امرالله صالح: جبهه مقاومت پنجشیر برای دفاع از کل افغانستان است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون رئیس جمهور سابق افغانستان اعلام کرد که مقاومت مقر پنجشیر نه برای این ولایت، بلکه برای کل افغانستان است.

امرالله صالح ، معاون رئیس جمهور سابق افغانستان شام دوشنبه در حساب توئيتر خود نوشت: «مقاومت مقر پنجشیر نه برای این ولایت، بلکه برای کل افغانستان است. پرچم ملی با دکل نصب شده و در ساختمان‌های دولتی به اهتزاز درآمده است. مقاومت ما برای حفظ حقوق و ارزش‌هاست. افغان‌های غیرطالب از لحاظ سیاسی و حماسی اهل مقاومت هستند».

وی همچنین طی نامه‌ای آمادگی خود را با متحدان"جبهه مقاومت ملی" برای مقابله با"طالبان" در ولایت پنجشیر در شمال این کشور اعلام کرد. وی در نامه‌ای که مجله آلمانی"اشپیگل" منتشر کرده، تاکید کرده است: «ما از نظر جغرافیایی منزوی هستیم، اما افغانستان از نظر سیاسی و اخلاقی با ماست و هرگز تسلیم طالبان نمی شود». امرالله صالح همچنین افزود: «طالبان هرگز به حل و فصل سیاسی باور ندارند. آنها از ساده لوحی، خستگی و کوته بینی کاخ سفید در دوران ترامپ و بایدن سوء استفاده کردند».

معاون محمد اشرف غنی رئيس جمهور سابق افغانستان خاطرنشان کرد: «هنوز راهی برای خروج از این وضعیت وجود دارد و برای این منظور، جامعه بین‌المللی نیاز به حل و فصل سیاسی در افغانستان و همچنین به رسمیت شناختن و حمایت از مقاومت ملی در پنجشیر دارد».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نماینده مجلس: باید سوخت کشورهای محور مقاومت را تامین کنیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فوت‌و‌فن؛ لیورپول-چلسی: مقاومت بزرگ در آنفیلد - BBC News فارسیدر مهمترین بازی هفته سوم لیگ برتر فوتبال انگلیس، لیورپول و چلسی در ورزشگاه آنفیلد مقابل هم قرار گرفتند و چلسی به رغم اخراج یک بازیکن در اواخر نیمه اول، شکست نخورد و یک امتیاز گرفت. در فوت‌و‌فن این هفته، نگاهی انداخته‌ایم به این بازی.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

آخرین وضعیت ارسال سوخت به لبنان/ امنیت محموله‌ها برقرار است/ باید سوخت کشورهای محور مقاومت را تامین کنیمعضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ما باید هر گونه کمکی را که از دست‌مان برمی‌آید به محور مقاومت داشته باشیم تا به لحاظ تامین سوخت که جزء نیاز اولیه یک کشور است، دچار آسیب نشوند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

روسیه با نگاهی جدید به پیمان امنیت جمعی: خروج آمریکا از افغانستان برای ما تهدیدی امنیتی استوزیر دفاع روسیه می‌گوید برای مقابله با تهدیدات امنیتی که پس از خروج آمریکا از افغانستان پدید می‌آید، مسکو به همراه چندین کشور دیگر همسایه همکاری‌های امنیتی خود را گسترش می‌دهد. Signs of another invasion? شما کثافتها تا دیروز میگفتید که آمریکا از افغانستان باید خارج شود اما امروز احساس تهدید میکنید.این آتش خانمانسوز وانسانسوز روزی دامن شما را خواهد گرفت هم روسیه هم ایران وهم پاکستان کثیف (کسافتستان) حلا قدرت در افغانستان برای روسیه و ایران نخهدید است زیرا بهترین بستر برای رشد گروه های تروریستی چون داعش و القاعده است. امیدوارم ایران در دام مداخله در افغانستان نیفتد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فرانسه خواهان ایجاد منطقه‌ای امن در کابل از طریق سازمان ملل متحد استدولت بایدن امیدوار است که طالبان پس از مهلت ۳۱ اوت نیز به اتباع آمریکا و سایرین اجازه «عبور امن» برای خروج از افغانستان را بدهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طالبان پخش موسیقی و صدای زنان را ممنوع اعلام کرد | DW | 29.08.2021خبرگزاری پژواک افغانستان از ممنوعیت پخش موسیقی و حضور زنان مجری در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی ولایت قندهار در جنوب افغانستان خبر داده است. حاله همیره از مجاهد پرسان کو میگه خبر ندارم سالها پیش قبل از حمله ۱۱ سپتامبر رادیو آمریکا با طالبان گفتگو میکرد درست سال ۱۹۹۳ یا ۱۹۹۴ بود... آنها را افرادی روشن معرفی میکرد ، حتی یادم هست که آنها را طلبه هایی معرفی میکرد که امروزی و روشنفکر هستند و آنها را یک مدلِ پیشرفته از آخوندهای ایران معرفی میکرد. چقدر شبیه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »