انداختن مشکلات تئاتر به گردن تورم، قابل قبول نیست/ به‌جای بیمه بیکاری، هنرمندان را ریزه‌خوار وام یک میلیونی کرده‌اند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 53%

سهراب سلیمی: انداختن مشکلات تئاتر به گردن تورم، قابل قبول نیست/ به‌جای بیمه بیکاری، هنرمندان را ریزه‌خوار وام یک میلیونی کرده‌اند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، به دشواری‌هایی اشاره می‌کند که کرونا به هنرمندان تئاتر در یک سال اخیر تحمیل کرده و مشکلات همیشگی آنها را دوچندان کرده است؛ مشکلاتی که به نظر می‌رسد گوش شنوایی برای آنها نیست و برای همین چند روز پیش گروهی از هنرمندان خانه تئاتر برای بیان خواسته‌هایشان اعتراضی در سکوت مقابل مجلس شورای اسلامی داشتند.

سلیمی یادآور شد: وقتی به کُنه مطلب مراجعه کنیم، می‌بینیم که اساسا چیزی به نام بودجه تئاتر وجود ندارد که درباره‌اش بحث کنیم؛ یک بودجه فرهنگی می‌آید که بیشتر صرف حواشی می‌شود تا مساله تئاتر. خبری از یک بودجه مستقل و مشخص برای تئاتر نیست یا دست‌کم من آن را نمی‌بینم. وقتی چنین چیزی دیده نشود، یعنی جایگاه تئاتر تعریف نشده.

او ادامه داد: اما این را هم هوشمندانه می‌دانم که در اینجور مواقع، سیاسیون برای صف‌آرایی هم که شده بدشان نمی‌آید به هنرمندان تکیه بزنند. کما اینکه تا امروز این کار را کرده‌اند و بهره‌هایش را هم برده‌اند. ولی من به عنوان یک شخص می‌خواهم بگویم جدای از همه این قضایا که می‌دانم از این حرکت ما بهره‌برداری می‌کنند، اما برای اینکه فردای تاریخ پیش خودم آرامش داشته باشم که من جدای از جمع نبودم، در حاشیه و در کنج ننشستم و نگفتم لنگش کن، آمدم در این عرصه.

او با اشاره ضرورت تداوم تلاش هنرمندان برای بیان خواسته‌هایشان و طرح مشکلات، گفت: وقتی دچار بیماری می‌شوم به پزشک مراجعه می‌کنم ولی وقتی ببینم پروسه درمانم طولانی شده سراغ پزشک دیگری هم می‌روم. چون می‌خواهم دردم مداوا شود یا دست‌کم بدانم در مقابل این درد قرار است از کار بی‌افتم. ما در چنین شرایطی قرار گرفته‌ایم؛ باید تلاش کنیم برای درمان. باید تلاش کنیم برای برون‌رفت از این معضلات. همانطور که در تمام دنیا این تلاش‌ها انجام شده و هیچ دستاوردی خلق‌الساعه نبوده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

علی کریمی خوبه ولی چه رزومه ی مدیریتی داره؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر ارشاد: کرونا ضربه بزرگی به اقتصاد تئاتر زدبازدید وزیر ارشاد از جشنواره تئاتر فجر، تقدیم اجراها به یکی از شهدای مدافع سلامت و... از جمله خبرهای این رویداد است. شیره انگور را خورد وگفت,, شیرین است چشم نخوری وزیر تو بگو کرونا به اقتصاد کجا و چه بخشش ضربه بزرگی نزد فقط یکی نام ببر با رسم شکل غیر تئاتر بیست دقیقه وقت داری کتاب باز از معاون وزیر هم میتونی کمک بگیری اصلا تو میدونی تئاتر چی هست؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سینماها از فردا به کار خود ادامه می‌دهند- اخبار سینما و تئاتر - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnimسینما‌ها از فردا باز می‌شوند دبیر انجمن سینماداران ایران: با پیگیر‌های رئیس سازمان سینمایی و همکاری ستاد ملی کرونا و وزارت کشور سالن‌های سینما‌ها از دوازدهم فروردین ماه به فعالیت خود ادامه می‌دهند سینما رئیس شواری صنفی نمایش: سینماها برای اولین‌بار از گروه سه مشاغل به گروه دو منتقل شدند مگر تعطیل بودند که باز بشند!
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

قالیباف: نارسایی‌ها ربطی به انقلاب اسلامی ندارد/راه حل مشکلات میدان دادن به جوانان استقالیباف: *«شعار نه غزه، نه لبنان» غلط‌ترین و دروغ‌ترین شعار ممکن بود *اگر کسی جانش را فدای ایران می‌دانست، باید مانند شهید سردار سلیمانی پیش می‌رفت *نارسایی‌ها ربطی به انقلاب اسلامی ندارد دقت کن شعار اینه نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران چرا؟ چون حتی غزه و لیچبنان هم برا ایران اجنبی هست شما هم اجنبی پرست نباشید عه این برگشت؟ سلیمانی که به گفته خودش سرباز ولایت بود و به خاطر همین در آبان 1500 ایرانی معترض را کشت به خاطر ایران در سوریه جنگ داخلی ایجاد کرد و 600 هزار سوری را به کشتن داد؟ به خاطر ایران در یمن و عراق و لبنان و افغانستان شبه نظامیان را مسلح و آرامش این کشورها را به ریخته؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پدر تئاتر ایران | DW | 23.02.2021پنجم اسفند ۱۲۷۰ : ۱۲۹ سال پیش در چنین روزی علی نصر در تهران زاده شد: «اولین آرزویم تأسیس تئاتر در ایران بود و آرزوی دومم اینکه یک مدرسه کوچک برای این فن مهیا سازم.» جواد داداش پس رسما داری گرون کردن خدمات تلفن همراه رو اعلام میکنی یا حرزت اباس روانش شاد، بیاید ایران کنار ما زندگی کنید ببینیم یاد اون مرحوم جایی در حافظه تاریخیتون داره؟ وقتی هر روز با خبر مرگ و اعدام و شکنجه بیدار میشیم جنبش مهر ؛ تنها راه نجات ایران هم وطن رژیم ولایت فقیه دو نوع حکومت دارد . ظاهری شامل جنایت و خیانت و خسارت برای حکومت باطنی است ضروری است اول باطن رژیم اهریمنی را بشناسیم برای شناخت باطن و شناخت راه نجات به کتاب جنبش مهر ، و جعبه سیاه ایران به وبسایت شرکت کتاب و ...تهیه کنید ،
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نوذر آزادی هنرمند سرشناس ایرانی درگذشت؛ از تئاتر تا درخشش در نقش «آقای قاطبه»صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. روحش شاد 😢 Rip 🖤🖤
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »