امرالله صالح: جبهه مقاومت پنجشیر برای دفاع از کل افغانستان است

08/06/1400 11:21:00 ب.ظ

30.08.2021 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی امرالله صالح ، معاون رئیس جمهور سابق افغانستان شام دوشنبه در حساب توئيتر خود نوشت: «مقاومت مقر پنجشیر نه برای این ولایت، بلکه برای کل افغانستان است.

پرچم ملی با دکل نصب شده و در ساختمان‌های دولتی به اهتزاز درآمده است. مقاومت ما برای حفظ حقوق و ارزش‌هاست. افغان‌های غیرطالب از لحاظ سیاسی و حماسی اهل مقاومت هستند».

وی همچنین طی نامه‌ای آمادگی خود را با متحدان"جبهه مقاومت ملی" برای مقابله با"طالبان" در ولایت پنجشیر در شمال این کشور اعلام کرد. وی در نامه‌ای که مجله آلمانی"اشپیگل" منتشر کرده، تاکید کرده است: «ما از نظر جغرافیایی منزوی هستیم، اما افغانستان از نظر سیاسی و اخلاقی با ماست و هرگز تسلیم طالبان نمی شود».

امرالله صالح همچنین افزود: «طالبان هرگز به حل و فصل سیاسی باور ندارند. آنها از ساده لوحی، خستگی و کوته بینی کاخ سفید در دوران ترامپ و بایدن سوء استفاده کردند».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

نماینده مجلس: باید سوخت کشورهای محور مقاومت را تامین کنیم

فوت‌و‌فن؛ لیورپول-چلسی: مقاومت بزرگ در آنفیلد - BBC News فارسیدر مهمترین بازی هفته سوم لیگ برتر فوتبال انگلیس، لیورپول و چلسی در ورزشگاه آنفیلد مقابل هم قرار گرفتند و چلسی به رغم اخراج یک بازیکن در اواخر نیمه اول، شکست نخورد و یک امتیاز گرفت. در فوت‌و‌فن این هفته، نگاهی انداخته‌ایم به این بازی.

آخرین وضعیت ارسال سوخت به لبنان/ امنیت محموله‌ها برقرار است/ باید سوخت کشورهای محور مقاومت را تامین کنیمعضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ما باید هر گونه کمکی را که از دست‌مان برمی‌آید به محور مقاومت داشته باشیم تا به لحاظ تامین سوخت که جزء نیاز اولیه یک کشور است، دچار آسیب نشوند.

روسیه با نگاهی جدید به پیمان امنیت جمعی: خروج آمریکا از افغانستان برای ما تهدیدی امنیتی استوزیر دفاع روسیه می‌گوید برای مقابله با تهدیدات امنیتی که پس از خروج آمریکا از افغانستان پدید می‌آید، مسکو به همراه چندین کشور دیگر همسایه همکاری‌های امنیتی خود را گسترش می‌دهد. Signs of another invasion? شما کثافتها تا دیروز میگفتید که آمریکا از افغانستان باید خارج شود اما امروز احساس تهدید میکنید.این آتش خانمانسوز وانسانسوز روزی دامن شما را خواهد گرفت هم روسیه هم ایران وهم پاکستان کثیف (کسافتستان) حلا قدرت در افغانستان برای روسیه و ایران نخهدید است زیرا بهترین بستر برای رشد گروه های تروریستی چون داعش و القاعده است. امیدوارم ایران در دام مداخله در افغانستان نیفتد.

فرانسه خواهان ایجاد منطقه‌ای امن در کابل از طریق سازمان ملل متحد استدولت بایدن امیدوار است که طالبان پس از مهلت ۳۱ اوت نیز به اتباع آمریکا و سایرین اجازه «عبور امن» برای خروج از افغانستان را بدهد.

طالبان پخش موسیقی و صدای زنان را ممنوع اعلام کرد | DW | 29.08.2021خبرگزاری پژواک افغانستان از ممنوعیت پخش موسیقی و حضور زنان مجری در شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی ولایت قندهار در جنوب افغانستان خبر داده است. حاله همیره از مجاهد پرسان کو میگه خبر ندارم سالها پیش قبل از حمله ۱۱ سپتامبر رادیو آمریکا با طالبان گفتگو میکرد درست سال ۱۹۹۳ یا ۱۹۹۴ بود... آنها را افرادی روشن معرفی میکرد ، حتی یادم هست که آنها را طلبه هایی معرفی میکرد که امروزی و روشنفکر هستند و آنها را یک مدلِ پیشرفته از آخوندهای ایران معرفی میکرد. چقدر شبیه