توقف افزایش دستمزد به بهانه کنترل تورم ادعای بیهوده‌ای است/ فقر و گرسنگیِ خانواده‌های کارگری واقعیت دارد

16/12/1400 09:45:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ توقف افزایش دستمزد به بهانه کنترل تورم ادعای بیهوده‌ای است/ فقر و گرسنگیِ خانواده‌های کارگری واقعیت دارد

رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان قم گفت: توقف افزایش دستمزد به بهانه کنترل تورم ادعای بیهوده‌ای است که هرگز محقق نمی‌شود. برای جبران تورم و گرانیِ سرسام‌آور، باید سبد معیشت را ملاک افزایش دستمزد قرار دهند. عباس شیری (رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان قم) با تاکید بر اینکه تورم کنترل نشده و هیچ کس نمی‌تواند ادعای کنترل تورم را داشته باشد، گفت: قیمت‌ها سر به فلک کشیده و هیچ کنترل و نظارتی برای آن‌ها نیست و فقط شاهد وعده‌های مکرر هستیم.

شیری با اعلام اینکه در دوره انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری از ابراهیم رئیسی حمایت کرده است، گفت: آقای رئیسی در تمام مدتی که در جلسات تبلیغاتی انتخاباتی حضور پیدا می‌کرد و بعد از آن که رئیس‌جمهور شد، بر عدالت محوری و تامین معیشت دهک‌های پایین جامعه تاکید داشته اما هنوز وضعیت دهک‌های پایین به دلیل گرانی‌های سرسام‌آور بسیار است.

وی با اعلام اینکه برای جبران این تورم و گرانی سرسام‌آور، باید دستمزد مطابق تورم افزایش یابد، گفت: حداقل افزایش دستمزد باید ۶۰ درصد باشد یا سبد معیشت را ملاک افزایش دستمزد قرار دهند. نماینده کارگران ساختمانی قم در واکنش به اینکه گفته می‌شود کارفرمایان توان پرداخت افزایش حقوق بالا را ندارند، گفت: عامل اصلی گرانی، تورم و ضعف نظارت دولت است، بنابراین باید در قالب کمک‌های حمایتی و یارانه‌ای، کمبودهای کارگران را جبران کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نشست دستمزد کارگران به دوشنبه موکول شدنشست دستمزد کارگران به دوشنبه موکول شد نشست دستمزد شورای عالی کار بدون رد و بدل شدن عدد و رقم مزد پایان یافت و جلسه بعدی دستمزد برای نزدیک شدن دیدگاههای گروه کارگری و کارفرمایی به روز دوشنبه ۱۶ اسفند موکول شد حاکمیت تفکر دوران برده داری ناگزیر جامعه را به سمت بردگی و برده داری خواهد برد .

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دستِ کارگران را از سفره‌ی خود کوتاه می‌کند/ گروه کارگری شورایعالی کار برای افزایش دستمزد امسال نظر قاطع‌تری دارنددبیرکل خانه کارگر گفت: اگرچه در مورد حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گفته می‌شود این اقدام برای حذف دست رانتخواران است اما واقعیت این است که این کار دست کارگران و اقشار ضعیف را از سفره‌ی خود کوتاه می‌کند و دست رانتخواران بازتر خواهد شد.

افزایش ۳۰ درصدی قتل زنان در مناطق کُردنشین در یک سال اخیر

بارش باران و وزش باد شدید در بیشتر نقاط کشور/افزایش دما تا آخر هفتهبارش باران و وزش باد شدید در بیشتر نقاط کشور افزایش دما تا آخر هفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید در بیشتر نقاط کشور خبر داد.

شمار قربانیان حمله انتحاری در پاکستان به ۶۳ نفر افزایش یافت«شاخه خراسان» گروه داعش که مقر آن در شرق افغانستان است مسئولیت عملیات انتحاری روز جمعه در پیشاور را برعهده گرفت. این تعداد مرده در شرق که مشکلی نیست، مبادا خونی از دماغ یک غربی ریخته شود 😔😔مردم مظلوم شرق که هر بار یک گروهی بلا سرشون میاره و دنیا تماشاچی فقط حمله انتحاری فقط در کشورهای مس....لمان نشین ! مرگ بر تروریست مرگ بر افراط

تحلیلگران: تاخیر در مذاکرات احیای برجام سبب افزایش قیمت نفت خواهد شد🔺تحلیلگران: تاخیر در مذاکرات احیای برجام سبب افزایش قیمت نفت خواهد شد ▪️تاخیر در به نتیجه رسیدن گفت‌و‌گوهای جاری برای احیای برجام و در نتیجه بازگشت نفت خام ایران به بازارهای جهانی، در روزهای آینده سبب افزایش قیمت نفت خواهد شد. ⬇️ بیشتر بخوانید: