دولت الوفاق لیبی رسما از ترکیه درخواست کمک نظامی کرد

27/12/2019 10:55:00 ق.ظ

دولت #الوفاق لیبی رسما از ترکیه درخواست کمک نظامی کرد #العربية

الوفاق, العربية

دولت الوفاق لیبی رسما از ترکیه درخواست کمک نظامی کرد العربية

یک مقام مسئول در طرابلس پایتخت لیبی، پنج‌شنبه 26 دسامبر 2019 تاکید کرد که دولت الوفاق لیبی به ریاست

به گزارش منابع «العربیه» دولت الوفاق لیبی از ترکیه درخواست دخالت نظامی هوایی برای متوقف کردن حمله ارتش ملی لیبی کرده است.این منابع افزودند که دولت الوفاق لیبی همچنین از آنکارا تقاضا کرد تا سامانه‌های پدافند هوایی در اختیار نیروهایش قرار دهد.

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه پنج‌شنبه پیش از این اعلام کرد کشورش در پاسخ به درخواست مقامات طرابلس نیروهایش را در نزدیک‌ترین زمان و تا ماه آینده به لیبی اعزام خواهد کرد.اردوغان همچنین اعلام کرد کشورش از دولت وفاق در لیبی درخواستی برای ارسال نیرو به این کشور دریافت کرده، و در این‌باره تاکید کرد «ما این کار انجام خواهیم داد».

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

قشنگ انگار پوستر ی فیلم سینمایی هالیوودی لیبی واقعی

با پایان یافتن ضرب‌الاجل؛ ارتش لیبی مواضع الوفاق را در مصراته بمباران کردهمزمان با پایان یافتن ضرب‌الاجل تعیین شده، نیروی هوایی ارتش ملی لیبی بامداد پنج‌شنبه 26 دسامبر2019

مکزیک دولت بولیوی را به 'ارعاب دیپلماتیک' متهم کردوزارت خارجه مکزیک گفته است که از اینکه ماموران امنیتی بولیوی ساختمان های سفارت و اقامتگاه سفیرش را زیر 'نظارت بیش از حد عادی' قرار داده اند عمیقا ناخرسند است و آن را نوعی ارعاب می داند. اوو مورالس، رئیس جمهوری مستعفی بولیوی، به عنوان پناهنده در مکزیک به سفر می برد.

دولت ژاپن اعزام هواپیماهای گشتی و ناو جنگی به خلیج فارس را تصویب کردهیئت دولت ژاپن تصویب کرده است که ناو جنگی و هواپیماهای گشتی جهت حفاظت از کشتیرانی ازاد به خاورمیانه و خلیج فارس اعزام کند و این طرح در اوایل سال آینده اجرایی خواهد شد. یک نفتکش ژاپنی در میان کشتی‌هایی بود که اوایل سال جاری در منطقه خلیج فارس هدف حملات منتسب به ایران قرار گرفت. Let's fight. ژاپن هم زبان آخوندها و ملاّیان را فهمید اینم امتیاز خودشو تو این بلبشو گرفت

حماس: دولت فلسطین برای برگزاری انتخابات در قدس باید 'سیاست تحمیل' را دنبال کند

مصادره حقوق زندانیان فلسطینی توسط دولت اسرائیل

مجازات ماموران دولت در مرز که با قاچاق‌بران انسان همکاری می‌کنند چیست؟

فایز السراج، رسما برای مقابله با حمله‌ ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر، از ترکیه تقاضای دریافت حمایت‌های نظامی هوایی، زمینی و دریایی کرد.در حملاتی به شهر مصراته مواضع نیروهای الوفاق لیبی را بمباران کرد.ساختمان اقامتگاه سفیر مکزیک در لاپاز اوو مورالس و پناهندگی به مکزیک اوو مورالس نخستین سیاستمدار از جامعه بومیان بولیوی بود که به ریاست جمهوری رسید.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید Getty Images Image caption نخست وزیر و شماری از اعضای کابینه ژاپن - اعزام نیروی نظامی به خارج موضوعی مهم در ژاپن است هیئت دولت ژاپن اعزام هواپیماهای گشتی و ناو جنگی به خاورمیانه و منطقه خلیج فارس را تایید کرده است.

به گزارش منابع «العربیه» دولت الوفاق لیبی از ترکیه درخواست دخالت نظامی هوایی برای متوقف کردن حمله ارتش ملی لیبی کرده است. این منابع افزودند که دولت الوفاق لیبی همچنین از آنکارا تقاضا کرد تا سامانه‌های پدافند هوایی در اختیار نیروهایش قرار دهد. مرکز اطلاع‌رسانی عملیات ارتش ملی لیبی در صفحه کاربری خود در شبکه «فیس‌بوک» اعلام کرد حملات هوایی ارتش به مصراته پس از پایان ضرب الاجل برای خروج نیروهای مصراته از طرابلس و سرت انجام شد و مراکز فرماندهی و مخازن اسلحه نیروهای الوفاق در این شهر را هدف قرار داد. رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه پنج‌شنبه پیش از این اعلام کرد کشورش در پاسخ به درخواست مقامات طرابلس نیروهایش را در نزدیک‌ترین زمان و تا ماه آینده به لیبی اعزام خواهد کرد. طبق قانون اساسی که در سال ۱۹۶۷ به تصویب رسیده بود، انتخاب یک فرد به ریاست جمهوری برای دو دوره مجاز دانسته شده بود مشروط بر اینکه این دو دوره پی در پی نباشد. اردوغان همچنین اعلام کرد کشورش از دولت وفاق در لیبی درخواستی برای ارسال نیرو به این کشور دریافت کرده، و در این‌باره تاکید کرد «ما این کار انجام خواهیم داد». سرلشکر احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی جمعه گذشته با تعیین ضرب‌الاجل یادشده گفت چنانچه نیروهای مصراته از شهرهای طرابلس پایتخت و سرت خارج نشوند، ارتش شهر مصراته را هدف حملات هوایی خود قرار خواهد داد. شبکه تلویزیونی رسمی ترکیه «TRT» به نقل از اردوغان گفت: «با تمام وسایل از دولت وفاق در برابر ارتش لیبی حمایت می‌کنیم». حق نشر عکس Tasnimnews Image caption برخی از ناظران هدف ژاپن از پذیرش روحانی را طرح موضوع اعزام ناو جنگی به منطقه بدون برانگیختن خصومت ایران دانستند در ماه های مه و ژوئن سال جاری و پس از اجرایی شدن مرحله دوم تحریم نفتی آمریکا علیه ایران، انفجارهایی در چند نفتکش در بنادر کشورهای جنوبی خلیج فارس روی داد و همچنین چند کشتی هدف حمله قرار گرفت.

او همچنین ضمن اعلام این‌ که «در 8 ژانویه 2020 با طرح اعزام نیرو به لیبی موافقت خواهد شد»، تاکید کرد «موافقت‌نامه ما با لیبی به طور کامل به مورد اجرا گذاشته شده و در اسناد سازمان ملل متحد به ثبت رسیده است». همزمان با اعزام نیروهای کمکی به مبادی ورودی طرابلس در تدارک حمله و ورود به این شهر، یگان‌های ارتش ملی لیبی کنترل تعدادی از مناطق و شهرک‌های پایتخت را به دست گرفتند. حق نشر عکس Image caption مورالس روابط نزدیکی با رهبران ایران داشت در سال ۲۰۱۶، دولت حذف محدودیت دوره‌های ریاست جمهوری را به همه‌پرسی گذاشت که با اختلاف اندک آرا، به تصویب نرسید. .