انریکه مورا: تهران و واشینگتن برای احیای برجام باید تصمیمات دشواری بگیرند

07/10/1400 02:49:00 ق.ظ

انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات برجام، گفت که برای احیای این توافق هسته‌ای، تهران و واشینگتن ناگزیر از اتخاذ تصمیمات دشوار هستند.

انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات برجام، گفت که برای احیای این توافق هسته‌ای، تهران و واشینگتن ناگزیر از اتخاذ تصمیمات دشوار هستند. وی افزود: «کار دشواری خواهد بود. تهران و واشینگتن، هر دو باید تصمیمات سیاسی سختی بگیرند.

» دور هشتم مذاکرات احیای برجام از روز دوشنبه در وین آغاز شد در حالی که مانند دورهای پیشین، خبری از گفت‌وگوی مستقیم نمایندگان ایران و ایالات متحده نیست و طرفین از طریق دیگر اعضای باقی‌مانده در برجام با یکدیگر تماس دارند.

مذاکره‌کنندگان ایرانی وارد وین شدند؛ پافشاری ایران بر رفع تحریم‌های نفتی این میان کشورهای غربی نسبت به از دست رفتم زمان هشدار داده‌ و تاکید داشته‌اند که بازه زمانی مذاکرات باید محدود باشد. اما یک روز قبل از آغاز دور جدید مذاکرات، یک منبع نزدیک به تیم مذاکره‌کننده ایران که نامش ذکر نشده در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایرنا تاکید کرد که تهران ضرب‌الاجلی را در این زمینه نمی‌پذیرد.

وی اظهار داشت: «ایران متعهد به دستیابی به یک توافق خوب در کوتاه‌ترین زمان ممکن است اما ما اسیر ضرب‌الاجل‌های ساختگی نخواهیم شد و این ضرب‌الاجل‌ها باعث تغییر خطوط قرمز ما نخواهند شد. برای ما حالت اضطراری در مذاکرات وجود ندارد.» headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

«وانکا»، من و «آنتوان چخوف»| علی اصغر شیرزادی

هر وقت به هر دلیل و علت دچار خستگی ذهنی می‌شوم یکی دو داستان «آنتوان چخوف» را می‌خوانم. با هر بازخوانی می‌بینم که چراغی کوچک در داستان او روشن می‌شود و معنایی تازه سر بر می‌آورد. داستان کوتاه «وانکا» از مجموعه داستان‌های این نویسنده همیشه زنده را -شاید- برای دهمین بار در یکی از شب‌های ماه آخر پاییز گذشته خوانده‌ام. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

رئيس‌ جمهور ونزوئلا برای ایجاد یک شبکه اقتصادی به تهران سفر می‌کندرئیس‌جمهور ونزوئلا گفته است با دولت ابراهیم رئیسی بر سر چند پروژه جدید توافق کرده و به دعوت همتای ایرانی خود به زودی راهی تهران می‌شود. نیکلاس مادورو روز دوشنبه ۶ دی‌ماه در... ۲۲ دی ماه در دادگاه انقلاب شاهین‌شهر اصفهان

حائل دور محوطه تئاتر شهر تهران طرحی سیاسی یا برای حفظ امنیت؟ | DW | 26.12.2021ایجاد حائل دور محوطه تئاتر شهر تهران با مخالفت‌های زیادی روبروست، اما موافقانی هم دارد که می‌گویند کشیدن حصار برای جلوگیری از آسیب‌ به این مجموعه است. مخالفان، طرح را سیاسی و با 'پیامی نامناسب' برای شهروندان می‌دانند.

انریکه‌ مورا: ایران از مفاد توافق هسته‌ای سال 2015 تخطی کرده استانریکه مورا، هماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات وین در ارتباط با توافق هسته‌ای ایران با بیان این که «زمان زیادی برای دستیابی به توافق نداریم و همچنین نمی‌توان باشه تو راست میگی... 7خوب وه چی؟ چه غلطی میخواهید بکنید؟ به گاو_شیرده آل_سعود چه ربطی داره؟ موشک های یمن خو هستند؟

انریکه مورا: در مرحله‌ای از مذاکرات احیای برجام هستیم که «باید بتوان به نتیجه رسید»▪️روز دوشنبه در پایان جلسه کمیسیون مشترک برجام در وین، انریکه_مورا، رئیس کمیسیون، گفت زمان اتخاذ تصمیم‌های سیاسی از سوی تهران و واشنگتن است و برای رسیدن به نتیجه زمان زیادی باقی نمانده است. ب نظر بنده انریکه مورا این خَر پُروی اروپایی را باید از گوش هایش آویزان کرد 🤔 آیا این مَردک خودش را خَر فَرض کرده یا دیگران را ! دولت های اروپا بدانند یا رَفیق آیت الله باشند و عواقب آن یا با اسرائیل و یهودیان اروپا باشند در حال حاضر آمریکا در جایگاهی نیست که بخواهد برای ایران زمان تعیین کند دست برتر با ایران است و آمریکا ملتمسانه منتظر و حیران مانده

شناسایی دو خوشه از بیماران اُمیکرون در تهران و خراسان

حال و هوای کریسمس درخیابان های تهران- عکس خبری تسنیم | Tasnimحال و هوای کریسمس در تهران در آستانه آغاز سال ۲۰۲۲ در تهران بخصوص در نقاطی که هموطنان مسیحی در آن زندگی میکنند حال هوای شهر کریسمسی شده است گزارش تصویری: