انتقاد شدید «صلح سبز» از وزیر اسراییلی که ایران را عامل تروریسم زیست محیطی خواند

15/12/1399 03:34 ب.ظ

انتقاد شدید «صلح سبز» از وزیر اسراییلی که ایران را عامل تروریسم زیست محیطی خواند بیشتر بخوانید🔽

مدیر سازمان صلح سبز اسراییل در واکنش به اظهارات وزیر محیط زیست اسراییل که ایران را عامل آلودگی های نفتی دریای مدیترانه و سواحل لبنان و اسراییل خوانده بود گفت که سخنان شخص وزیر تنها جنبه «تبلیغات انتخاباتی دارند و فاقد هرگونه مبنای واقعی هستند.» گیلا گملیل، وزیر پرنفوذ دولت بنیامین نتانیاهو در هفته اخیر بارها دولت ایران را عامل آلودگی های نفتی دریای مدیترانه، سواحل لبنان تا اسراییل، خوانده بود.

در مقابل جاناتان آیخنباوم، مدیر صلح سبز اسراییل اظهارات گیلا گملیل را «فاقد هرگونه مبنا» خواند گفت که باید این مسئول زیست محیطی «رسوا» شود.

آقای آیخنباوم تاکید کرد که اظهارات شخص وزیر «بوی بد تبلیغات انتخاباتی» می دهد. این فعال زیست محیطی گفت که ادعاهای وزیر کابینه اسراییل «نه تنها در داخل کشور بلکه اعتبار زیست محیطی اسراییل در جامعه بین الملل را زیر سوال می برد.»

اسراییل روز دوم فروردین سال آینده خورشیدی انتخابات سراسری برگزار می‌کند. گیلا گملیل یکی از پرنفوذترین سیاستمداران حال حاضر اسراییل و نزدیک‌ترین وزیر به بنیامین نتانیاهو است.AP Photo وی به تازگی اعلام کرده است که عامل اصلی آلودگی نفتی آب های مدیترانه در سواحل اسراییل و لبنان «یک نفت کش لیبیایی حامل نفت ایران است.‌ و ایرانی ها به عمد شیر نفت کش را در نزدیکی سواحل اسراییل باز کرده‌اند تا دریا را آلوده کنند.» headtopics.com

اسم یک سازمان را که ترجمه نمی کنند

ادامه مطلب:
euronews_pe »

انتقاد شدید پژوهشگران آمریکایی از گزارش جدید آسترازنکا | DW | 23.03.2021یک کمیسیون تخصصی در آمریکا گزارش جدید آسترازنکا را زیر سئوال برده‌ و آن را بر پایه‌ داده‌های قدیمی دانسته است. همزمان سازمان بهداشت جهانی هشدار داده که راهکارهای مبارزه با کرونا را نباید تنها در واکسیناسیون خلاصه کرد. سازمان بهداشت جهانی هنوز نتوانسته نتیجه درستی از تحقیقات در چین را علنی کند چون یا بدست نیاورده یا نتوانسته است ،با توجه به لخته شدن خون در مغز پس از تزریق آسترازنکا و در پی آن فوت اشخاص هشدار این سازمان محل تردید نیست؟

انتقاد شدید بلینکن از افزایش غنی‌سازی؛ جمهوری اسلامی نشان دهد در مذاکره جدی استانتقاد شدید بلینکن از افزایش غنی‌سازی؛ جمهوری اسلامی نشان دهد در مذاکره جدی است آقای بلینکن تاکید کرد آمریکا در مذاکرات هسته‌ای برای بازگشت به برجام جدی است و حالا باید ایران جدی بودن خود را نشان دهد اگه هنوز ترامپ بود ، ننه شونو میاورد جلو‌چشاشون😁 ایران در باره احیاء و تداوم برجام جدّی است بشرطی که امریکا و اروپا در عمل به تعهدات خود جدّی باشند و زیاده خواهی را کنار بگذارند.. برجام جاده یکطرفه نیست امریکا از برجام خارج شده،جدیت در بازگشت به برجام یعنی : رفع تحریم ها

وزش باد شدید تا خیلی شدید در ۲۴ استان/ کاهش ۵ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هواسازمان هواشناسی با صدور هشداری از وزش باد شدید تا خیلی شدید و کاهش دما در نقاط مختلف کشور خبر داد و توصیه‌هایی را به کشاورزان، باغداران و ... ارایه کرد.

گیر افتادن خودروها در کولاک شدید محور زنجان - قزوین + فیلم- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim🎥 گیر افتادن خودروها در کولاک شدید محور زنجان قزوین

وقوع کولاک برف و وزش باد شدید در برخی مناطق کشوروقوع کولاک برف و وزش باد شدید در برخی مناطق کشور مدیرکل سازمان هواشناسی از بارش برف و باران و وقوع کولاک برف در برخی مناطق کشور طی امروز (۲۳ اسفند) خبر داد و گفت: امروز در بعضی استان‌ها وزش باد شدید خواهیم داشت. ما کولر داران 😑

سازمان مردم نهاد صلح سبز با انتقاد از سخنان وزیر محیط زیست اسراییل که ایران را متهم به «تروریسم زیست محیطی» کرده بود، سخنان این سیاست مدار را بر خلاف واقعیت خواند.

گیلا گملیل، وزیر پرنفوذ دولت بنیامین نتانیاهو در هفته اخیر بارها دولت ایران را عامل آلودگی های نفتی دریای مدیترانه، سواحل لبنان تا اسراییل، خوانده بود.

در مقابل جاناتان آیخنباوم، مدیر صلح سبز اسراییل اظهارات گیلا گملیل را «فاقد هرگونه مبنا» خواند گفت که باید این مسئول زیست محیطی «رسوا» شود.

آقای آیخنباوم تاکید کرد که اظهارات شخص وزیر «بوی بد تبلیغات انتخاباتی» می دهد. این فعال زیست محیطی گفت که ادعاهای وزیر کابینه اسراییل «نه تنها در داخل کشور بلکه اعتبار زیست محیطی اسراییل در جامعه بین الملل را زیر سوال می برد.»

اسراییل روز دوم فروردین سال آینده خورشیدی انتخابات سراسری برگزار می‌کند.

گیلا گملیل یکی از پرنفوذترین سیاستمداران حال حاضر اسراییل و نزدیک‌ترین وزیر به بنیامین نتانیاهو است.AP Photo

وی به تازگی اعلام کرده است که عامل اصلی آلودگی نفتی آب های مدیترانه در سواحل اسراییل و لبنان «یک نفت کش لیبیایی حامل نفت ایران است.‌ و ایرانی ها به عمد شیر نفت کش را در نزدیکی سواحل اسراییل باز کرده‌اند تا دریا را آلوده کنند.»

وزیر محیط زیست اسراییل به‌دلیل این سخنان تحت فشار گروه های حامی آب و هوای پاک قرار گرفته است.

نیروهای امنیتی اسراییل در روزهای گذشته تحقیقات گسترده ای را درباره ادعای وی آغاز کرده اند اما هیچ کدام هنوز اظهارات او را تایید نکرده اند.

وزارت دفاع اسراییل در یک بیانیه کوتاه گفته است که «هیچ مدرکی دال بر ریختن عمدی نفت به دریای مدیترانه توسط نفت کشی لیبیایی و یا دیگر نفت‌کش‌ها پیدا نکرده است.»

با وجود واکنش‌های گسترده بار دیگر وزیر محیط زیست اسراییل پنجشنبه شب در کانال ۱۲ این کشور، ایران را عامل «تروریسم زیست محیطی» در دریای مدیترانه خواند.