ناظران آمریکایی: روسیه برای تهاجم قریب‌الوقوع آماده است | DW | 06.02.2022

17/11/1400 01:49:00 ب.ظ

منابع آمریکایی زمان حمله احتمالی روسیه به اوکراین را بین ۱۵ فوریه تا ۳۱ مارس پیش‌بینی کرده‌اند. آنها می‌گویند کی‌یف در این صورت، طی چند روز سقوط خواهد کرد و تلفات غیرنظامیان به ۵۰ هزار نفر خواهد رسید.

منابع آمریکایی زمان حمله احتمالی روسیه به اوکراین را بین ۱۵ فوریه تا ۳۱ مارس پیش‌بینی کرده‌اند. آنها می‌گویند کی‌یف در این صورت، طی چند روز سقوط خواهد کرد و تلفات غیرنظامیان به ۵۰ هزار نفر خواهد رسید. کارشناسان آمریکایی می‌گویند اکثر نیروهای روسی مورد نیاز برای تهاجم احتمالی به اوکراین، در حالت آماده‌باش قرار دارند.

به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید دو"منبع آگاه" آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفته‌اند در دو هفته گذشته تعداد گردان‌های تاکتیکی در مناطق مرزی از ۶۰ به ۸۳ واحد افزایش یافته و ۱۴ گردان دیگر نیز در راه هستند.

کارشناسان زمان احتمالی حمله روسیه به اوکراین را هم پیش‌بینی کرده و گفته‌اند از ۱۵ فوریه زمین یخ خواهد زد و شرایط مساعد برای پیش‌روی در زمین‌های باز فراهم می‌شود. به گفته آنان این شرایط احتمالا تا پایان ماه مارس ادامه می‌یابد. آنها البته سندی برای ادعاهای خود ارائه نکردند.

به گفته یک منبع دیگر تعداد تلفات نظامی اوکراینی‌ها در تهاجم روسیه ۲۵ هزار نفر خواهد بود. علاوه بر آن ۱۰ هزار سرباز روس و ۲۵ تا ۵۰ هزار غیرنظامی نیز کشته خواهند شد. بر اساس اطلاعات دولت آمریکا پیش‌روی و حمله روسیه به اوکراین باعث فرار میلیون‌ها نفر می‌شود و پایتخت کی‌یف به احتمال زیاد ظرف چند روز سقوط خواهد کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

هشدار صدراعظم آلمان به روسیه در باره حمله به اوکراین | DW | 06.02.2022اولاف شولتس، صدراعظم آلمان پیش از سفرش به آمریکا در مورد حمله به اوکراین به مسکو هشدار داد و مسکو را به پیامدهای سنگین تهدید کرد. اپوزیسیون دولت از سفر 'دیرهنگام' شولتس به واشنگتن انتقاد کرده است. در آلمان بر سر خایه مالی واسه آمریکا، شدیدا دعواس حمله نمیکنه 😬 🤣🤣🤣

اروپا برای کاهش وابستگی به گاز روسیه به جمهوری آذربایجان رو کردکمیسر انرژی اتحادیه اروپا امروز به جمهوری آذربایجان رفت تا با افزایش خرید گاز از جمهوری آذربایجان وابستگی اروپا به گاز روسیه را کاهش دهد.

آمریکا: اشغال احتمالی اوکراین توسط روسیه 50 هزار قربانی خواهد داشتمقامات اطلاعاتی و نظامی آمریکا درباره کشته شدن 50 هزار نفر طی اشغال احتمالی اوکراین توسط روسیه هشدار دادند. - خبرگزاری آناتولی

نامه قانونگذاران آمریکایی به بایدن برای تاکید بر «تهدید بالیستیکی» ایرانهمزمان با نزدیک شدن مذاکرات اتمی به مراحل پایانی با هدف احیای برجام، شش نماینده مجلس آمریکا در نامه‌ای از جو بایدن خواستند بر توانمندی موشکی ایران به عنوان «تهدید جدی» تمرکز کند.

«ارتش روسیه در۷۰ درصد از سطح آمادگی برای تهاجم کامل به اوکراین است»بر اساس پیش‌بینی‌ها وقوع یک تهاجم تمام عیار تلفات بسیاری را برجای خواهد گذاشت. شمار این تلفات در میان سربازان اوکراینی بین ۵ تا ۲۵ هزار نفر، در میان نیروهای روس بین ۳ تا ۱۰ هزار نفر و در میان غیرنظامیان بین ۲۵ تا ۵۰ هزار نفر خواهد بود. من که از سیاست چیزی نمیدونم متوجه‌ سیاه بازی روسیه برای به چالش کشیدن امریکا و اروپا و کم رنگ کردن برجام و نوعی باج خواهی و گرانتر کردن گاز به اروپاست روسیه متوجه شده که ایران از نظر منابع مالی ضعیف شده و جیزی از ایران در نمیاد

روسیه بار دیگر ۲ بمب‌افکن هسته‌ای را در آسمان بلاروس به پرواز درآوردوزارت دفاع روسیه اعلام کرد روز شنبه ۲ بمب‌افکن توپولف تو-۲۲ام، با قابلیت حمل بمب هسته‌ای را در آسمان بلاروس به پرواز درآورده است. از زمان بالا گرفتن بحران در مرزهای روسیه و اوکراین، این دومین بار است که مسکو چنین عملیاتی را در آسمان کشور متحدش بلاروس انجام می‌دهد. گوهشه میخوره پوزه پوتین بیشرف را باید به خاک مالید