اوباما: باید لحن نفرت و نژادپرستی رهبران‌مان را نفی کنیم

15/05/1398 12:08 ق.ظ

«این رهبران کسانی را که شبیه ما نیستند شرور جلوه می‌دهند و می‌گویند دیگر افراد از جمله مهاجران، سبک زندگی ما را تهدید می‌کنند.»

در تیراندازی‌های روز شنبه در دو ایالت آمریکا ۳۱ تن جان باختند و شمار بسیاری نیز زخمی شدند. پلیس جوان ۲۱ سالهٔ سفیدپوستی را به اتهام تیراندازی و قتل در تگزاس بازداشت کرده است. پلیس شهر ال‌پاسوی تگزاس همچنین اعلام کرده است که اندک زمانی پیش از تیراندازی یک بیانیهٔ مهاجرستیزانهٔ منسوب به متهم روی اینترنت منتشر شده است.

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا لحن و سخنان رئیس جمهوری این کشور را در برانگیختن میهن‌پرستی افراطی و نیز مهاجرستیزی محکوم کرده‌ و اعلام کردند که وی به شکل غیرمستقیم مسبب چنین فجایعی است. آقای ترامپ روز دوشنبه و طی سخنانی رسمی اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های ویدئویی خشونت‌بار را عامل تحریک و افراطی ساختن افراد معرفی کرد. وی هیچ اشاره‌ای به سخنان پیشین خود که بسیاری آنها را نژادپرستانه قلمداد کرده‌ بودند نکرد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تو یکی رو باید هزار سال بخاطر خیانت به ملت ایران در سال ۸۸ زندانی کرد. بیشرفتر از کارتر اوباما بیشرف. اين حسين افريقاي چي ميگه مرتيكه گي 😂😂😂 تو رو آوردن رو کار که بگن تو آمریکا سیاه پوستم مثل سفیدپوست شهروند قابل احترامیه منتها از دستشون در رفت ترامپ اومد رید بهش تازه ترامپ نه تنها با سیاهپوستا که با لاتینا هم مشکل بهم زده یعنی نصف کشورش اخرم با رای کمتر مردمی و رای بیشتر الکترال اومد رییس جمهور شد

اوباما بزرگترین جنایتکار خاور میانه و برنده جایزه صلح نوبل! 😂 اوباما غلط کرد به قیافه نحس این انگل آلرژی دارم گور بابات کاکاسیا بگو زمان تو چه کمکی به کشورهای هم رنگ خودت کردی؟بگو زمان تو چند سیاه پوست با خشونت پلیس کشته شدن؟این فقط قشنگ حرف میزنه اما عمل کردنش به ریدن شبیه هست جای اوباما خالیه، ایشان شایسته ریاست جمهوری دنیا! بودن

اینم زر زد حرف زدن که بلد نیستژ حرف نزدنم کویا بلد نیستی خداوکیلی از یه کشتار هم میخواد بهره برداری سیاسی و حزبی کنه خاک تو سر تو اون حزبت سیاستتون در ادامه اوباما گفت: باید مثل من دوران من سراسر خاورمیانه را به جنگ و خون بکشیم.

باید پارازیت‌های داخلی را از رسانه ملی بگیریم/ بیش از همیشه به انسجام نیاز داریمسخنگوی دولت گفت: ما امروز بیش از هر دوره‌ای به تاب‌آوری روانی و انسجام درونی نیاز داریم. امروز همه موجودیت ایران به تلاش‌های رسانه‌ای ما نیاز دارد و رسانه‌ها در خط اول این نبرد هستند.

اوباما گوه خورد مادر جنده

آیا می‌توانم سندی که به نام همسرم کردم را لغو کنم و مالکیتش را پس بگیرم؟اگر قطعی زدی نه اما وکالتی شاید

تحریم رهبری و ظریف، اعتقاد راسخ ما به دیپلماسی به جای راه‌حل‌های خشونت‌آمیز را سست نمی‌کندسخنگوی دولت تاکید کرد: تحریم رهبری و ظریف، اعتقاد راسخ ما به دیپلماسی و گفت‌و‌گو به جای راه‌حل‌های خشونت‌آمیز را سست نمی‌کند اما زحمت رژیم امریکا برای برچیدن این تحریم‌ها در کنار تحریم‌های پیشین به هدف اثبات آمادگی برای مذاکره را بیشتر خواهد کرد.

باید نظام فقهی را نوسازی کنیم/ آخوند خراسانی ضعف‌های روحانیت معاصرش را به قوت روشنفکری بدل کرد/ مردم همیشه عِرق ملی دارندداود فیرحی در گفت‌وگو با ایلنا عنوان کرد: باید نظام فقهی را نوسازی کنیم/ آخوند خراسانی ضعف‌های روحانیت معاصرش را به قوت روشنفکری بدل کرد/ مردم همیشه عِرق ملی دارند

آمریکا باید سریع‌تر خود را از عربستان سعودی جدا کند/ تصحیح اشتباهات در قبال ایران، توقع مردم آمریکاستواشنگتن اگزمینر گزارش داد؛ آمریکا باید سریع‌تر خود را از عربستان سعودی جدا کند/ تصحیح اشتباهات در قبال ایران، توقع مردم آمریکاست

کمیسیون انتخابات افغانستان: حتی با دو نامزد هم انتخابات را برگزار می‌کنیمکمیسیون مستقل انتخابات افغانستان دوشنبه 5 آگست اعلام کرد که حتی با دو نامزد هم انتخابات ریاست جمهوری

در تیراندازی‌های روز شنبه در دو ایالت آمریکا ۳۱ تن جان باختند و شمار بسیاری نیز زخمی شدند. پلیس جوان ۲۱ سالهٔ سفیدپوستی را به اتهام تیراندازی و قتل در تگزاس بازداشت کرده است. پلیس شهر ال‌پاسوی تگزاس همچنین اعلام کرده است که اندک زمانی پیش از تیراندازی یک بیانیهٔ مهاجرستیزانهٔ منسوب به متهم روی اینترنت منتشر شده است.

نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا لحن و سخنان رئیس جمهوری این کشور را در برانگیختن میهن‌پرستی افراطی و نیز مهاجرستیزی محکوم کرده‌ و اعلام کردند که وی به شکل غیرمستقیم مسبب چنین فجایعی است.

آقای ترامپ روز دوشنبه و طی سخنانی رسمی اینترنت، شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های ویدئویی خشونت‌بار را عامل تحریک و افراطی ساختن افراد معرفی کرد. وی هیچ اشاره‌ای به سخنان پیشین خود که بسیاری آنها را نژادپرستانه قلمداد کرده‌ بودند نکرد.

وی همچنین خواستار مجازات فوری اعدام برای عاملان حملات این‌چنینی شد اما با تأکید بر بیماری روانی افراد دیگر بار نه خرید و فروش آزاد اسلحه بلکه افراد مشکل‌دار را مسبب چنین فجایعی برشمرد.