انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰؛ غصه‌های رهبری برای دولت جوان انقلابی - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰؛ غصه‌های رهبری برای دولت جوان انقلابی

حدود ۹ ماهی به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ باقی مانده است. حدس و گمان ها درباره رئیس جمهوری آینده از زمانی شروع شد که آیت الله علی خامنه‌ای رهبر ایران، از روی کار آمدن یک دولت "جوان انقلابی" سخن به میان آورد.

بخشی از طیف های اصلاح طلب و میانه رو هم به نتیجه رسیدند که دولت بعدی اصولگرا و "جوان" خواهد بود و رد گسترده نامزدهایشان در انتخابات مجلس یازدهم از سوی شورای نگهبان، نشانه دیگری بود که نه شانسی برای تایید صلاحیت نامزد مورد نظرشان از سوی شورای نگهبان دارند و نه شانسی در نزد اقبال عمومی.بخصوص با نارضایتی از عملکرد حسن روحانی که در عمل نتوانست با "کلید"ش قفل مشکلات کشور را باز کند و بهانه به دست مخالفانش داد.

گرچه او خودش غیرمستقیم نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرده بود. ضمن اینکه جایگاهی که او در نظام و حکومت داشت فراتر از دفتر پاستور بود، دایره نفوذش هر سه قوه را تحت تاثیر قرار داده بود و شاید دفتر پاستور برای او تنگ بود. در میان گزینه‌هایی نظامی، علی لاریجانی همچنان یکی از گزینه هاست اما اصولگراهای بخصوص تندرو نشان دادند که علاقه چندانی به او ندارند و عملکرد او در ریاست مجلس نشان داد که اصولگرایی میانه رو است.به نظر می‌رسد آقای لاریجانی هم بیشتر از اینکه به حمایت از اصولگرایان تندرو چشم داشته باشد، چشم انتظار حمایت بخشی از اصولگراها، میانه روها و حتی اصلاح طلبان است در این میان شاید شانس عزت الله ضرغامی بیشتر از علی لاریجانی باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک بمب در مسیر حرکت کاروان حامل معاون اول رئیس جمهوری افغانستان منفجر شدبه گفته خبرگزاری فرانسه، به نقل از یک منبع آگاه این انفجار انتحاری بوده که خود را همزمان با رسیدن کاروان حامل معاون رئیس جمهور منفجر کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمله به کاروان خودروهای معاون اول رئیس جمهوری افغانستان؛ امرالله صالح جان سالم به در برد - BBC News فارسیوزارت داخله/کشور افغانستان تایید می‌کند که یک انفجار در مربوطات حوزه چهارم امنیتی شهر کابل رخ داده است. دفتر امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری نیز گفته هدف این حمله آقای صالح بوده که جان سالم به در برده است. سخنگوی وزارت بهداشت به بی‌بی‌سی گفت که تاکنون ۴ کشته و ۱۲ زخمی از این انفجار به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند. تاکنون فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را برعهده نگرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واکنش مایک پمپئو به افزایش اورانیم غنی‌شده ایران: اروپایی‌ها برای اعمال تحریم‌ علیه جمهوری اسلامی به ما ملحق شوند🔴 خبر فوری | واکنش مایک پمپئو به افزایش اورانیم غنی‌شده ایران: اروپایی‌ها برای اعمال تحریم‌ علیه جمهوری_اسلامی به ما ملحق شوند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جهانگیری: اولیای دانش آموزان می‌توانند روش‌های متنوع آموزش را انتخاب کنند- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimجهانگیری: اجباری برای نحوه آموزش دانش‌آموزان نیست روش‌های مختلف و متنوعی پیش روی جامعه قرار گرفته و خانواده‌ها می‌توانند هر روشی که مناسب می‌دانند را انتخاب کنند امکان استفاده از شاد رایگان شده است تا هزینه‌ای بر خانواده‌ها تحمیل نشود بازگشایی_مدارس
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کرونا؛ توقف موقت آزمایش های دانشگاه آکسفورد برای تولید واکسن - BBC News فارسیمرحله نهایی آزمایش های دانشگاه آکسفورد برای تولید واکسن ویروس کرونا به خاطر بروز واکنش منفی در یکی از افراد مورد آزمایش به طور موقت متوقف شده است. شرکت داروسازی آسترا زنکا که با دانشگاه آکسفورد در تولید واکسن همکاری می کند، از بروز یک بیماری نامشخص خبر داده و توقف آزمایش ها را بر اساس 'روال طبیعی' این گونه تحقیقات عنوان کرده است. از تحقیقات مشترک دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترا زنکا به عنوان یکی از بخت های اصلی تولید واکسن ویروس کرونا نام برده می شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آغاز جدال حقوقی برای بازگرداندن جولیان آسانژ به آمریکا - BBC News فارسیجولیان آسانژ، یکی از بنیانگذاران وبسایت ویکی‌لیکس، امروز در دادگاهی در لندن حاضر شد که قرار است درخواست آمریکا برای استرداد او را بررسی کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »