انتخابات فدراسیون فوتبال؛ راننده اکبر ترکان به ساختمان مصادره شده باز می‌گردد؟

07/01/2021 10:26:00 ب.ظ

فوتبال, راستی_آزمایی

«محمدرضا ساکت» برای به دست آوردن کرسی نماینده باشگاه‌ها در هیات رییسه فدراسیون فوتبال ثبت‌نام کرد. او پیش از ورود به مدیریت ورزش ایران راننده شخصی «اکبر ترکان»، مدیرعامل کنونی «شستا» بود. اخبار_ایران راستی_آزمایی گزارش younesipour 👇

بود. او «منصور قنبرزاده» مدیرعامل سابق تیم «نفت» تهران و «شهره موسوی» مدیرعامل «شرکت بادران» را به عنوان دو نایب رییس خود معرفی کرد.اما پیش از آن، محمدرضا ساکت راننده شخصی «اکبر ترکان»، مدیرعامل کنونی «شستا» و مصادره کننده اموال فدراسیون فوتبال و باشگاه «پرسپولیس»

سردار اکبر ترکان با عناوینی مانند فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدیر سابق ورزشی، سیاست‌مدار کنونی و فعال اقتصادی، از اعضای موسس «حزب اعتدال و توسعه»، مشاور ارشد رییس‌جمهوری، دبیر «شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی»، رییس «سازمان نظام‌مهندسی ساختمان» و عضو «شورای اقتصاد و سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی» شناخته می‌شود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

younesipour هر بهانه ازهر فعالی خیانته پتیشن ضد نیاک نیاز به 100کا امضا داره و مهلتش 12 روز مانده ولی تا الان 33کا امضا جمع شده واقعا خجالت اوره نایاکیها و مزدوران و معامله گران تمام تلاششون اینه امضا جمع نشه خجالت بکشیم واقعا با این براندازی فعالان حمایت نکنن خائنن younesipour رانندگی پله پیشرفته. younesipour آدم کثیفیه قطعا

younesipour مدیر عامل کنونی شستا رضوانی فر هست نه ترکان!!؟!

هیات رییسه فدراسیون فوتبال انتخاب شدند؛ از نایب رییس هرمی تا دبیرکل محروم

حسن آک‌کوش به عنوان رئیس فدراسیون وزنه‌برداری اروپا انتخاب شدحسن آک‌کوش به عنوان رئیس فدراسیون وزنه‌برداری اروپا انتخاب شد

انتخابات اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان؛ آرمین لاشت به‌عنوان جانشین مرکل انتخاب شدآنگلا مرکل گفته برای ادامه صدراعظمی نامزد نخواهد داشت. عاملی که می تواند راه آقای لاشت ۵۹ ساله را برای تبدیل شدن به شخص اول سیاسی آلمان در انتخابات سپتامبر آینده هموار کند. بیچاره چیزها...

انتخاب خاتمی و احمدی‌نژاد و روحانی مثل بارداری ناخواسته بود/ با پدیده‌های انتخاباتی نمی‌توان مملکت اداره کرد/ فقدان انتخابات در قالب و فضای حزب یعنی همین دولت‌های بی‌برنامه ما!محسن کوهکن، عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:انتخاب خاتمی و احمدی‌نژاد و روحانی مثل بارداری ناخواسته بود/ هیچ یک از آقایان نه خاتمی نه احمدی‌نژاد و نه روحانی هیچ برنامه‌ای برای اداره کشور نداشتند اونا همه بارداری ناخواسته بودند امثال خود کوهکن بچه هاش باشه حالا ویار نکنی سقطتش کنی حالا رئیس جمهوری بعد ، با برنامه قبلی کیچه کسانی ا؟ باردار شده ؟

امنیت انتخابات ۱۴۰۰ برعهده پلیس است/ امیدواریم مردم فردی را انتخاب کنند که روی پای خودش بایستدفرمانده ناجا با بیان اینکه امنیت انتخابات ۱۴۰۰ برعهده ما است، گفت: انشالله انتخابات امن و پرشوری خواهیم داشت و مردم کسی را انتخاب کنند که روی پای خودش بایستد و با روحیه جهادی به آنها خدمت کند و بتوانیم مانند گذشته در مقابل قلدری‌های آمریکا بایستیم.

نارضایتی و گلایه از سوءمدیریت‌ها نباید به «عدم مشارکت» در انتخابات منجر شود/ در مقابل مشکلات باید «رویه فعالانه» را انتخاب کنیم نه «رویه منفعلانه»نماینده خمینی‌شهر در مجلس یازدهم گفت: انسانی که از «رویه فعال» پیروزی می‌کند به‌جای «رویه منفعلانه» درچنین شرایطی به صحنه می‌آید و اوضاع را به نفع خود و دیگران عوض می‌کند. لذا اگر مردم بخواهند رویه‌ها و اشتباهات گذشته و سوءمدیریت‌ها عوض شود چاره‌ای جز این نیست که به صحنه بیایند، در انتخابات شرکت کنند. غلط زیادی میکنند این آقا از فقر و بدبختی مردم کوبا خبر ندارد برایش رای مردم م هم و نیست بلکه انتخابات مانند یک رفراندم است جهت مشروعیت نظام

در دومین روز از مهلت نام‌نویسی انتخابات فدراسیون فوتبال، «محمدرضا ساکت»، دبیرکل پیشین فدراسیون فوتبال ایران و مرد شماره ۲ «مهدی تاج»، رییس پیشین این فدراسیون، برای به دست آوردن کرسی نماینده باشگاه‌ها در هیات رییسه فدراسیون فوتبال ثبت‌نام کرد.پس از انتخاب «شهاب‌الدین عزیزی خادم» به‌عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال، اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال نیز مشخص شدند.01.Aa روز شنبه ۱۶ ژانویه انتخابات درون حزبی «اتحادیه دموکرات مسیحی» آلمان برگزار شد و پس از رای‌گیری آرمین لاشت به عنوان رهبر جدید این حزب انتخاب و معرفی شد.

روز چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹، «شهاب‌الدین عزیزی‌خادم» برای پست ریاست فدراسیون فوتبال نام‌نویسی کرده بود. او «منصور قنبرزاده» مدیرعامل سابق تیم «نفت» تهران و «شهره موسوی» مدیرعامل «شرکت بادران» را به عنوان دو نایب رییس خود معرفی کرد. دقایقی پس از اعلام پیروزی شهاب‌الدین عزیزی خادم، مبنی بر حضور «علی خطیر» در پست دبیرکلی فدراسیون فوتبال به گوش رسید. محمدرضا ساکت در دهه‌ ۷۰ خورشیدی، مدیر کل تربیت بدنی استان اصفهان و سپس رییس هیات فوتبال این استان بود.. اما از ابتدای دهه ۸۰ خورشیدی، به مدیرعاملی باشگاه «سپاهان» اصفهان رسید.   *** امروز (یکشنبه) انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار و «شهاب‌الدین عزیزی خادم» به مدت ۴ سال به ریاست این فدراسیون انتخاب شد. پس از آغاز ریاست مهدی تاج بر فدراسیون فوتبال، او ۱۱ پست در ساختمان فدراسیون کسب کرد. در رای‌گیری امروز که برای نخستین بار به صورت دیجیتالی و از راه دور انجام گرفت در دور اول آرمین لاشت و فردریش مرتس بیشترین آرا را به خود اختصاص دادند و به دور دوم راه یافتند.

ریاست «کمیته بازاریابی» سازمان لیگ، عضویت در کمیته‌های «فوتسال» و «فوتبال ساحلی»، مشاور عالی رییس فدراسیون، مدیر تیم‌های ملی فوتبال ایران، مدیر «آکادمی فوتبال»، سرپرست تیم‌های ملی و دبیرکلی فدراسیون بخشی از پست‌های کلیدی محمدرضا ساکت به حساب می‌آیند. پس از انتخاب شهاب‌‌الدین عزیزی خادم، برخی از رسانه‌های ایران مدعی شدند، علی خطیر به عنوان دبیرکل آینده این فدراسیون معرفی شده است. اما پیش از آن، محمدرضا ساکت راننده شخصی «اکبر ترکان»، مدیرعامل کنونی «شستا» و مصادره کننده اموال فدراسیون فوتبال و باشگاه «پرسپولیس» بود . سردار اکبر ترکان با عناوینی مانند فرمانده سابق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مدیر سابق ورزشی، سیاست‌مدار کنونی و فعال اقتصادی، از اعضای موسس «حزب اعتدال و توسعه»، مشاور ارشد رییس‌جمهوری، دبیر «شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی»، رییس «سازمان نظام‌مهندسی ساختمان» و عضو «شورای اقتصاد و سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی» شناخته می‌شود. او به صورت مستقیم «علی خطیر»، معاون سابق باشگاه استقلال را به‌عنوان بخشی از مجموعه عوامل بدهکاری‌های سنگین فوتبال ایران معرفی کرد. «محمد مایلی‌کهن»، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران سال ۱۳۹۵ در انتقاد به حضور مدیران نزدیک به مهدی تاج در فدراسیون فوتبال، گفته بود: «طرف راننده اکبر ترکان بود، الان دبیر فدراسیون فوتبال ایران است.» دهه ۶۰، زمانی که اکبر ترکان ریاست هیات فوتبال اصفهان را برعهده داشت، محمدرضا ساکت راننده شخصی او و خانواده‌اش بود. او مدعی بود این تلاش علی خطیر، برای شکست خوردن پرونده‌های دادرسی باشگاه‌ تراکتور در فیفا بوده است. با انتخاب آقای لاشت، زمینه برای حضور او در انتخابات سراسری مهر ماه سال آینده خورشیدی در آلمان و جانشنی آنگلا مرکل هموار می‌شود.

اما چه‌گونه به خودروی اکبر ترکان رسید؟ ساکت در دهه ۶۰ از فعالان پایگاه بسیج اصفهان بود که برای جنگ، نیروی داوطلب بسیجی پیدا و اعزام می‌کردند. خودش اما سابقه حضور در جبهه را ندارد.» دوم شهریور سال ۱۳۹۹ خبرگزاری ایسنا به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، خبر از محرومیت علی خطیر از هرگونه فعالیت در زمینه فوتبال و حضور در ورزشگاه‌ها داد. به این ترتیب، یکی از سه نیروی اصلی مهدی تاج در فدراسیون فوتبال، راننده سابق اکبر ترکان که توسط شخص این سردار سپاه به ریاست تربیت بدنی استان و هیات فوتبال اصفهان رسید، حالا برای بازگشت دوباره به فدراسیون خیز برداشته است. توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال توسط شرکتی که امروز با مدیریت سردار اکبر ترکان اداره می‌شود، از برنامه‌های محمدرضا ساکت، مهدی تاج و محمود اسلامیان برای زیرفشار قراردادن مجموعه فوتبال در راستای بازگشت دوباره آن‌ها به قدرت بود.» نکته قابل تامل این است که لودویچ دلشات، وکالت فدراسیون فوتبال در. بهمن سال ۱۳۹۶، در جریان مناظره محمدرضا ساکت با «علی کریمی» در برنامه تلویزیونی ورزشی «۹۰»، زمانی که دبیرکل وقت فدراسیون فوتبال سعی داشت علی کریمی را به دلیل به هم‌ریختگی و عصبانیتش از فساد فدراسیون فوتبال مورد تمسخر قرار دهد، جمله‌ای از زبان کریمی جاری شد: «اگر از جواب دادن به سوالات من طفره بروید، حرف‌هایی خواهم زد که به صلاحت نیست.

» اطرافیان علی کریمی گفته بودند که او به صورت غیرمستقیم، محمدرضا ساکت را در مورد پرونده  پسرش تهدید کرده بود. ۲۸ مرداد همان سال، «مصطفی یگانه»، خواننده پاپ ایران در برنامه «حالا خورشید» مدعی شد که پسر یکی از مدیران فدراسیون فوتبال ایران از او «کلاه‎برداری» کرده است: «علی‎رغم میل باطنی‌ام، مجبور شدم از پسر این آقا شکایت کنم. او متواری است و من حتی حکم جلب او را هم دارم.» او شهریورماه به صورت واضح نام محمد ساکت را در برنامه «مثبت دو» از شبکه دوم سیما به زبان آورد: «من دوستی دارم به نام محمد ساکت که مدتی است هیچ خبری از او ندارم. لطفا اگر کسی او را می شناسد یا نشان و آدرسی از او دارد، با برنامه تماس بگیرد.

» آقازاده دبیرکل فدراسیون فوتبال علاقه زیادی به فوتبال نداشت. سال‌های ابتدایی دهه ۹۰ سعی کرد با «شهراد ناظمی»، مدیربرنامه رسمی فدراسیون جهانی فوتبال همکاری کند اما چندان مورد اقبال ناظمی قرار نگرفت. بعد سراغ سینما و موسیقی رفت. مدتی هم متواری شد. پدرش به مصطفی یگانه گفته بود که هیچ خبری از آقازاده خود ندارد.

بعید به نظر می‌رسید که پدر، نشانی از پسر نداشته باشد. اما محمدرضا ساکت یکی از طیف فناناپذیرهای مدیریت فوتبال ایران، اطلاعی نداشت. امروز هم‌چنین «کیومرث طهوری»، رییس هیات فوتبال چهارمحال و بختیاری و از نزدیک‌ترین مدیران به «حیدر بهاروند»، برای بخش «هیات‌ها» در هیات رییسه فدراسیون ثبت‌نام کرد. کیومرث طهوری، از منصوبان مورد حمایت حیدر بهاروند در استان چهارمحال و بختیاری محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد مدیران سایه مهدی تاج، رییس مستعفی فدراسیون فوتبال در حال آرایش هیات رییسه فدراسیون هستند.

آن‌ها هم خودشان برای تصدی میزهای مختلف نام‌نویسی می‌کنند و هم از مدیرانی که خودشان آن‌ها را منصوب کرده‌اند، به عنوان «رقیب انتخاباتی» دعوت می‌کنند. مهلت نام نویسی کاندیداهای پست ریاست و هیات رییسه فدراسیون فوتبال ۲۰ دی به پایان می‌رسد. مطابق قانون، کلیه نامزدها باید «شخصا» جهت تکمیل فرآیند ثبت‌نام و تحویل اصل مدارک عمومی و امضا فرم‌ها به دبیرخانه مجمع مراجعه و رسید دریافت کنند. خبرگزاری « ایسنا » گزارش داده است برخی از مدیران صاحب نفوذ و پیشین فدراسیون فوتبال با چند مدیر و عضو مجمع فدراسیون فوتبال تماس گرفته و آن‌ها را به دلیل حمایت احتمالی از سایر کاندیداتورها، تهدید به برکناری تا پیش از آغاز مجمع کرده‌اند. ایسنا بدون نام بردن از محمدرضا ساکت، محمود اسلامیان و مهدی تاج مدعی، شده است: «متهمان پرونده ویلموس و برخی از متهمان اقتصادی نیز به چرخه پیچیده انتخابات فدراسیون فوتبال ورود کرده‌اند.

» .