آغاز سفر رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آغاز سفر رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق العربية

با فرود هواپیمای پاپ فرانسیس در فرودگاه بغداد، مصطفی الکاظمی نخست وزیر و مقامات ارشد دولت عراق به استقبال رهبر کاتولیک‌های جهان رفتند. پیش بینی می‌شود که پاپ در ادامه ملاقات‌هایش به دیدار برهم صالح رئیس جمهوری هم برود.

یک هواپیمای متعلق به شرکت آلیتالیا، صبح امروز پاپ، همراهانش، خدمه امنیتی و حدود 75 روزنامه نگار از فرودگاه لئوناردو داوینچی در پروازی به مدت چهار ساعت و نیم، رم را به مقصد پایتخت عراق با ترک کرد.این در حالی است که عراق هزاران نفر از عناصر اضافی نیروهای امنیتی را برای محافظت از پاپ در طول این بازدید، انتشار داده که پس از موج حملات موشکی و بمب‌های دست‌ساز، باعث ایجاد نگرانی در مورد حفظ جان پاپ شده‌است.

انتظار می‌رود پاپ از چهار شهرعراق از جمله موصل بازدید کند که سنگر داعش بود و در کلیساها و ساختمان‌های آن، هنوز نشانه‌های نبردها مشاهده می‌شود. پاپ فرانسیس همچنین از شهر اور، زادگاه پیامبر ابراهیم نیز بازدید خواهد‌ کرد. هزاران عراقی، کلیپ‌های ویدیویی در رسانههای اجتماعی دست به دست کردند که شامل درخواست از پاپ برای بازدید از مناطق محروم عراق بود.

به نظر برخی از عراقی‌ها، مسئولان تنها در صورتی اقدام به ترمیم جاده‌ها و خیابان‌های مناطق می‌کنند که کشور میزبان میهمانی عالی رتبه باشد یکی ازایستگاه‌های بسیار مهم این دیدار تاریخی که برای اولین بار از زمان تأسیس جمهوری عراق صورت می‌گیرد ، بازدید پاپ از شهر نجف و ملاقات با علی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان عراق خواهد بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سفر با کارت شناسایی میان ترکیه و آذربایجان از اول آوریل آغاز می‌شودسفر میان ترکیه و آذربایجان با استفاده از کارت شناسایی و بدون نیاز به ویزا و پاسپورت از اول آوریل آغاز می‌شود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفر نوروزی در اوج کرونا؛ تست منفی کاغذی ملاک سفر نیست | DW | 19.03.2021اشتیاق سفر مردم در تعطیلات نوروزی با وجود شیوع گسترده کرونا در ایران بیشتر شده است. مقامات به مردم توصیه می‌کنند از سفر به شهرهایی که وضعیت قرمز کرونایی دارند بپرهیزند و از تست‌های کاغذی تقلبی کرونا استفاده نکنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سفر به ۹۱ درصد شهرهای کشور آزاد است اما، سفر نرویدپلیس راهور: سفر به ۹۱ درصد شهرهای کشور آزاد است اما، سفر نروید رییس پلیس راهور: بنابر مصوبات ستاد ملی کرونا، در ۹۱ درصد از شهرهای کشور سفر آزاد است، فقط ۴۰ شهر وضعیت قرمز و نارنجی و محدودیت سفر دارند البته توصیه می‌کنیم که هموطنان سفر نروند حالا که سال جهش اقتصادی تا چند روز دیگه تموم میشه بیایید از جهشهای خوشگلتون بگین ببینم اینطور نشه که بگیم یه خری یه زری زد و رفت! نه_به_جمهوری_اسلامی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

التماس می‌کنم مردم سفر نروند/ حتی اگر تمام دروازه‌ها باز بود، حضرت عباسی سفر نرویدوزیر بهداشت گفت: دیروز ۵۷ درصد مواردی که در خوزستان تست کردیم، مبتلا به ویروس جهش یافته بودند که این خطر بزرگی برای وضعیت کشور خواهد بود. چه تدبیرویژه ای باگفتن حضرت عباسی
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دیوان کیفری بین‌المللی تحقیقات درباره جنایات جنگی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین آغاز کرددادستانی دیوان‌کیفری‌بین‌المللی تحقیقات درباره جنایات‌جنگی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین آغاز کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »