انتقاد هدایت هاشمی از دولت در نشست "نجلا"/ هم مردم و هم صداوسیما می‌خواهند "نجلا2" ساخته شود- اخبار رادیو و تلویزیون - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnim

10/08/1399 03:23 ب.ظ

🎥 انتقاد بازیگر نجلا از دولت هدایت هاشمی: ما هم همچون کادر درمان که در صف اول این جبهه می‌جنگند، شرایط سختی داریم دولت به تولید آثار فرهنگی و هنری توجه شایسته‌ای نمی‌کند

هدایت هاشمی در نشست خبری 'نجلا' از دولت به‌خاطر بی‌توجهی به آثار فرهنگی هنری انتقاد کرد و نویسنده سریال خبر از فصل دوم داد. در این نشست خیرالله تقیانی‌پور کارگردان سریال "نجلا" با بیان اینکه بازخورد نظر مخاطبان بسیار خوب بود، این استقبال را مایه مباهات عوامل سریال دانست و گفت: گستردگی تماس مخاطبان از شهرهای مختلف ایران نظیر آبادان، کرمان، اصفهان، همدان و...

نشان از دیده شدن و استقبال مردم از این اثر دارد. قرار بود بیشتر سکانس‌های بیرونی سریال در خرمشهر ضبط شود که با توجه به شیوع کرونا و اعلام وضعیت قرمز در این شهر مجبور شدیم ابتدا فضاهای داخلی را در تهران ضبط کنیم و پس از پایان وضعیت قرمز برای سکانس‌های بیرونی به جنوب سفر کردیم.

وی با ابراز اینکه در طول تصویربرداری نگران سلامتی بازیگران بوده است، عنوان کرد: بازیگر جلوی دوربین باید ماسک را برمی‌داشت و برای من سخت بود بازیگرم با هنرورانی که معلوم نبود قبل و بعد از کار کجا می‌رفتند و ناقل بودند یا نه، نفس به نفس شود. ما دلمان خوش بود که آقا امام حسین(ع) نگهدار بچه‌ها است و خوشبختانه بیماری سراغ هیچ‌کس نیامد.

وی درباره طرح اولیه داستان این سریال گفت: همیشه دغدغه ساخت اثری درباره راهپیمایی اربعین را داشتم. ایده اولیه از مستندی کوتاه درباره مینی‌بوس حامل زائران اربعین بود، طرحی آماده شد و به‌کمک دوستان نویسنده این داستان به‌نگارش درآمد. headtopics.com

پس شما هم کمک کنید و از دست مزد ها نجومی خود کمی بگذرید

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

ناامیدی از برقراری آتش‌بس در ناگورنو-قره باغ؛ ارمنستان از روسیه تقاضای کمک کرد«در صورت گسترش درگیری‌ها به درون خاک ارمنستان، مسکو همۀ کمک‌های لازم را مطابق با معاهدۀ دوستی، همکاری و کمک متقابل دو كشور، به ارمنستان ارائه خواهد داد.» رژیم تروریستی ارمنستان باید اراضی اشغالی ترک کند آویزان شدن از روسیه هم نتیجه ای ندارد. ارمنستان اراضی اشغال شده رو ترک کنه و به چهار قطعنامه شورای امنیت احترام بگذاره خود به خود آتشبس خواهد شد ناطران محترم یورونیوز سعی کنید خبرنگار نژادپرست ترکستیز استخدام نکنید اگر کردید لگامش دستتون باشه اگر نباشه زود رسوا میشوید تشکر

تشکیل اداره ویژه موقت در مناطق آزاد شده آذربایجان از اشغال ارمنستان

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا: خطر ابتلا به کرونا برای پرستاران بیش از سایر اعضای کادر درمانی استمرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا: خطر ابتلا به کرونا برای پرستاران بیش از سایر اعضای کادر درمانی است این مطالعه ۶۷۶۰ نفر از اعضای کادر درمانی را که در ماه‌های اولیه شیوع ویروس_کرونا در آمریکا در بیمارستان بستری شدند در ۱۳ ایالت مورد بررسی قرار داد. از کرامات شیخ ما چه عجب مشت باز کرد و گفت یک وجب.... یه عالمه بودجه میگیرن واسه تفت دادن کسشعرهایی که واسه همه اظهر من‌الشمسه !

پنج تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ در شمال سوریه از پای درآمدندرجب هم‌النصر و باز مانده داعشی ها را به آذربایجان اورده

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 233 هزار نفر فراتر رفت

سرقت از علی داییسلبریتی ها و ورزشکارهایی که در مقابل ظلم حاکم سکوت میکنند و فقط به فکر منافع مالی خودشان هستند به زوذی مزه فقر و فلاکت مردم را با گوشت و پوست درک خواهند کرد. یه بشگون از خرس گریزلی چیزی نیست 😂 این که چیزی نیست. هر روز هزاران مورد سرقت و کیف قاپی خشن صورت میگیره که از روی اجبار و فقر هست

، کارگردان، نویسنده و سه بازیگر سریال "نجلا" امروز پاسخگوی نظرات مردم از سامانه 162 صدا و سیما بودند، سپس در نشستی به‌صورت آن‌لاین پاسخِ رسانه‌ای‌ها را دادند.

در این نشست خیرالله تقیانی‌پور کارگردان سریال "نجلا" با بیان اینکه بازخورد نظر مخاطبان بسیار خوب بود، این استقبال را مایه مباهات عوامل سریال دانست و گفت: گستردگی تماس مخاطبان از شهرهای مختلف ایران نظیر آبادان، کرمان، اصفهان، همدان و... نشان از دیده شدن و استقبال مردم از این اثر دارد. قرار بود بیشتر سکانس‌های بیرونی سریال در خرمشهر ضبط شود که با توجه به شیوع کرونا و اعلام وضعیت قرمز در این شهر مجبور شدیم ابتدا فضاهای داخلی را در تهران ضبط کنیم و پس از پایان وضعیت قرمز برای سکانس‌های بیرونی به جنوب سفر کردیم.

وی با ابراز اینکه در طول تصویربرداری نگران سلامتی بازیگران بوده است، عنوان کرد: بازیگر جلوی دوربین باید ماسک را برمی‌داشت و برای من سخت بود بازیگرم با هنرورانی که معلوم نبود قبل و بعد از کار کجا می‌رفتند و ناقل بودند یا نه، نفس به نفس شود. ما دلمان خوش بود که آقا امام حسین(ع) نگهدار بچه‌ها است و خوشبختانه بیماری سراغ هیچ‌کس نیامد.

وی درباره طرح اولیه داستان این سریال گفت: همیشه دغدغه ساخت اثری درباره راهپیمایی اربعین را داشتم. ایده اولیه از مستندی کوتاه درباره مینی‌بوس حامل زائران اربعین بود، طرحی آماده شد و به‌کمک دوستان نویسنده این داستان به‌نگارش درآمد.

کارگردان سریال "نجلا" از آرزوی برخی از عوامل برای رفتن به راهپیمایی اربعین یاد کرد و گفت: متأسفانه امسال محدودیت‌ها همه ما را آرزو به دل گذاشت و امیدوارم این سریال تا حدودی توانسته باشد کمی از حسرت مشتاقان این سفر را کم کند.

کارگردان "نجلا" در پایان با انتقاد از وضعیت بد بازیگران تئاتر گفت: اگر توفیقی در سریال بود به‌خاطر نفس گرم عوامل بود. بازیگران غالباً تئاتری بودند و در کوره تئاتر پخته شده بودند. موقع ساخت، آقای هاشمی گفتند "خیرالله، تو از تئاتر آمدی، یادت نرود بچه‌های تئاتر توقع دارند". الآن وضعیت تئاتر خیلی بد است و خیلی‌ها بیکارند. با احترام به همه شغل‌ها اما در شأن بازیگر تئاتر نیست که مسافرکشی کند. به من می‌گفتند "سریال 15قسمتی است، بازیگرانی را بیاور که مردم بشناسند". بازیگران تئاتر آن‌قدر توانایی دارند که مردم از همان قسمت‌های اول با سریال ارتباط برقرار کردند. از مسئولان خواهش می‌کنم به داد بازیگران تئاتر برسند، معیشتشان به‌شدت سخت شده است من خواستم تا از این تریبون صدایشان را به مسئولان برسانم.

هدایت هاشمی یکی از بازیگران سریال درباره انتقادها به گویش و لهجه بازیگران "نجلا" گفت: در این شرایط کرونا اصحاب فرهنگ و هنر در خط مقدم‌اند و وظیفه دارند بخش زیادی از امنیت مردم را فراهم کنند. من سابقه کارهایی با گویش‌های مختلف را دارم خواهشی که از مردم دارم این است که از اظهارنظر سریع پرهیز کنند و بگذارند ما هنرمندان به گویش‌های مختلف دسترسی پیدا بکنیم و مردم را با فرهنگ و گویش مناطق مختلف آشنا کنیم. از بومیان مناطقی که سریالی درباره‌شان ساخته می‌شود خواهش می‌کنم در ساخته شدن این کارها صبر داشته باشند تا این کارها با جرئت و جسارت بیشتری به مناطق مختلف ایران بروند.

او در ادامه صحبت‌هایش به انتظار مردم از ساخت فصل دوم "نجلا" تأکید کرد: ارتباط بی‌واسطه با مخاطبان اتفاق خوبی است. مخاطبان اکثراً از سریال ابراز رضایت داشتند. خیلی‌ها انتظار فصل دوم را داشتند که باید ببینم چه اتفاقی می‌افتد.

این بازیگر با انتقاد از بی‌توجهی نسبت به آثار فرهنگی هنری تصریح کرد: اهمال‌کاری‌ای که در دولت ما وجود دارد این است که توجه به آثار فرهنگی آن‌طور که باید و شاید نیست. می‌دانم که باید به پرستاران و پزشکان بودجه خوبی تخصیص داده شود که در خط مقدم هستند اما از طرفی عصبی شدن و به‌هم‌ریختگی‌های روانی را در منزل‌ها داریم که باید به آن توجه شود و یکی از راه‌های مقابله تولید آثار فرهنگی و هنری و سرگرمی است، با این کار مملکت دچار آرامش می‌شود. ما هنرمندان ظرفیت این را داریم که از طریق جعبه جادویی آرامش را به مردم هدیه بدهیم؛ به‌شرطی که شرایط و بودجه آن فراهم شود.

هاشمی به اتفاقات تلخِ سکانس‌های پایانی "نجلا" اشاره و اضافه کرد: در هفته پایانی فیلمبرداری "نجلا" اتفاقات بدی برای کارگردان سریال افتاد، خانواده‌اش درگیر کرونا شدند، مادرشان در کرج بستری بودند و آقای تقیانی‌پور با تمام تعهدش در جنوب کار را به پایان رساند.

مصطفی ساسانی بازیگر نقش عطا با ابراز اینکه گمشده‌ای در خانواده‌ها وجود دارد، خاطرنشان کرد: این‌که مردم خانوادگی فیلم ببینند سال‌ها گم شده بود. در تماس‌ها، مخاطبان گفتند خانوادگی سریال را می‌دیدند، این برایم هیجان‌انگیز و جذاب بود. من و خیرالله تقیانی‌پور از دوران نوجوانی با هم کار می‌کنیم، حدود بیست سال است، از تئاتر خیابانی و دوران سخت و بی‌پولی تاکنون که تلاش‌هایمان دارد نتیجه می‌دهد.

امیر جهانی یکی از نویسندگان سریال درباره ایده اولیه "نجلا" گفت: قرار بود از ابتدا این سریال محرمی باشد، یک ایده دو سه خطی مطرح شده بود که پسری عاشق دختری شده است و دختر شرط رفتن به کربلا را می‌گذارد. خیلی از مردم فکر می‌کنند پیاده‌روی اربعین برای دهه اخیر است اما تاریخ چندصدساله دارد. اتفاقاتی مثل کشتار در مسیر پیاده‌روی اربعین آن سال‌ها که به اربعین سرخ معروف شد و اخراج ایرانیان ساکن عراق و اوایل جنگ در ایران را می‌خواستیم روایت کنیم.

این نویسنده سریال از ساخت فصل دوم "نجلا" خبر داد و گفت: "نجلا" نسبت به سه سریال اخیر قبل از خودش در شبکه سه و بقیه سریال‌ها در سایر شبکه‌ها بازخورد بهتری داشته است. سه ایده برای شروع فصل دوم داریم و طرحش تقریباً آماده است، هم مخاطب و هم سازمان صداوسیما رغبت دارند فصل دوم ساخته شود.

علی غابشی مشاور گویش سریال درباره لهجه و انتقاداتی که به آن وارد شد صحبت کرد و این‌که 80 درصد گفته‌اند "ما اصلاً تلویزیون نگاه نمی‌کردیم و "نجلا" باعث شد هرجا هستیم خودمان را به این سریال برسانیم."