العربية

العربية

آغاز سفر رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق

آغاز سفر رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق #العربية

05/03/2021 03:52:00 ب.ظ

آغاز سفر رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق العربية

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان جمعه 5 مارس در آغاز سفر چهار روزه خود که خطرناکترین سفر خارجی‌اش

با فرود هواپیمای پاپ فرانسیس در فرودگاه بغداد، مصطفی الکاظمی نخست وزیر و مقامات ارشد دولت عراق به استقبال رهبر کاتولیک‌های جهان رفتند. پیش بینی می‌شود که پاپ در ادامه ملاقات‌هایش به دیدار برهم صالح رئیس جمهوری هم برود.یک هواپیمای متعلق به شرکت آلیتالیا، صبح امروز پاپ، همراهانش، خدمه امنیتی و حدود 75 روزنامه نگار از فرودگاه لئوناردو داوینچی در پروازی به مدت چهار ساعت و نیم، رم را به مقصد پایتخت عراق با ترک کرد.

بازتاب سقوط موشک در نزدیکی «دیمونا»| آیا اسرائیل هم به سرنوشت سعودی‌ها گرفتار خواهد شد؟- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim بیانیه وزارت امور خارجه در پاسخ به هجمه‌ها و تخریب‌ها علیه دستگاه دیپلماسی و تیم مذاکره کننده بایدن احتمالا کشتار ارامنه را به‌عنوان نسل‌کشی به رسمیت خواهد شناخت

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading your web browserاین در حالی است که عراق هزاران نفر از عناصر اضافی نیروهای امنیتی را برای محافظت از پاپ در طول این بازدید، انتشار داده که پس از موج حملات موشکی و بمب‌های دست‌ساز، باعث ایجاد نگرانی در مورد حفظ جان پاپ شده‌است.

انتظار می‌رود پاپ ( 84 ساله) از چهار شهرعراق از جمله موصل بازدید کند که سنگر داعش بود و در کلیساها و ساختمان‌های آن، هنوز نشانه‌های نبردها مشاهده می‌شود. پاپ فرانسیس همچنین از شهر اور، زادگاه پیامبر ابراهیم نیز بازدید خواهد‌ کرد. هزاران عراقی، کلیپ‌های ویدیویی در رسانههای اجتماعی دست به دست کردند که شامل درخواست از پاپ برای بازدید از مناطق محروم عراق بود. headtopics.com

به نظر برخی از عراقی‌ها، مسئولان تنها در صورتی اقدام به ترمیم جاده‌ها و خیابان‌های مناطق می‌کنند که کشور میزبان میهمانی عالی رتبه باشد ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد لبنان

لبنان | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی