امیرعبداللهیان با هیات طالبان دیدار کرد

19/10/1400 09:54:00 ب.ظ

وزیر امور خارجه ایران با هیات طالبان به رهبری سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه ایران با هیات طالبان به رهبری سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی 09.01.

2022 استانبول/ خبرگزاری آناتولی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران بعد از ظهر امروز با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان و هیات همراه او در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش وبگاه وزارت امور خارجه ایران، وی از تداوم کمک‌های بشردوستانه کشورش برای مردم افغانستان خبر داده و گفت که تهران برای ارائه کمک‌های بیشتر به‌منظور کاهش مشکلات مردم افغانستان از ظرفیت‌های منظقه‌ای استفاده خواهد کرد.

امیرعبداللهیان ضمن انتقاد از سیاست‌های آمریکا و متحدان آن در قبال افغانستان تاکید کرد که منابع مالی بلوکه شده این کشور توسط آمریکا باید برای ملاحظات بشردوستانه و کمک به بهبود وضعیت اقتصادی مردم افغانستان آزاد شود و در اختیار این کشور قرار بگیرد.

وی با یادآوری حادثه قتل 9 نفر پرسنل سفارت ایران در مزار شریف در سال 1998، از مقامات طالبان خواست برای حفاظت از اماکن دیپلماتیک اهتمام بورزند. هیئت افغانستان نیز تلاش‌های دولت جدید طالبان برای مبارزه با داعش و سایر گروه‌های تروریستی و همچنین سیاست‌های مربوط به مقابله با تولید و قاچاق مواد مخدر در این کشور را توضیح داد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: 'متین تندرو، پدر زانیار، معترض پیرانشهری که چشمش در اعتراضات سراسری ایران با ساچمه شلیک شده توسط ماموران آسیب دیده، در ویدیویی گفت آنها ۵ شب است در آب‌های یونان سرگردان شده‌اند. پیش از این آژانس خبری کردپای ویدیویی از زانیار منتشر کرده بود که نشان می‌داد در قایق پناهجویان است. پیشتر پدر زانیار (متین) در گفتگو با چاونیوز گفته بود که او به دلایل امنیتی و فشارهای سیاسی مجبور به خروج از ایران شده است.'‎

17K Likes, 307 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: 'متین تندرو، پدر زانیار، معترض پیرانشهری که چشمش در اع...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سفیر ژاپن در تهران با رئیس کل بانک مرکزی کشورمان دیدار کردکازوتوشی آیکاوا سفیر ژاپن در ایران امروز با علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ملاقات کرد.

دیدار باقری با مورا و مذاکره‌کنندگان ارشد سه کشور اروپایی در وینمذاکره کننده ارشد کشورمان در وین با انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و مذاکره‌کنندگان ارشد سه کشور اروپایی دیدار کرد.

دیدار سرپرست وزارت خارجه طالبان با امیرعبداللهیان/ متقی: مذاکرات مثبت و سازنده بودوزارت امورخارجه دولت موقت طالبان از دیدار امیرخان متقی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، پیرامون مسائل اقتصادی دوجانبه و مسائل امنیتی خبر داده و گفته که این مذاکرات مثبت و سازنده بوده است. یک روح در دو بدن HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia HelpRefugees_Indonesia چقدر به هم میان هر دو احمق هر دو خائن هردو دشمن مردم هردو بی غیرت هر دو بیشرف خدا درو به تخته جور میکنه طالبان رو هم به ملایان هر دو خبیث و از یک ریشه

دیدار نماینده دائمی سعودی با نمایندگان آمریکا، روسیه و فرانسه در وینپس از دیدار او با نماینده روسیه در وین، شاهزاده عبدالله بن خالد بن سلطان، نماینده دائم پادشاهی عربی سعودی در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در اتریش با رابرت

نخست وزیر و سه وزیر کانادا با خانوادهای قربانیان پرواز ۷۵۲ دیدار کردندنخست‌وزیر و سه وزیر کانادا روز جمعه ۱۷ دی‌ماه در دومین سالگرد سرنگونی پرواز ۷۵۲ با موشک‌های سپاه پاسداران، در نشستی مجازی با اعضای خانواده‌های قربانیان دیدار کردند.

دیدار نخست وزیر کانادا با خانواده‌های قربانیان هواپیمای اوکراینی