انتقاد طرفداران ایران از رئیس‌جمهوری عراق و روزه‌گیری سیستانی از سیاست

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

انتقاد طرفداران ایران از رئیس‌جمهوری عراق و روزه‌گیری سیستانی از سیاست العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در این راستا، ائتلاف «البناء» (سازندگی) به رهبری هادی العامری و نوری مالکی، برهام صالح رئیس‌جمهوری عراق را به نقض قانون اساسی و در پیش گرفتن سیاست وقت‌کشی متهم کرده، از مجلس خواست تا او را برکنار کند.

علاوه بر این، ائتلاف البناء در ادامه بیانیه خود با اشاره به احتمال درغلتیدن کشور به هرج و مرج، تاکید کرد: «نقض قانون اساسی از سوی جهتی که می‌بایست حامی آن باشد، به معنای سوق دادن کشور به سوی آشوبی است که تنها در خدمت بیگانگانی است که چیزی جز شر برای عراق و مردم آن نمی‌خواهند. مردمی که به شدت با هر گونه دیکته کردن اوامر از سوی هر جهتی که باشد و با سیاست کار انجام شده و پیچاندن بازو و نادیده‌انگاری نهادهای قانونی، مخالفت می‌ورزد.

شایان ذکر است، برهم صالح رئیس‌جمهوری، روز پنجشنبه 26 دسامبر، اعلام کرده بود آماده تقدیم استعفانامه خود در برابر اعضای مجلس نمایندگان است و از معرفی اسعد العیدانی نامزد فراکسیون البناء به عنوان نخست‌وزیر جدید پوزش خواست. عبدالمهدی در اوایل ماه دسامبر، زیر فشار اعتراضاتی که از اول اکتبر گذشته در عراق آغاز شده بود، استعفا داد. مردم در تظاهرات خود خواستار کنار رفتن طبقه حاکم سیاسی متهم به فساد، تشکیل دولت به دور از باندبازی‌های سیاسی و نفوذ احزاب و برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی هستند.این تحولات همزمان با اعلامیه دفتر علی سیستانی مرجع تقلید شیعیان عراق، در روز پنجشنبه در این خصوص بود که خطبه نماز جمعه امروز در اقدامی نادر به ویژه در ماه‌های اخیر، حاوی مطالب سیاسی نخواهد بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یکی از رهبران پیشین اخوان پرده از روابط این گروه با ایران برمی‌‌داردجزئیات اسرارآمی‌ز فراوانی در روابط اخوان‌المسلمین با ایران وجود دارد که هنوز فاش نشده است، خصوصاً پس
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

توئیتر سپیده قلیان پس از اعلام «شکایت از صداوسیمای جمهوری اسلامی» از دسترس خارج شد🔺توئیتر سپیده قلیان پس از اعلام «شکایت از صداوسیمای جمهوری اسلامی» از دسترس خارج شد ⚡️در حالی گزارش‌ها حاکی ازشکایت سپیده_قلیان از صداوسیمای است که توئیتر این فعال کارگری پس ازافشاگری درباره اعترافات اجباری بازداشت شدگان اعتراضات از دسترس خارج شده است. Sending love to Sepideh Ghalyan💕
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کانون نویسندگان ایران از وضعیت سلامت «آرش گنجی» در بازداشت ابراز نگرانی کرد🔺کانون نویسندگان ایران از وضعیت سلامت «آرش گنجی» در بازداشت ابراز نگرانی کرد ⚡️کانون نویسندگان ایران با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سلامت آرش_گنجی مترجم و منشی این کانون، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط او شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

درخواست از شورای امنیت: خشونت ایران علیه معترضان محکوم شود | DW | 26.12.2019شماری از مدافعان حقوق بشر در داخل و خارج از ایران، در نامه‌ای به رئیس ادواری شورای امنیت، خواستارآن شده‌اند که این نهاد، سرکوب مردم در جریان اعتراضات آبان را 'جنایت علیه بشریت' دانسته و قطعنامه‌ای در این زمینه صادر کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت شماری از شرکت‌کنندگان در مراسم یادبود قربانیان اعتراضات ایرانروز پنج‌شنبه 26 دسامبر 2019 شهرهای مختلف ایران شاهد برگزاری مراسم یادبود کشته‌شدگان اعتراضات سراسری تبریک به رضا پهلوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

گزارش رسانه‌های آمریکایی از مراسم چهلم قربانیان اعتراضات آبان ماه در ایرانهمزمان با چهلم کشته شدگان اعتراضات آبان ماه در ایران، گزارش‌ها و تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی حاکی از جو شدید امنیتی در شهرهای مختلف ایران است. از جمله در «بهشت سکینه» کرج که ماموران امنیتی بر
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »