آیا می‌توانم سندی که به نام همسرم کردم را لغو کنم و مالکیتش را پس بگیرم؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 20 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

⚖️آیا می‌توانم سندی که به نام همسرم کردم را لغو کنم و مالکیتش را پس بگیرم؟ پاسخ 👇 سوال_و_جواب_حقوقی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

با سلام. بنده زمینی داشتم که چند سال پیش خانه ای در آن ساختم و خانه را به نام همسرم کردم اما حالا پشیمان شده ام چون ایشان ناسازگاری کرده و هر روز صحبت از طلاق می کند و اصلا رفتار خوبی در خانه ندارد. می خواستم بدانم الان می توانم خانه خودم را پس بگیرم؟ اگر بله راهش چیست؟با سلام! مالکیت برای فردی است که خانه به نام او است. اما اگر بتوانید اثبات کنید که خانه را بابت هبه به همسرتان داده اید در شرایطی می توانید استرداد کنید.

اگر خانه به شخص ثالثی منتقل نشده باشد و هبه در قبال یک امری نباشد قابل استرداد است. باید ابتدا یک اظهارنامه به خانم بفرستید و اعلام کنید خانه ای را که هبه کرده اید را می خواهید پس بگیرید و به اصلاح حقوقی از هبه رجوع کنید. پس از آن باید دادخواستی مبنی بر تنفیذ رجوع از هبه و الزام به انتقال ملک تنظیم کرده و به دادگاه حقوقی بدهید. ماده ۸۰۳ قانون مدنی در مورد مقررات مربوط به رجوع از هبه است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اگر قطعی زدی نه اما وکالتی شاید

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا ایده‌ مجله ووگ از یک کتاب کپی شده است؟سردبیری افتخاری تازه‌ترین شماره نسخه‌ بریتانیایی مجله‌ ووگ برعهده مگان_مارکل، عروس خانواده_سلطنتی بریتانیا، بود. منتقدان می‌گویند طرح روی جلد و عنوان شماره جدید این مجله معروف مد، از روی کتابی که سه سال پیش منتشر شده، کپی شده است. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آیا در مورد حقوق معلمان، کنوانسیون‌های بین‌المللی وجود دارند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ماهواره‌ها در حال تبدیل شدن به جاسوس‌های واقعی هستندوجود ماهواره‌های فضایی باعث ایجاد نگرانی در بین مردم شده است. آنها فکر می‌کنند که این ماهواره‌ها می‌توانند حریم خصوصی افراد را کنترل و هویت آنها را فاش کنند اما کمپانی‌هایی مثل پلنت لبز می‌گویند که ماهواره‌ها تغییرات کلی را ثبت می‌کنند و قادر نیستند هویت افراد یا پلاک ماشین آنها را شناسایی کنند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

YouTubeاز خود که نه ولی از عنگلیس و بی‌بی‌سی بیزاریم
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

YouTubeکاش از هرکسی در جایگاه خودش استفاده کنیم فارغ از جوزدگی و میزان موافقت با رأی ما
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بارندگی‌ها پیامدهای خشکسالی ۱۱ ساله را جبران نکردمدیریت مصرف، سرفصلی است که بازخوانی آن فقط مختص دوره‌های خشکسالی نبوده و با توجه به اقلیم ایران همواره باید رعایت شود. موضوعی که چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد و مصرف آب کلان شهری هر ساله رو به افزایش است و بحران کم‌آبی آینده را تهدید می‌کند؛ به‌طوریکه پیش‌بینی‌ها حاکی است تا افق ۱۴۱۰ و با افزایش ۱۰۰ میلیونی جمعیت ایران، تامین آب شرب و بهداشتی سالم‌ به یک بحران جدی تبدیل خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »