخلیه بار کشتی‌ها به جی پی اس نیاز دارند.

وقتی گوشی هوشمندتان برای پیدا کردن شما روی نقشه از جی‌ پی اس استفاده می‌کند، از این ماهواره‌ها سیگنال می‌گیرد و محاسباتش را بر اساس زمان فرستاده شدن این سیگنال‌ها و مکان قرارگیری ماهواره‌ها انجام می‌دهد. اگر جی پی اس از کار بیفتد، سیستم‌های پشتیبان در چه سطح و اندازه و برای چه مدتی قادر به روی پا نگه داشتن این نمایش‌ها هستند؟ پاسخ نه چندان امیدوارکننده این است که به نظر نمی‌آید هیچ کسی بداند.قیمت گذاشتن روی این سیستم تقریبا غیر ممکن است.

این سیستم آشکارا جان آن‌ها را نجات داده بود و از آنجایی که تعداد گیرنده‌های در اختیار ارتش کافی نبود، سربازها از خانواده‌هایشان در آمریکا خواستند تا با هزینه شخصی خودشان دستگاه‌هایی که در بازار بالغ بر ۸۲۰ پوند قیمت داشتند را برای آن‌ها بفرستند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا از چین چه می‌خواهد؟در چین و آمریکا امیدواری فزاینده‌ای نسبت به حصول توافقی که به پایان جنگ تجاری دو کشور کمک خواهد کرد، دیده می‌شود. ولی رقابت دو ابرقدرت از یک جنگ تجاری فراتر می‌رود و بخش‌های اقتصادی، دفاعی، فرهنگی و فناوری را هم در برمی‌گیرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بدعت‌گذاری در قراردادهای کار/ بازی با الفاظ برای ندادن حقِ کارگردر بسیاری ادارات و ارگان‌ها از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت گرفته تا ادارات برق و گاز و همچنین شهرداری‌ها، کارگران بسیاری بدون پوشش بیمه مناسب، ساعت کار عادلانه و دستمزد مکفی، به صورتِ حجمی یا به عبارت بهتر، خارج از شمول قانون کار، کار می‌کنند؛ آنهم در شرایطی که بسیاری از فعالیت‌های سخت و بسیار بااولویت مانند تعمیر، نگهداری و حفاظت از دستگا‌ه‌ها را همین کارگران حجمی انجام می‌دهند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تصادف مرگبار دو دستگاه وانت تویوتا با ٢٨ کشته و ٢١ مصدوممرگ ۲۸ تبعه افغانستانی در یک تصادف در زاهدان سخنگوی سازمان اورژانس کشور: بر اثر تصادف مرگبار دو دستگاه وانت تویوتا که در محور سراوان- خاش در رخ داد ۲۸ نفر که همگی از اتباع خارجی (افغانستان) بودند به دلیل شدت جراحات در دم جان باختند و ۲۱ نفر مصدوم شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نرخ کرایه تاکسی‌ها تغییر نمی‌کند/ افزایش خودسرانه کرایه‌ها ممنوعمدیرعامل سازمان تاکسیرانی: هیچ یک از تاکسیرانان اجازه افزایش قیمت خودسرانه نرخ کرایه را ندارند رانندگان تاکسی نگران نباشند، اگر مقدار بنزین سهمیه‌ای اعلامی، کفاف تاکسیرانان فعال را نداشته باشد نسبت به رایزنی با مسئولان امر اقدام کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اگر روز پنج‌شنبه تعطیل رسمی باشد کارگران باید در روزهای عادی کار اضافه انجام بدهند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یمن...کشته شدن یکی از فرماندهان حوثی در درگیری‌های غرب تعزیکی از فرماندهان عالی‌رتبه از شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی همراه با تعدادی از اعضای این گروه روز
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »