انتخابات افغانستان؛ تیم عبدالله، تیم غنی را به 'استفاده از امکانات دولتی' متهم کرد

21/06/1398 03:49 ب.ظ

دسته انتخاباتی 'ثبات و همگرایی' به رهبری عبدالله عبدالله می‌گوید که دسته انتخاباتی 'دولت‌ساز' به رهبری محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری از امکانات دولت در کارزارهای انتخاباتی سود برده است. دسته انتخاباتی آقای غنی اما این اتهام را رد می‌کند. رئیس دبیرخانه کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید که بیشترین شکایات مبنی بر 'سوء استفاده از امکانات دولت' در این نهاد علیه دسته‌های انتخاباتی ' دولت‌ساز' و 'ثبات و همگرایی' در این کمیسیون ثبت‌شده است.

دسته انتخاباتی 'ثبات و همگرایی' به رهبری عبدالله عبدالله می‌گوید که دسته انتخاباتی 'دولت‌ساز' به رهبری محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری از امکانات دولت در کارزارهای انتخاباتی سود برده است. دسته انتخاباتی آقای غنی اما این اتهام را رد می‌کند. رئیس دبیرخانه کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید که بیشترین شکایات مبنی بر 'سوء استفاده از امکانات دولت' در این نهاد علیه دسته‌های انتخاباتی ' دولت‌ساز' و 'ثبات و همگرایی' در این کمیسیون ثبت‌شده است. در همین حال چمن شاه اعتمادی، رئیس دبیرخانه کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید که بیشترین شکایات مبنی بر"سوء استفاده از امکانات دولت" در این نهاد علیه دسته‌های انتخاباتی"دولت‌ساز" و"ثبات و همگرایی" در این کمیسیون ثبت‌شده...

در همین حال چمن شاه اعتمادی، رئیس دبیرخانه کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید که بیشترین شکایات مبنی بر"سوء استفاده از امکانات دولت" در این نهاد علیه دسته‌های انتخاباتی"دولت‌ساز" و"ثبات و همگرایی" در این کمیسیون ثبت‌شده است.

بنا بر این کمیسیون، تاکنون ۵۸ مورد شکایت در این نهاد ثبت شده که بیشتر آن مربوط به استفاده از امکانات دولتی و حضور و فعالیت مقام‌های دولتی در کمپین‌های انتخاباتی است. سه روز پیش کمیسیون ولایتی رسیدگی به شکایات انتخاباتی کابل اعلام کرد که وزیر امور خارجه، رئیس دانشگاه کابل و مشاوران رئیس جمهوری افغانستان را به دلیل تخلف انتخاباتی به پرداخت جریمه نقدی و محروم شدن از حق رای دادن محکوم کرده است.

براساس اعلام این کمیسیون صلاح الدین ربانی، وزیر خارجه افغانستان به پرداخت ۱۵ هزار افغانی به دلیل شرکت در مبارزات انتخاباتی تیم"ثبات و همگرایی" به رهبری عبدالله عبدالله محکوم شده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

جنجال ها برسر انتخاب نام «کمیسیون حفاظت از منافع زندگی اروپایی ها»در پی اعلام نام کمیسیون و روسای پیشنهادی آنها از سوی رئیس کمیسیون اروپا در روز سه شنبه، نام یکی از این کمیسیون ها انتقادات شدیدی را در بروکسل، پایتخت اتحادیه اروپا، برانگیخته است.

بیرانوند به کمیته انضباطی احضار شدبیرانوند دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال احضار شد.

تیم ملی هجومی بازی نمی‌کند/ بدون نظم جدید، از نظم زمان کی‌روش هم دور شده‌ایمبه اعتقاد جلال چراغپور تیم ملی فوتبال ایران بر خلاف نظر بسیاری از افراد هجومی بازی نمی‌کند چرا که فاکتورهای بازی هجومی در بازی تیم ملی دیده نمی‌شود.

زن پرونده تجاوز نیمار متهم به کلاه‌برداری شدپلیس برزیل، زنی را که نیمار ستاره فوتبال این کشور را در ماه مه و در هتلی در پاریس متهم به تجاوز کرده بود به گمراه کردن دادگاه متهم کرد.

آشفتگی در کاخ‌سفید باعث لغو مذاکره با طالبان شد/ اشتباه آمریکا کنار گذاشتن بزرگان و دولت افغانستان بودسفیر پیشین ایران در افغانستان گفت: افراد حاضر در تیم رئیس جمهوری آمریکا نمی‌خواهند صلح با طالبان به اسم نماینده فعلی این کشور در امور افغانستان ثبت و ضبط شود.

گام بلند کریستیانو رونالدو برای پشت سرگذاشتن علی داییکریستیانو رونالدو، ستاره تیم ملی فوتبال پرتغال به 4 گلی که به تیم ملی لیتوانی زد، گام بلندی برای

ادامه کارزار انتخاباتی در افغانستان همزمان با کمک ده میلیون دلاری بریتانیا

در همین حال چمن شاه اعتمادی، رئیس دبیرخانه کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید که بیشترین شکایات مبنی بر"سوء استفاده از امکانات دولت" در این نهاد علیه دسته‌های انتخاباتی"دولت‌ساز" و"ثبات و همگرایی" در این کمیسیون ثبت‌شده است.

بنا بر این کمیسیون، تاکنون ۵۸ مورد شکایت در این نهاد ثبت شده که بیشتر آن مربوط به استفاده از امکانات دولتی و حضور و فعالیت مقام‌های دولتی در کمپین‌های انتخاباتی است.

سه روز پیش کمیسیون ولایتی رسیدگی به شکایات انتخاباتی کابل اعلام کرد که وزیر امور خارجه، رئیس دانشگاه کابل و مشاوران رئیس جمهوری افغانستان را به دلیل تخلف انتخاباتی به پرداخت جریمه نقدی و محروم شدن از حق رای دادن محکوم کرده است.

براساس اعلام این کمیسیون صلاح الدین ربانی، وزیر خارجه افغانستان به پرداخت ۱۵ هزار افغانی به دلیل شرکت در مبارزات انتخاباتی تیم"ثبات و همگرایی" به رهبری عبدالله عبدالله محکوم شده است.

شاه حسین مرتضوی، مشاور ارشد رئیس جمهوری افغانستان در امور فرهنگی، عبدالرحیم عزیزی، مشاور رئیس جمهور غنی و حمیدالله فاروقی رئیس دانشگاه کابل نیز به دلیل حضور و فعالیت به نفع تیم آقای غنی از سوی این کمیسیون جریمه و از حق رای شدند.

براساس قانون انتخابات کارمندان دولتی حق ندارند از امکانات دولتی به نفع و یا علیه نامزد خاص استفاده کنند و در زمان ماموریت از نامزد مشخص به صورت رسمی حمایت کنند.