افزایش حداقل دستمزد برای شاغلان دارای کارت آبی اتحادیه اروپا

19/10/1399 06:15:00 ب.ظ

افزایش حداقل دستمزد برای شاغلان دارای کارت آبی اتحادیه اروپا جزئیات بیشتر🔽

کشورهای عضو اتحادیه اروپا که طرح اشتغال شهروندان غیراروپایی، موسوم به طرح «کارت آبی»، را در دست اجرا دارند میزان حداقل جدید دستمزد را برای این دسته افراد تعیین کردند. کشورهای عضو اتحادیه اروپا که طرح اشتغال شهروندان غیراروپایی، موسوم به طرح «کارت آبی»، را در دست اجرا دارند میزان حداقل جدید دستمزد را برای این دسته افراد اعلام کردند.

بنا بر گزارش‌های اعلام‌شده، حداقل دستمزدها در کشورهای اتحادیه اروپا بار دیگر افزایش یافته است و مقامات مربوطه از کارفرمایان اروپایی خواسته‌اند به هنگام استخدام شهروندان کشورهای غیر عضو، از طریق طرح کارت آبی، این حداقل‌ها را رعایت کنند.

آلمان، که در استخدام شهروندان کشورهای ثالث پیشتاز است، حداقل حقوق‌ها را برای مشاغل دارای کمبود از ۴۳ هزار و ۵۶ یورو به ۴۴ هزار و ۳۰۴ یورو و برای مشاغل دارای عدم کمبود از ۵۵ هزار ۲۰۰ یورو به ۵۶ هزار و ۸۰۰ یورو افزایش داده است.

در میان کشورهای عضو اتحادیه، حداقل حقوق در هلند نیز افزایش داشته است و از ۵ هزار و ۴۰۳ یورو در ماه به ۵ هزار و ۵۶۷ یورو رسیده است. کارت آبی اتحادیه اروپا برای مهاجرت و کاریابی چیست؟ کارت آبی اتحادیه اروپا» (Blue Card) به طرحی ویژه اطلاق می‌شود که از سال ۲۰۰۹ اجرایی شده و به افرادی اعطا می‌شود که شهروند کشوری از اتحادیه اروپا نیستند، اما مهارت‌های شغلی یا مدارک دانشگاهی بالا یا قرارداد یا پیشنهاد کاری با حقوق بالاتر از حقوق متوسط کشورهای اروپایی دارند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>