اکثریت قاطع مجلس مخالف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند

16/12/1400 09:43:00 ق.ظ

عضو کمیسیون تلفیق در گفت‌وگو با ایلنا: اکثریت قاطع مجلس مخالف حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی هستند

عضو کمیسیون تلفیق اظهار داشت: متاسفانه درباره حذف یا عدم حذف ارز 4200 تومانی بحث‌های کارشناسی در صحن مجلس انجام نشد در حالی که یکی مهم‌ترین از مسائل بودجه 1401 همین موضوع ارز ترجیحی بوده‌ است. قرار بر این بود که بحث‌های کارشناسی قوی هم از طرف نمایندگان مخالف حذف و موافق حذف ارز ترجیجی انجام و بعد از آن در صحن رای‌گیری شود اما متاسفانه این روند طی نشد و مانند مسائل بی‌اهمیت از ارز 4200 تومانی عبور شد. وی ادامه داد: حتی دولت هم مدعی نبود که حذف ارز ترجیحی بر قیمت کالاهای اساسی بی‌تاثیر است. تا جایی که می‌دانم در دولت هم درباره حذف ارز 4200 تومانی نظر واحدی وجود ندارد.

نماینده مردم تهران افزود: متاسفانه درباره حذف یا عدم حذف ارز 4200 تومانی بحث‌های کارشناسی در صحن مجلس انجام نشد در حالی که یکی مهم‌ترین از مسائل بودجه 1401 همین موضوع ارز ترجیحی بوده‌ است. قرار بر این بود که بحث‌های کارشناسی قوی هم از طرف نمایندگان مخالف حذف و موافق حذف ارز ترجیجی انجام و بعد از آن در صحن رای‌گیری شود اما متاسفانه این روند طی نشد و مانند مسائل بی‌اهمیت از ارز 4200 تومانی عبور شد.

عضو کمیسیون تلفیق با بیان اینکه تصمیم امروز درباره ارز 4200 تومانی سنجیده نبود، گفت: البته نظر همه نمایندگان محترم است اما این تصمیم به گونه‌ای مطرح شد که شاید عده‌ای از نمایندگان توجه‌ای به تبعات حذف ارز 4200 تومانی نداشتند.

رضوانی تاکید کرد: به طور قطع مجلس این اتفاق امروز را جبران می‌کند و زیر بار حذف ارز 4200 تومانی نخواهد رفت. پیش‌بینی من این است که اکثریت قاطع مجلس مخالف حذف ارز 4200 تومانی هستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی برای سال آینده، با تصمیم مجلس حذف شد

مجلس ایران به لایحه حذف ارز 4200 تومانی رای مثبت دادبه‌رغم هشدارهای جدی کارشناسان اقتصادی مبنی بر افزایش تورم، لایحه حذف ارز 4200 تومانی از بودجه سال آینده دولت، با رای اکثریت نمایندگان مجلس ایران به تصویب اَقتصاد مُقاومتی پاره شُدن مردمی تَشدید رکور تورمی و اقتصاد شوروی شُدن بر ایران حاکم 🤚🏻 مجلسیها به هار چیزی که زندگی ما مردمو سخت تر و زج آور تر کنه رای میدن.

ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شدمجلس: ارز 4200 تومانی حذف شد/ کارت اعتباری می دهیم در جلسه امروز، حذف ارز ۴۲۰۰ با ۱۹۴ رای مثبت و ۴۲ رای مخالف به تصویب مجلس رسید.‌ جزئیات کامل خبر را در مشرق بخوانید:

مجلس دولت را مختار به حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی کرد نه ملزم/ تصمیم نهایی حذف با دولت استرحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401، می‌گوید مصوبه امروز صحن درباره ارز چهار هزار و 200 تومانی به معنی تکلیف به دولت برای حذف ارز چهار هزار و 200 تومانی نیست بلکه مجلس اختیار حذف این موضوع را به دولت واگذار و شرایطی را برای این تصمیم تعیین کرد.

قادری: دولت برای حذف ارز ترجیحی باید به مردم کالابرگ الکترونیک بدهدیک نماینده: *دولت برای حذف ارز ترجیحی باید به مردم کالابرگ الکترونیک بدهد *ما اختیار حذف ارز ترجیحی را به دولت داده‌ایم *مجلس راه را برای حذف ارز ترجیحی توسط دولت هموار کرد *دولت در سال آینده هر کاری که بخواهد می‌تواند درباره ارز ترجیحی انجام دهد

ارز ترجیحی حذف شد/ کالابرگ الکترونیکی صادر می شودارز ترجیحی حذف شد کالابرگ الکترونیکی صادر می‌شود نمایندگان مجلس در بررسی‌های بودجه‌ای امروز سازوکار حذف ارز ترجیحی واردات کالاهای اساسی را مشخص کردند. یک نماینده: *از اول می‌گفتم بررسی بودجه خسته‌کننده می‌شود تا در یک دقیقه ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود *باید جلوی این تحمیل ناروا بر مردم گرفته شود قالیباف: *یارانه‌‌های کالاهای اساسی حذف نشده *ثبات در قیمت‌ها از خواسته‌های مصوبه مجلس برای دولت است