افزایش فشار بر شهروندان بهائی در ایران؛ از بازداشت تا مصادره املاک | DW | 18.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هرانا می‌نویسد، سینا شهری شهروند بهایی ساکن تبریز بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است. این خبرگزاری از تداوم بازداشت صبا سفیدی شهروند بهایی در تهران و همچنین حکم مصادره ملک شیدا تأیید دیگر شهروند بهایی گزارش می‌دهد.

خبرگزاری هرانا در چندین گزارش که روز دوشنبه ۲۷ دیماه در وبگاه خود منتشر کرد، به موضوع دستگیری، وضعیت نامعلوم و مصادره ملک شهروندان بهایی در ایران پرداخته است.

بنا بر گزارش هرانا هنوز اطلاع دقیقی از دلایل بازداشت، اتهام‌های وارده و وضعیت کنونی این شهروند در دست نیست.هرانا در گزارش دیگری به وضعیت صبا سفیدی، شهروند بهائی ساکن تهران پرداخته است که"کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر می‌برد". به گزارش هرانا، این شهروند بهایی ۲۱ دیماه پس از حضور در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین بازداشت شده است. صبا سفیدی در این مدت تنها یکبار، روز یکشنبه با خانواده خود تماس تلفنی داشته است.

بنا بر این گزارش دادگاه ویژه اصل ۴۹ مازندران، پنجشنبه ۲۳ دیماه، حکم مصادره ملک شیدا تائید، شهروند بهائی ساکن قائمشهر را به نفع"ستاد اجرائی فرمان امام" صادر کرده است. شیدا تأیید که پیش‌تر نیز سابقه بازداشت و محکومیت داشته است در سال ۹۴ به یک سال حبس تعزیری محکوم شد و محکومیت خود را در زندان بابل سپری کرد.اصل ۴۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دولت را موظف کرده است که ثروت‌های ناشی از"موارد غیرمشروع" را گرفته و"در صورت ‌معلوم ‌نبودن صاحب حق، به بيت ‌المال بدهد". به نوشته هرانا حکم مصادره ملک شیدا تأیید نیز با استناد به"مشروع نبودن اموال بهائیان" صادر شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

به 🥚م

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت سینا شهری، شهروند بهائی در تبریز
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ملک یک شهروند بهایی به نفع «ستاد فرمان اجرایی امام»، مصادره شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

منوچهر فرید، بازیگر برجسته بهایی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

برگزاری اولین دادگاه حبیب فرج‌الله چعب شهروند ایرانی -سوئدی ربوده شدهاولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده حبیب‌ فرج‌الله‌چعب، معروف به حبیب اسیود، دبیرکل جنبش «النضال» از گروه‌های عرب اهوازی مخالف جمهوری اسلامی سه‌شنبه 28 دی متاسفانه همه اینها چوب زن بازی هایشان را خوردند. در دام پرستوهایی افتادند که نباید می افتادند.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

حضور ایران در سازمان همکاری اسلامی پس از وقفه‌ای شش ساله | DW | 17.01.2022جمهوری اسلامی ایران از استقرار سه دیپلمات این کشور در جده و آغاز حضور مجدد خود در سازمان همکاری اسلامی خبر داده است. مشارکت در سازمان همکاری اسلامی پس از حمله به سفارت عربستان در تهران در سال ۱۳۹۴ قطع شده بود. الا برکت الله. 🚀🚀آقای طوسی را سفیر ایران در عربستان قرار دهید 🚀🚀موشک جواب موشک بدبختی عربستان دوباره از امروز شروع شد حالا من کی گفتم
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

'از هفته آینده اومیکرون سویه غالب کرونا در ایران خواهد بود' | DW | 17.01.2022دو متخصص و مقام مسئول در ایران از میزان واکسیناسیون کرونا به خصوص دوز سوم ابراز ناخرسندی کرده‌اند. دکتر مینو محرز گفته در صورت افزایش ابتلا به اومیکرون امکان مرگ در اثر این سویه نیز وجود دارد. گوه خوردید بااین خبر دروغ خارکسته های لاشی 🍆🍆🍆
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »