المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن آغاز شد - BBC News فارسی

15/11/1400 09:39:00 ب.ظ

افتتاحیه المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن و آغاز رسمی بازی‌ها

بیست و چهارمین دوره المپیک زمستانی با برافروختن مشعل بازی‌ها امروز ۴ فوریه رسما در پکن آغاز شد. عاطفه احمدی و حسین ساوه شمشکی از ایران به المپیک پکن رفته‌اند. برخی از کمیته بین‌المللی المپیک برای برگزاری این دوره از بازی‌ها در چین انتقاد کرده‌اند توماس باخ،...

برخی از کمیته بین‌المللی المپیک برای برگزاری این دوره از بازی‌ها در چین انتقاد کرده‌اند توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، در افتتاحیه بازی‌ها خطاب به "تمام مقام‌های سیاسی جهان" گفت که "به صلح فرصتی بدهید."

او گفت: "در جهان شکننده ما، جایی که اختلاف، تتش و بی اعتمادی رو به فزونی است، ما به دنیا نشان می‌دهیم که: بله، می‌شود با رقیبان سرسخت روبرو شد اما در عین حال با احترام و آرامش در کنار یکدیگر زندگی کرد."

در دو روز گذشته و پیش از آغاز رسمی بازی‌ها بعضی از رقابت‌ها، در رشته‌هایی چون اسکی آزاد، هاکی روی یخ و لژسواری آغاز شده است. منبع تصویر، توضیح تصویر، مشعل المپیک با توجه به شرایط کرونا مراسم افتتاحیه بدون حضور تماشاگرانی از میان مردم عادی برگزار شد و تنها ورزشکاران و همراهانشان به همراه مقام‌های رسمی در ورزشگاه حضور داشتند. headtopics.com

مشعل بازی‌ها در میان یک دانه برف عظیم قرار گرفت که از نام کشورهای شرکت‌کننده ساخته شده است. این دانه برف جمع شد و تبدیل به آتشدانی که شعله بازی‌ها را تا پایان رقابت‌ها نگه می‌دارد.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و بستنی فروشی در یک نقطه توریستی شیراز فرستاده است. در تصاویر برچسب پلمب دیده می‌شود. فرستنده ویدیو می‌گوید این مغازه‌ها به دلیل باز بودن و فروش خوراکی در ماه رمضان (پیش از افطار) پلمب شده‌اند. پیشتر اداره تعزیرات شهرهای مختلف از پلمب ده‌ها مغازه به دلیل فروش خوراکی پیش از افطار خبر داده بودند.'‎

9,165 Likes, 479 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و ...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مراسم افتتاح بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن آغاز شدبازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن روز جمعه ۴ فوریه (۱۵ بهمن) با برگزاری مراسم افتتاحیه از ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه به وقت تهران به صورت رسمی آغاز شد.

المپیک زمستانی پکن زیر سایه کرونا و تحریم دیپلماتیک آمریکا و برخی متحدانش آغاز شدشی جین‌پینگ، رئیس‌جمهوری چین، روز جمعه ۱۵ بهمن آغاز المپیک زمستانی پکن را رسما اعلام کرد. مراسم افتتاحیه این بازی‌ها در حالی برگزار شد که آمریکا و برخی متحدانش از جمله... از جمله تحریم حکومت ملایان که 43 سال است با شعار «نبرد با آمریکا و اسرائیل» هم المپیک مسکو را تحریم کرد و هم المپیک زمستانی چین را! The fall of Turkey and the Middle East countries is soon. Muhammad Qasim saw a vision that a war would start in Turkey with the countries of the West and gradually destroy the Middle East. Imam Al-Mahdi will save the Muslims after this.

رقابت‌های ورزشکاران ایران در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن | DW | 05.02.2022عاطفه احمدی و حسین‌ساوه شمشکی در اسکی آلپاین و دانیال ساوه‌شمشکی در اسکی صحرانوردی، ملی‌پوشان ایران در المپیک زمستانی پکن هستند. نگاهی به سابقه و چشم‌انداز این ورزشکاران در رقابت‌های المپیک.

المپیک زمستانی پکن؛ ورزشکار اویغور در کانون توجه‌‌ها قرار گرفتانتخاب یک زن اسکی‌باز از اقلیت اویغور برای حمل مشعل المپیک در حالی صورت گرفت که حکومت چین از سوی بسیاری از سازمان‌های مدافع حقوق بشر به بدرفتاری با اویغورها متهم شده است.

المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن؛ چالش‌های متفاوت و متمایز | DW | 04.02.2022بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن با برگزاری مراسم افتتاحیه به صورت رسمی آغاز شد. ۲۴مین المپیک زمستانی اما به دلایل سیاسی و محدودیت‌های کرونایی از دفعات قبلی متمایز است. کووید ۱۹ حریف روزمره ورزشکاران خواهد بود. Imam Al-Mahdi will fight and succeed the Ghazwa e Hind, by the Mercy of Allah SWT. Muhammad Qasim's dream foretell us about the time of Imam Al-Mahdi. You must watch and learn more about this.

معترضان تبتی خواستار تحریم بازی‌های المپیک زمستانی پکن شدندمعترضان در سوئیس و ایالات متحده پلاکاردهایی در دست داشتند که بخشی از سرکوب‌های دولت مرکزی چین را روایت می‌کرد و در دهلی نو، پایتخت هند پرچم چین را آتش زدند.